kuidas poleerida mootorit?
#1

Ise olen katsetanud relaka lihvimis kettaga.Tulemus on rahuldav aga kõvasti tuleb käsitsi teha ( proovisin katkisete võrri karteri poolte jne peal)
Siis sai proovitud relaka lõike kettaga.Tulemus on lihtsalt jube väga konarlik.Parem mitte kodus järgi teha.
Olen kuulnud et vilt käi annab hea tulemuse. Aga ka mingi happega töötlemine pole võimalik?Mõtlen alumiiniumit.
Vasta
#2

Viltketas ja viltotskäi löövad alumiiniumi väga ilusaks Smile
Vasta
#3

Poleerimistööriistana unusta rellakas küll ära.
Poleeritakse ikka poleerpastaga ning viltkäia abil.
Alumiiniumit on võimalik ka elektropoleerida, mis põhimõtteliselt on galvaanilise katte pealekandmisele vastupidine protsess, ehk õhuke metallikiht eemaldatakse poleeritavalt pinnalt kõige "kõrgemast" kohast.

Iseasi on muidugi see, et kui Sul on kavatsus poleerida M-104 mootorit, siis (vähemalt minule teadaolevalt) ei ole selle ratta mootor originaalis poleeritud.
Vasta
#4

Hommik Kirjutas:Poleerimistööriistana unusta rellakas küll ära.
Poleeritakse ikka poleerpastaga ning viltkäia abil.
Alumiiniumit on võimalik ka elektropoleerida, mis põhimõtteliselt on galvaanilise katte pealekandmisele vastupidine protsess, ehk õhuke metallikiht eemaldatakse poleeritavalt pinnalt kõige "kõrgemast" kohast.

Iseasi on muidugi see, et kui Sul on kavatsus poleerida M-104 mootorit, siis (vähemalt minule teadaolevalt) ei ole selle ratta mootor originaalis poleeritud.

siis jääb poleerimine ära
Aga kui palju viltkäi maksab?
olen seda pikka aega otsinud pole näinud et seda kuskil müüa on? ilmselt otsin valest kohastBig Grin
Vasta
#5

KoBa Kirjutas:Aga kui palju viltkäi maksab?
olen seda pikka aega otsinud pole näinud et seda kuskil müüa on? ilmselt otsin valest kohastBig Grin

Kui oled tartu mees siis on tartust täitsa saada. Hind hmmRolleyes kusagil 300.- või vähe üle selle kui õigust mäletan...

Ostan korviga M-72 või K-750

üheskoos suudame rohkem...
Vasta
#6

Olen seda juba varem tsiteerinud.
Mida?
SEDA!
Vasta
#7

ma sain selle katsetamis tüki pealt ikka üsna palju lihvida enne kui läikiv osa vastu tuli
Vasta
#8

konarlikult pinnalt alustades see
[Pilt: lamelvarre.gif]

järgmisena see

[Pilt: abpea.gif]

päris peegliks ajada siis vaja veel poleerpasta ja pehme viltketas.

pisikesed nurgad ja servad saab teha sellise asjaga
[Pilt: normal_minidrell.jpg]

NB pildil olev exemplar on täielik pask ära seda üldse vaatagi maksab vast 200kr kuid mootor on nii nõtk et. isegi puitu ei suuda võtta.
korralik vidinas makasb nii 1700kr
Vasta
#9

Samad otsad on ehituspoodides müügil täitsa nagu viimasel pildil kohvrist näha.Just mõned päevad tagasi jäid silma, 5otsa olid minu vana mälujärgi 137.- võin ka eksida natuke siia sinna.
Vasta
#10

Kas neid otsi trelli külge ei anna panna? Peaks ju sobima?
Vasta
#11

Annab, kuid asja iva on pööretes. Kui paned sellise peenikese vidina sinna trelli otsa siis 1500rpm annab sama efekti mis kiviajainimene puupulka peovahel hõõrudes.
See pisike apararaat ajab aga seda asja ringi 12000-33000rpm. Ma ei saa kohe mainimata jäta et, pildil olev vidinas kaotab pöördeid õhutakistuse pidurdava jõu tõttu oma 3000rpm ja teeb seega kõigest 10000rpm Big Grin neetud korea P***
Vasta
#12

Mina olen kasutanud väga madalate pöörete saavutamiseks sellist vidinat mis käib vahele, ma nüüd ei oska selle nime nimetada, on teine selline valget värvi ja suur ümmargune nupp on peal kust saad reguleerida nn voolu tugevust sellega, ma pole küll päris kindel kuidas ta mõjub trellile endale kuid see tehnoloogia toimib, ja käia saab ka sellepeal niimoodi tööle et teeb vaid paar pööret sekundis kui sedagi, lambipirnid vaid hõõguma panna jne, kel huvi võin asja üles pildistada ehk keegi siis oskaks täpsemalt selle asja õiget otstarvet öelda, ise sai see kunagi tallinnas eestoonia teatri juures asuvast eestienrgia laost muretsetud. Smile
Vasta
#13

[Pilt: Autotransformer.jpg]

Sa mõtled vist seda, teise nimetusega autotrafo(ei ole auto osa).
pöörlemis kiirus sõltub tgelikult materjalist mida poleerida tahad, olen tähele pannud, mõni asi tahab tõesti väga madalaid pöödeid kuid kiiremini saab ikkagi kõrgemate pöörete arvuga....minuarust
Vasta
#14

Lihvimise ja poleerimise õpetus.

Vaja on relakas,lihvpadi(ümar, krõpsuga)
liivapaber metallile (blue line 180 ja 400)
alusta 180 paberiga ja siis 400 paberiga lõpeta lihvimine.
Nurgad ja õõnsused pead tegema käsitsi.
Kõige lõpuks poleerpasta(valge) ja viltkäi.
Tulemus peaks olema peegel sile,aga hooldama peab peale poleerimist peale igat ekspluatatsiooni.

Jõudu tööle ja kasuta kaitsevahendeid!

:I M Back
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne