PIRAATLUS ??!!
#1

http://pildialbum.org/pictures.php?action=4&id=19101
Asi on selles albumis. Leidsin sealt nii endi, kui ka kaasfoorumlaste pilte. Tüüp ise aru ei saa, et priaatlusega tegeb. Kirjutasin adiministraatoritele, neil suu vett täis. Enne tarbijakaitsesse minemist ma kirjutan siin sellest.

Nüüd ütlen välja ausalt: Kas see (tsenseeritud) on keegi meie hulgast ?

Kui jah, siis kustuta kärmelt album ja asi rahuneb.

TEGU ON AUTORIÕIGUSTE RIKKUMISEGA !!!
Vasta
#2

http://www.rate.ee/userinfo.php?id=81113
Vasta
#3

Sama jorss. Kõik tolle isiku kohta käiv võiks ka siia kirja panna.
Vasta
#4

Tarbijakaitse on tõesti väga õige koht selliste kaebuste jaoks Smile

Kui see nii tohutult su hinge vaevab, siis anna asjale ametlik käik, mine kohtusse või midagi. Samas mina oleks pigem õnnelik, kui keegi üldse viitsib neid sadu pilte vaadatagi, mitte ei tormaks huvilist üles pooma. Seadusetähe järgi on tegemist tõepoolest autoriõiguste rikkumisega, aga praktiliselt ei ole lihtsalt digikaga suvalises suunas klõpsimine teabmis kõrge kunst, ei ole mõtet kohe herneid ninna tõmmata.
Vasta
#5

Ma tahaks küsida et mida see noor poiss on teinud selleks et teenida ahvi nime?
Kui mina olen internetist 10 aasta jooksul alla tõmmanud sadu avalikult rippunud M21 pilte, kas ma olen siis ka ahv? Minu meelest on veidi ülepingutatud.   Kõik on ju ühe asja eest välja. Piraatlus on see, kui asi kasutakse kommertseesmärgiks. Kui mitte, siis ei ole. Muidu on nii nagu lapsed kes liivalosse rannas ehitavad ning keelavad teistel seal käia.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#6

No aga piltide hulk, mida tema seal loata esitab on ikkagi liiga suur.
Vasta
#7

Ei, no asi selles, et tema näitab avalikult neid asju. OK, oma arvutis võid hoida. Netti üles toppida aga siiski ei tasu. Mis põhimõttega ta seda teeb ?
Vasta
#8

Mina jällegi arvan, et oleks ikka viisakas foto autorilt luba küsida, enne kui võõraid pilte oma albumis Internetti paigutada. denis23 võrdlus ei ole siinkohal küll õige - oma arvutisse fotode laadimine on täiesti teine teema, arvatavasti tõmbasid fotod ikka autori loal fotosid näidanud saitidelt.
Vasta
#9

Seaduse poolest pole vahet, kas keegi kopeerib pilte enda kõvakettale või topib kuhugi serverisse, kopeerimine on kopeerimine Smile Samamoodi pole mingeid kogusepiire paika seatud.

Ma ei taha muidugi piraatlust õigustada, aga minuarust on hetkel tegemist ühe suhteliselt ennasttäis tegelase ülereageerimisega. Tõenäoliselt on see kopeerija samasugune noor huviline, kes ei mõelnud sellega midagi halba. Koguaeg on hala, et inimesed ei väärtusta vanatehnikat, aga kui keegi viitsib niimitu pilti kokku koguda, siis nimetatakse joonelt ahviks, mina sinu liivakasti ei pissi, tee ise märga liiva!!!
Vasta
#10

ka mina ei näe siin põhjust vihastamiseks-galerii on ju viisakas ja temaatiline.tõesti huvitav,kuidas konkreetne juhtum kahjustab autorite huve?
Vasta
#11

janek555 Kirjutas:ka mina ei saa aru,milles on probleem? kas juriidiliselt on üldse võimalik antud juhul süüdistada inimest autoriõiguste rikkumises?

pealegi album ise-enesest päris viisakas.

Ega enne aru ei saagi, kui leiad oma foto netiavarustelt ilma, et sinu käest keegi küsinud oleks... Smile
Vasta
#12

Aga ka sina hoidsid need avalikus serveris (ega ta pole ju sinu arvuti lahti muukinud et need pildid kätte saada). Ja ta pole kuskil deklareerinud et see on tema piltid. Sina ei ole mingi kahju saanud sellest. Kui sa tahaks nii öelda märku jätta nende piltide seosest sinuga siis võiksid neile mingi "templi" peale panna.

Lõppkokkuvõttes ka sinule võib ette heita - miks sa käid ja võõra vara ilma loata pildistamast? Minule näiteks ei meeldiks kui keegi minu asjad ilma minu loata pildistab. Aga sa ju ei teeni sellega midagi, sul on teised eesmärgid, eksole, ning nende puhul võiks natukene nõuded leevendada. Sama moodi, arvan ka selle venna puhul. Vähemalt, ahviks ma arvan teda ei tasu nimetada.  

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#13

On netis, mis siis. Ikkagist, tüüp pigem võttis suvalt netist neid pilte. Huvi võib tal vaimusilmis olla. Pildistagu ise.
Vasta
#14

Denis23, tegelikult kehtivad autorikaitse seadused ka ilma templita, vastava kirjata ja igasugusel viisil netti riputatu kohta. Ehk siis Regardmani nõue on "juriidiliselt täiesti korrektne". Küsimus on pigem inimlikul tasandil, puhtalt seadusetähe järgi on ilmselt näiteks ahviks sõimamine samuti keelatud Smile Ma arvan, et enamus inimesi ei taha politseiriiki, kus iga pisimagi ja kahjutumagi seaduserikkumise tõttu rikkuja momentaalselt üles puuakse.

A Regardman, äkki lähed ja paned talle reidis karistuseks ühtesid siis Smile
Vasta
#15

Ega kedagi üles ei peagi pooma aga enda eest peaks igaüks vastutada suutma. Mingise karistuse peaks ikkagi saama, et sellest ka kodanik õpiks.
Vasta
#16

saan aru kui tegemist oleks sünnipäeva piltidega,aga bussid??? tõesti ei saa aru!!
Vasta
#17

See karistuse jutt ei ole kuidagi tervitatav kui mitte öelda teravamalt.
Pole jurist, aga eetika silmis mööda põldude kihutamine ning võõra omandist kümneid pilte tegemine ka ei ole jumal teab kui laitmatu tegu.
Mõnes mõttes ka palju suurem probleem kui netist-netisse piltide kopeerimine. Kamoon mehed, see on ainult vanade LAZide piltid. OK, ma saaks aru, kui sa oleks Kilimangaro tippu roninud seljas 30 kg fotovarustust ning pärast keegi kõrvaline lõikab sellest profiili ja au. Aga see ei ole koht et hakata kisa tõstma. Vähemalt mina küll ei teeks niimoodi.  Pigem oleks uhke et minu väikesest susimisest kellelgil kasu on.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#18

Inimesi on igasuguseid, igaüks mõtleb oma moodi.
Vasta
#19

OK, ärme meie ainult siin hakkame mingi tühise asja pärast riidlemaWink

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#20

Kisa on antud juhul tõesti ülearune, võtke asja mõistusega, siin pole küll mingit piraatlust, kui avalikust serverist mõni pilt kopeeritakse. See on praeguse absurdiühiskonna vili, et varsti ei tohi tere ka enam öelda, sest mõni võib selle patenteerinud olla.
Piraatlus on see, kui ta näiteks Su arvutist Su naise pilte kopeerib ning need raha eest näitamiseks üles paneb. Igale sitajunnile pole mõtet omistada autorikaitset.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne