Ford Taunus 2.4 L V6 96 kw - 1977 - Mk.4 - villu157 -
#1

Et sai omale selline riistapuu soetatud. Tegu on Ford Taunusega 1977 aasta välja lase ja kapoti all on 1,6 liitrine mootor. Vist äkki midagi 50 kw. Auto on rohelist värvi ja kahe ukseline. Täiesti sõidu korras üksus ja ülevaatus ka olemas. Plaanis praegu kohe varsti mootori vahetus. Mis asendub scorpio pealt võetud 2.9 L V6 sissepritse mootoriga. Hetkel on puudu veel nelja käigune automaat kast koos hoorattaga. Pikema ajaline plaan on auto kere ka talve jooksul üle käia. Et siis uus värv kevadeks peale ja tänavatele liiklema.

Pildid praegu siin ----> Ford Taunus

Kui asjad hakkavad muutuma, tuleb ka pilte juurde.

Aia Racing
Vasta
#2

Doonorist ka paar pilti

[Pilt: scorpio.jpg]

[Pilt: scorpio1.jpg]
Vasta
#3

palju õnne! see on tore, et aegajalt keegi ka taunuse tõsisemalt ette võtab. ja kiidan mootorivalikut, kuigi ametlikult seda arvele ei saa. kus kandis asute?

I\'m a geographer, don\'t follow me!
Vasta
#4

Eks see mootori vahetus jah selline kahtlane tegevus on. Aga eks peab siis vanade dokidega edasi sõitma. Kuna ei tule tast nii kui nii iga päeva liikurit, siis arvan et pole probleemi. Muidu asume Rakveres.
Vasta
#5

Oskad sa öelda,kas Taunuse tootmise lõpuaastatel 1981/82 on
kasutatud samasuguse väljanägemisega armatuuri nagu sinu autol ?
Ja kas võisid olla erinevad värvitoonid.Ford Granadal olen näinud
nii rohelist,pruuni,kui ka musta värvi armatuuri.

Edu ehitamisel !

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#6

mk4 ja mk5 armatuur on sama jah. erinevaid värvitoone kasutati küll. rohelist pole näinud, kuid olen näinud musta ja pruuni.

I\'m a geographer, don\'t follow me!
Vasta
#7

No nii, nüüd on küll palju aega mööda läinud. Ja lõpuks võtsin ennast kätte. Nimelt teostasin lõpuks mootori vahetuse.

Aia Racing
Vasta
#8

[Pilt: DSC_9399.jpg]

[Pilt: DSC_9426.jpg]

[Pilt: DSC_9428.jpg]

[Pilt: DSC_9430.jpg]

Aia Racing
Vasta
#9

räägi mis sisu sellel scorpal on , ja kas laiad (ukse) liistud alles ???

muide ma justjust jõudsin koju ühe mk3 cossu turbo taunuse lihvimiselt ja värvimiselt.

kurat taunused on ikka ülekõige

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#10

[Pilt: DSC_9434.jpg]


Ja üle jäänud pildid -----> Taunuse pildid

Aia Racing
Vasta
#11

Räägi mis taunuse mootoriga tegid?Rolleyes
Vasta
#12

Mootoriga pole midagi teinud, seisab koos käimariga nii sama. Eks ta varsti kuusakoski poole hakkab liikuma, kui keegi endale ei taha.

Aia Racing
Vasta
#13

Hetkel siis nii Sad

[Pilt: DSC_9456.jpg]

[Pilt: DSC_9460.jpg]

Aia Racing
Vasta
#14

[Pilt: taunus.jpg]

Aia Racing
Vasta
#15

Vahe peal sai muretsetud veel üks taunus. Nimelt enda autol oli nõrgimaks lüliks tagasild. Ja kuna auto oli vaja kiiresti liikuma saada, siis sigines minu juurde üks mk-5. Kui minu mälu ei peta mind, siis oli tal all 3.77 sild. See mis laiali lendas oli 3.85 või 3.86.

[Pilt: taunus-mk5-1.jpg]

[Pilt: taunus-mk5-2.jpg]

Aia Racing
Vasta
#16

Ja veel üks

[Pilt: pilt.jpg]


Ja enda autost ka vahe peal üks pilt


[Pilt: uus.jpg][/i]

Aia Racing
Vasta
#17

Hetkel on asja lood nii.

[Pilt: sild.jpg]

Valmistume vaikselt talveralliks.

Aia Racing
Vasta
#18

No, auto vahepeal edasi ka arenenud on v?

Fiat 127 0.9l
Vasta
#19

Asi on nii palu edasi arenenud, et sild on all ja auto liigub. Homme peab esi vedrud vahetama ja amordid külge monteerima. Veel on vaja paigaldada roolivõimendi torud, et jaksaks ka rooli keerata. Paigaldamist ootab ka stabika varras. Summuti vajab ka vähe kohendamist, kuna alla on ikka veel ajutine lahendus, mis sai peale mootori vahetust ehitatud. Aga kere kallale ei jõua kohe üldse.

Aia Racing
Vasta
#20

[Pilt: taunus.jpg]

[Pilt: puksid.jpg]

Aia Racing
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne