asümeetriline volvo
#1

lähinädalatel on mul plaan soetada volvo 240 v.l. 1988, asja eripära on see, et tegemist 3 ukselise sedaaniga ehk paremal on 2 ust nagu tava sedaanil ja vasakul üks pikk uks nagu kupeel, kuna tegemist ei ole ise aretusega vaid originaaliga, tekkis mul küsimus kas selline auto on levinud, kas neid on eestis rohkem, või on tegemist mingi haruldusega, mingit infot netist pole suutnud leida.
Vasta
#2

Pane igaks juhuks küsimus siia ka: http://www.volvofotod.pri.ee/volvoclubfoorum/index.php

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta
#3

Ühe Hobiklubi väitel tegu politseile spetsiaalselt toodetud variandiga.
Mõni aasta tagasi liikus üks sarnane ka Haapsalus.
Vasta
#4

Hobiklubis väitsin mina seda, et tegu politsei tarbeks valmistatud sõidukiga. See info on minuni jõudnud läbi kuningakoja sohvrite, kellega suhtlesin tihedalt, tänu meie garaazis seisvale Volvo limule.
Nimelt tehti kõik matuseautod, kiirabid, hotellide kuueukselised limud ja ka need kolmeukselised politsei autod pisikestes Volvo tehaste suurliinide kõrval olevates töökodades käsitöönduslikul moel. St võeti liini pealt keresid ja muid vajalikke detaile, ning keevitati kokku. Seega kasutati ära maksimaalselt olemasolevaid plekke ja detaile. Mingi osa politsei autosid olid kolmeukselised, et pätt ei saaks plehku panna!!! Samas taibati mõne aja pärast, et teise ukse saab ju lukku panna ja palju olulisem on koostada politsei tarbeks selline auto, mille esimesed istmed oleks sametist ja tagumised dermatiinist. Volvo tehase limusiinidki on võrdlemisi lihtlabasel moel kokku õmmeldud olemasolevatest detailidest. (Mitte sassi ajada Bertone tehase limusiinidega.) Matuse autosid olid valmistanud veel ka mingid teised eraettevõtjad, kes ei olnud ainult Volvodele spetsialiseerunud vaid tegid neid mistahes autodest.

See kas tegu on haruldusega, sõltub mõtteviisist. Igastahes ei ole tegu mingi luksusliku väärtautoga, mille harrastajaid oleks palju ja netist leiaks rohkelt infot. Mingi ihalusobjektiga tegu ei ole. Samas kui kogu 200 seeria valmistusarv on 2 miljoni piires, siis paarsada käsitsi kokku pandud politsei isendit võiksid olla haruldased küll.
Enda auto kohta ma ka ei leia netist mingit infot peale enda pandu. Kui autode valmistusarv on alla kümne ja neid alles veel vähem, siis ei ole mõtet loota, et keegi neist netilehekülje teeb, sama lugu ka nende politsei autodega, mis valdavalt on siiski puruks aetud ja maha kantud.

Vanatehnikana originaaliks taastamine on lihtne, kataloogi alusel on saada ka originaal kleepse, vilkureid ja sireene.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#5

Arvan ka, et sellised uksed pole mingi luksus pigeb naljaks. Kui see sõltub vaatevinklist. Pigem ole veendunud, et auto põhjaplekid korras. Näiteks nii juhi, kui kaassõitja jalgealuse lähedal on roostetamaajavat paska koguvad nurgatagused. Puksid ei maksa palju, terve ringi saad B osadest alla 2 tonni kätte. Stabikavarrastele on saada aint A osa rõngaspukse, kuid ka need pole hirmsa hinnaga (~200) ja tegelikult peaks neid saama asendada 700 omadega. Samas profiili järgi vaatan, et see mees ei karda nokitsemist Smile
Mul sama aastakäik igapäevaselt käigus ja rahul.
Vasta
#6

auto on täiesti nokitsemise vaba, st ülevaatusega ja täiesti sõitev, omab küll vähest roostet aga mitte auke, ilmselt saab minust varsti selle uus omanik, kuna minu meelest on tegemist suht sürr autoga
Vasta
#7

niisiis 3ukselise volvo omanik, siit ka volvo omanikele küsimus, millegi pärast ei tööta kojamehed (kaitse on terve), ilmselt on läbi mootor, kuna ei tee mitteüks piuks ei kojamees ega veeprits, kui kellelgi vedeleb olen nõus ostma, muidu auto igapäeva sõiduks kõlbulik, loodan kvalifitseeruda ka talveralliks kuigi auto on aastast 87, lisainfo selliste autode tootmisarvude koht endiselt oodatud, samas otsin veel terasest ilukilpe (väikseid mis on ratta keskel) ja ühte volvo sport istet mis meenutab natuke recarot (elektsilist, millel on pult nuppudega küljel, üks on olemas)
Vasta
#8

Pilti on sellest ? Ma tean ka mingit volvot, mis on kahtlaselt liiga pikk ja imelik . Nõmmel asub see masin ?

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#9

see volvo pole pikem kui tavalised, proovin lähema kuu jooksul panna pilte (kas ilma mingi lingita saab ka pilte panna, kuna kodus on paras automuuseum aga ei viitsi mingit lehte endale teha)
Vasta
#10

Manusena (attachment) peaks ju saama.
Või kui ei saa, siis jansa@automoto ja panen ise. Tahaks nimelt kangesti näha toda elukat :)

veel: kojameeste puhul võid üritada relee eemaldamist. Ma ei ole eriti kindel, kas positiivne tulemus järgneb, aga minu tellisel vigase relee sootuks ära võtmine muudab kojamehed vähemasti mingilgi määral kasutuskõlbulikuks. Kaob küll intervall ja välja lülimisel ei lähe luuad algasasendisse, aga nagu öeldud, kasutada saab.
Kui muidugi on viga relees üldse.
Samas muutus elektrivärk mingist aastast, oli see nüüd 85 või 86, nii et mu nõuanne võib oma vähesegi väärtuse kaotada.
Vasta
#11

õnneks kojamehed alustasid tööd viga oli ühenduses, üritan kuidagi pilte panna
Vasta
#12

http://www.fotoalbum.ee/user/Helinaad
siin siis pildid otsin sellist recaro istet nagu pildil
Vasta
#13

Istet ei ole pakkuda,aga see on Rootsis üsna tavaline,et juhiiste vahetatakse Recaro oma vastu välja.See on väga levinud taksode ja muude masinate hulgas,kus juht peab palju roolitaga istuma.See auto on muide Haapsalust pärit küll,kui ma nüüd hirmsasti ei eksi.Ei saa piltide pealt hästi aru kas on ikka tumesinine,see Haapsalu oma oli.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#14

Tundub olevat sama Haapsalus liikunud eksemplar Smile
Vasta
#15

värv on sinine mina ostsin auto keila kandist, iste pärineb küll volvo 240-st aga mitte sellest mis minul. niiet otsin jätkuvalt talle paarilist värv võib ka erinev olla, auto eestis passi järgi aastast 1996, passis oli 4ust aga nädal tagasi keelduti mulle ülevaatust tegemast, niiet ark-s tehti passivahetus ja märgiti passi 3 ust ja sedaan (kogu see jama võttis aega tunni, kahtlustati küll et auto on pärit leedust või et on isetehtud)
Vasta
#16

nii sai tehtud oma volvoga
http://beta.album.ee/album/30028220/50055838
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne