Koledatest postitustest teatamine
#21

Sinu ja sinu ... muud ei kuulegi kuida Sina oled nii ja Sina oled naa ... kui oled külas siis ära ülbitse.

Kevadel sa laiasid Vanatehnikamuuseumiga ... kus see nüüd on? Vahepeal on Kirss uue muuseumi avanud ja tühjaks jäänud Palmse ka tehnikat täis topitud, JJ varjupaigast pole mõtet rääkidagi, seal on raua kogus juba suure muuseumi jagu.
Nüüd ülbad siis foorumiga ... tee palun omale foorum ja targuta seal ... aga ära siis tule siia pirisema, kui siin ollakse nõus taluma bussiloendajaid ja noori mopediste-võrrituunijaid kõrvuti vanatehnika kogujate/taastajate ning ka JJTS varjupaiga "utiili" aktsioonide korraldajatega.

See foorum on kõigile ja enamus tehnikahaigeid on oma elus kindlasti kokku pannud mõne võrri, kas siis endale või sõbrale aga algus on alati olnud väiksemast tehnikast, minnes edasi suurema juurde.

Eriti tänuväärne on näha, et ka "võrrituunijad" toetavad JJ aktsioone ja seda saab lugeda juba meeldivaks tõsiasjaks, et ka noored on aru saandu tehnikahaigetest ning loodetavasti on ka juba ise nakatunud. Selge on see, et kõigile ei jagu suuri mersuid ja horche "näpuharjutuseks" taastada ning isegi kunagi nii triviaalse mootorratta kui BMW R-12 kokku panek on tänasel päeval tõsine pähkel, siis ei saa ka eeldada, et kõigil "võrrituunijatel" PEAB olema mõni enne WWII boxer ratas või veel parem kui kompressormersu, alla selle pole ju Tsiklimeistri jutule mõtet minna.

Dad.
Vasta
#22

Tsiklimeister Kirjutas:Kas Meil vanatehnika huvilistel pole õigust nõuda muudatusi?

Foorum kui selline, on ikkagi kellegi omand. Meie oleme puhtalt kasutajad. Vaatamata sellele, et foorumi näo ja eluspüsimise moodustame meie, kui kasutajad, siis sellele vaatamata ei ole meil mittemingit õigust midagi NÕUDA! Me saame vaid soovitada ja küsida. Sealt edasi on juba owneri otsus, kas ta sellega arvestab või mitte.
Ja sealt edasi meie enda oma... las mängib ise kuiva liivaga.
See kõik on ju vabatahtlikuse alusel ja foorumis käiakse ju ikkagi tavaliselt põhjusel, et seltskond meeldib, saab vajalikku infot ja suhelda huvitavatel teemadel. Kui seda ei ole, siis ei ole ju ka mingit põhjust käia... siiani tundub, et enamuse jaoks on motivatsioon olemas, kuigi eksisteerib ka võimalus, et paljud lihtsalt vanast harjumusest, mis sellest, et enam ei ole ei midagi lugeda ega midagi kirjutada.

Võin tunnistada, et minu jaoks on tegu harjumusega ja sellega, et osa vanast seltskonnast meeldib. Midagi asjalikku kirjutada, mis ka mingit suuremat hulka kasutajaid huvitada võiks ja ise midagi ennast huvitavat lugeda ei ole 90% ulatuses mul mittemidagi. Ega selles ei olegi otseselt foorum süüdi, vaid ikka ise oma natukene teistsuguste huvidega ja võibolla sinisilmsete lootustega et äkki on selliseid ka teisi. Samas vaadates tagasi, kuipalju uusi ja toredaid tuttavaid olen siit ajajooksul leidnud, siis ei oleks küll häbi midagi sellele kohale ette heita.

Jaan
Vasta
#23

Jaan Sul on 100% õigus.
Ka Minul on see harjumuseks saanud,kuid ikka tahaks ,et see seltskond koos püsiks ja arutleks huvitavate teemade üle.
Jääb üle ainult loota ,et kõik normaalsed vanatehnika huvilised ei lahku siit foorumist.
NB! Kodanik Dad,miks kustutad postitusi? Ootan huviga super moderaatori selgitust.
Tervitustega
Heido

:I M Back
Vasta
#24

Foorumid on juba kord sellised avalikud virtuaal-anonüümsed koosviibimise kohad, kus ma leian, et pole mõtet midagi isiklikult võtta. Just selle pärast, et eks moderaatorid ise teavad, millisena nad oma loodud foorumit näha soovivad ning kui palju kasutajate märkusi arvesse võetakse. Minul pole kellegi vastu mitte midagi ja jagan arvamust, et rumalusele ei pea samaga vastama, ignoreerimine või mitte liigselt kritiseeriv huumor on palju parem meetod. Kui ikka kirjutab mingi düsgraaf ja kodeerib lisaks oma jutu mõtte, siis jumal temaga, alati leiab midagi targemat teha, kui sellistega maid jagada ning nende tasemele laskuda. Sellised postitused on foorumi haldajate kapsaaeda ja see on nende asi, kuidas reageerida – kui turule pakutakse midagi, mis peale ei lähe, siis kuivab paratamatult klientuur kokku. Kes vähegi asjadest aru saab, teab seda isegi. Seega, säästke oma närve kaaskannatajad ja tegelege millegi meeldivamaga Wink
Vasta
#25

äkki aitaks natukene selle propagandafilmi läbivaatmine teha registreerumisel kohustuslikuks?

http://www.albinoblacksheep.com/flash/posting.php

p.s vajalik audio!
Vasta
#26

No midagi paremat lihtsalt ei annaks enam välja mõelda.
See tuleks nüüd emakeelde ümber tõlkida ja siis oleks asi selge.
Super!

:I M Back
Vasta
#27

oldmoped Kirjutas:äkki aitaks natukene selle propagandafilmi läbivaatmine teha registreerumisel kohustuslikuks?

http://www.albinoblacksheep.com/flash/posting.php

p.s vajalik audio!

NO NÜÜD PANID KÜLL NAELAPEA PILHTA!!!Big Grin

Täpselt selle üle siin algselt vaidlus käiski. Olen lahkelt nõus selle video eesti keelde tõlkima, aga uue slaidshow tegemine jäägu kellegi targema hooleks. Selle video eestikeelse versiooni vaatamine võiks tõesti olla kohustuslik kõigile enne uue postituse tegemist, juba ammu olen aru saanud et suur osa kasutajaid ei tea mida tähendab nupp OTSING foorumiakna üleval servas.

militaarmootorrattur
Vasta
#28

Veidi küll OT, aga üks noorfoorumitest vaevleb ka sama häda käes. Täna juhtusin lugema ühte teemat, ja andke andeks, mina ei saa si...tagi aru!

Tsitaat:Dizze kirjutas:
Sõites sapikaga nagu õrnalt rally aga ei saan aru miks mootor ära suri küündlad maha kontrollima ja siis vaatasin ühelgi küünlal ei ole nüüd siis pole oma autot näinud peale viimast korda ja vanaema teab veel vähem midagi sellest.... Big Grin

Või olen mina lihtsalt nii loll ja ei mõista "tehnikaslängi"???

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#29

Tambets Kirjutas:Täna juhtusin lugema ühte teemat, ja andke andeks, mina ei saa si...tagi aru!

Tsitaat:Dizze kirjutas:
Sõites sapikaga nagu õrnalt rally aga ei saan aru miks mootor ära suri küündlad maha kontrollima ja siis vaatasin ühelgi küünlal ei ole nüüd siis pole oma autot näinud  peale viimast korda ja vanaema teab veel vähem midagi sellest.... Big Grin

Mina lahterdaksin selle juhtumi alla "kooli emakeeleõpetaja tegemata töö". Sellise keelekasutusega oleks mõistlik arvata, et kodanik on jäänud koolis puuduliku emakeelehinde tõttu mitmeks aastaks ühte ja samasse klassi istuma.

On ka teine võimalus - ülim lohakus ja viitsimatus end korralikult väljendada (ja muid asju korralikult teha). Sel juhul hoidku meid Jumal tulevikus selliste töötegijate eest! Kujutlegem, kui sellise suhtumisega remonditööline jätab nt kellegi meist autol rattalaagri vahetuse ajal keskmutri kontreerimata või splintimata... Kõhe hakkab Sad

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#30

Kui EW haridussüsteemis midagi konkreetset ette ei võeta, siis on varsti pooled kodanikud sellised. Praegu tundub igasugune idioodi mängimine, joomine jms olema palju populaarsem kui enda eluks valmistumine. Sad
Oxygen. Been out there.
Vasta
#31

Kas nende "koledate postituste" fenomeni all ei ole see, et igasugu elektroonilistes kanalites (SMS, MSN, e-mail, jms.) kasutab noorsugu omaette slängi, keelt? Võib-olla sellises keelekeskkonnas üleskasvanud noored saavad sellest, vanemale põlvkonnale esmapilgul täiesti arusaamatust mulast, suurepäraselt aru? Võib-olla oleme ise "lubjakad", seisame arengul jalus?

Mulle tundub siiski, et segane tekst ei anna edasi autori täit mõtet. Sellele vastatakse omakorda "mula keeles" kas päris mööda või püütakse esialgset juttu täpsustada. Tulemuseks on see, et keegi ei saa mitte midagi aru või tuleb mõistmine pika aja peale. Samas tundub, et "mula keelt" kasutavaid inimesi üksteise mitte mõistmine ei häiri.

Küsimus noorsoole - kas koolis emakeele tunnis kirjandit kirjutades õnnestub end arusaadavaks teha õigekirjale enam-vähem vastavalt? Kui vastus on jah, siis proovige seda oskust ka mujal kasutada!
Vasta
#32

Samas võib AMF võtta endale(suure enamuse heakskiidul) ka õiguse(või kohustuse) säilitada tehnikakultuuri kõrval ka keelekultuuriWink

Dad.
Vasta
#33

Tundub, et seda ta ka teeb Smile
Aga mis puutub sellesse MSN ja muude sääraste suhtluskeskkondade keelepruuki, siis tegelikult on kogu see jama pärit ühest kohast - rate.ee. Mäletan aega, kui MSN Messenger ei olnud eestis veel populaarne. Mina kasutasin seda tasuta suhtlemiseks tööl oleva emaga. Muud lähikondlased lihtsalt ei kasutanud seda. Veel. Aga ühel hetkel tekkis see minu jaoks arusaamatu eesmärgiga portaal, mis asus lastele/noortele ajupesu tegema ja sellega koos on tulnud ka kogu see paabel internetis.
Vasta
#34

oxygen Kirjutas:Tundub, et seda ta ka teeb Smile
Aga mis puutub sellesse MSN ja muude sääraste suhtluskeskkondade keelepruuki, siis tegelikult on kogu see jama pärit ühest kohast - rate.ee. Mäletan aega, kui MSN Messenger ei olnud eestis veel populaarne. Mina kasutasin seda tasuta suhtlemiseks tööl oleva emaga. Muud lähikondlased lihtsalt ei kasutanud seda. Veel. Aga ühel hetkel tekkis see minu jaoks arusaamatu eesmärgiga portaal, mis asus lastele/noortele ajupesu tegema ja sellega koos on tulnud ka kogu see paabel internetis.

Selline keeleline rõvetsemine oli olemas juba aastaid enne rate.ee-d.
Meenutagem, et eelmine tõeliselt popp netikoht noorte seas oli OK jutukas. Ja sealt hakkas eestikeelne "netisläng" arenema. Aastanumbrid kirjutati siis veel 1-ga. Sealt liikus edasi MSN'i ja rate.ee tuli alles hiljem.

Peamine tekkepõhjus oli eestikeelsete klaviatuuride vähesus 90.-date viimasel veerandil (OK jutuka kõrgaeg). Kirjavahemärkide unarusse jäämisele aitas kaasa eestikeelsete tähtedega softi, kuid inglisekeelse klaviatuuri kasutamine. Seal asusid märgid ju teiste klahvide all, mitte seal, kust nad pildi järgi olema peaks.

Aga see viimane näide oli küll radikaalne. Aga samas, kuna kirjapildist peegeldub ülbus lugejate suhtes pole vaja sellistele postitustele tähelepanu pöörata.
Vasta
#35

Heh ... kõik see algas siis kui muda mängima hakati Wink ja kui bbside kõrgaeg oli... aaaaga see oli aastaid enne OK-d jms jama ... ja mitte ka 90-date lõpus vaid Eesti jaoks alguses, kusagil 92-3 sai istutud õhtuti tunde 1200-se modemiga telefoni otsas ... kohalikud kõned ei maksnud siis ka.

Dad.
Vasta
#36

Kui palju on automoto foorumis anõnüümseid ja salapäraseid kasutajaid?
Miks Nad ei taha ennast avalikustada?
Mida kardetakse?

Tervitustega
Heido

:I M Back
Vasta
#37

No BBSide uudisgruppides kasutatav kirjakeel oli ikka suhteliselt korralik. Samas huvitaval kombel pole postitajate õigekiri kõigi nende paljude asjade juures mis mind häirivad. Lauslolluste ja kuulujuttude edastamine on hullem.

Jesper@2:490/14

PS. Kui juba mudilasi ahistama hakata, siis tuletaksin meelde, et meil siin solgivad süstemaatiliselt keelt ka mõned täismehed.
Vasta
#38

oxygen Kirjutas:MSN Messenger ei olnud eestis veel populaarne. Mina kasutasin seda tasuta suhtlemiseks tööl oleva emaga. Muud lähikondlased lihtsalt ei kasutanud seda. Veel. Aga ühel hetkel tekkis see minu jaoks arusaamatu eesmärgiga portaal, mis asus lastele/noortele ajupesu tegema ja sellega koos on tulnud ka kogu see paabel internetis.

Noh minul on msn 24h päevas sisselogitud, arvuti töötab samuti 24h. Ise arvutis olen siis kasutan suhteliselt palju kellegagi suhtlemiseks seda, aga äkki selgitaksid kuidas mulle ajupesu tehakse kui ma kasutan msni suhtlemiseks ?

Minumeelest on probleemiks see läbu ja mõtetud postitused kus eiosata ennast väljendada.

Jaa hakkame süüdistama selles kõiges haridust. Kuidas mõjutab kool inimest, see idioodi mängimine, joomine, suitsetamine jne sellest peaks igaüks ise arusaama, need kus mingi tädike seletab, et alko tapab ja suits on paha eihuvita ju kedagi. Inimene peab ise arusaama. Peab ise arusaama ka sellest, et kuidas foorumit kasutada. Aga kui eisaa siis tuleb lihtsalt kustutada kasutajate nimekirjast.
Vasta
#39

Tsiklimeister Kirjutas:Kui palju on automoto foorumis anõnüümseid ja salapäraseid kasutajaid?
Miks Nad ei taha ennast avalikustada?
Mida kardetakse?

Tervitustega
Heido

Sest Eesti pole vaba maa, Eesti ühiskond on haige ja üks viis ennast kaitsta on ise mitte välja paista. Ma arvan, et see on põhiline argument enda identiteedi varjamiseks, muidugi võib igaühel ju eraldi ka küsida, miks ta seda teeb.

Dad.
Vasta
#40

Miks JÄLLE rünnata kaasfoorumlaste kõrisid ja näidata ehteestaslikku naabrivihkamist? Just sellepärast ei ole meil ka tehnikamuuseumi, et kuna vanatehnika on VÄGA laial skaalal ning tänu sellele on huvilised veel laiemal skaalal ning arvamusteskaalal ei ole otsa ega lõppu, siis alati on vaja millegi üle vaielda/sõdida/pooli valida. Selle asemel, et millegi nimel kasvõi ajutiselt seljad kokku panna ja ühiselt välja astuda.

Praegu on võimalus ühiselt tegutseda ja väga lihtne seejuures - kes kirjutada ei oska (ei pea silmas komaviga või näpuviga klaviatuuril), see saab 1 (ühe) hoiatuse. Ning juba teisel korral postitades teema "oasgfo pJHGHAG ÖKöj jalhgköj" kustutatakse vastav kasutaja. Lihtne ja kõigile selge reegel. SEEJUURES peaks seda eriti järgima, kui on näha, et tegemist on värske kasutajaga. Kohe alguses on vaja noortele kasutajatele selgeks teha, et siin foorumis kirjutatakse nii, kuis emakeeleõpetaja seda selgitada proovib. Kui on väga vaja infot, aga keelekasutus ei küündi - siis mine küsi õpetajalt enne nõu, kuidas oma probleem sõnastada, ning alles siis tule ja postita. Mina tahaks siit ENDISELT asjalikku tehnikajuttu lugeda, mitte emakeeleõpetust.
Eestlased on küll jonnakad, kuid ega need kirjaoskamatud ka lõputult uusi kontosid avada viitsi. Kuna probleem häirib ikka valdavat enamust kasutajatest, siis juba ainuüksi see peaks olema juba piisav, et selline radikaalne lahendus KOHE rakendada. Nagu käesoleva teema TEGELIK algmõte oli, siis isegi tehniline lahendus on loodud, millega moderaatoritele seesugustest postitustest/kasutajatest teada anda.



KUI saaks sellest keeleprobleemist lahti, siis ehk ei häiriks ka mõningaid kasutajaid enam niiväga väiksemad "probleemid" nagu bussiloendajad või võrri "seadistajad" ning nendest teemadest vaadatakse lihtsalt mööda (nagu mina seda teen, kuna mind see osa lihtsalt ei huvita). Ja siis oleks rohi rohelisem, taevas sinisem, tehnika vanem ja inimesed sõbralikumad Big Grin

ps & ot: olen väga pikalt olnud selle foorumi lugeja (varasemalt miski muu nimega, mida enam isegi ei mäleta), kuid siiani olen vait olnud. Nähes, kuidas üks väärt foorum miskite pisiasjade pärast mürinal allamäge veereb, sunnib oma arvamust avaldama... võtke heaks või pange pahaks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne