Jama fiat unoga 1.1
#1

Niisiis masinaks fiat uno 1.1 mootoriga.
Asi siis nii,panen tööle kõik ok,hakkan sõitma sureb peale 10m välja:S
Kohapeal töötab kasvõi 1h puhtalt.:S
Mis viga???
Moded sorry kui teema vales kohas,aga ärge ära kustutage.
Ps! puhastasin karpa ka ära aga ikkagi:S
Ise arvan et ei saa kätte vms,aga jälle samas ju filtris jne pena on:S
Vasta
#2

Kõik viitab nagu sellele, et ei saa piisavalt kütust peale. Kas kütusefilter ja torustik on puhtad? Kas kütusepaagi õhutustoru on puhas (vastasel korral tekib paaki vaakum).
Pole küll unoga kokku puutunud, kuid oma Fiat 127-l oli kunagi selline jama, et pump ei löönud piisavalt kütet peale(pump ise oli korras). Võibolla oli see põhjustatud nukkvõlli nuka kulumisest. 127-l on bensupumba ja mootori vahel paks plastikvahetükk. Lihvisin selle jämeda liivapaberiga nii 1-2mm õhemaks ja asi korras. Töötas kuni auto müügini ja töötab ehk siiani, kui ta vahepeal emexi viidud pole. Smile
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#3

kirjelda oma probleemi täpsemalt.kas kohapeal töötab ka pööretel?kui nii siis vaata üle kere ja mootori vahelised juhtmed.
Vasta
#4

Asi nii,et kohapeal kõik ok.
Aga sõitma hakates mini 5-10 sõidab ja siis nagu bensiini ei saa peale vms,lihtsalt sureb välja:S Kuigi filtris on bensiin olemas.Nagu bensiini poleks:S
arvan et on see jama nagu KORVIMEHEL.Ot räägi täpsemalt see vahejupp bensiinipumbal seda lihvin õhemaks jh? ükspuha kummalt poolelt.
Vasta
#5

Mälu järgi oli see vahetükk nii 2-3cm paks. Vahet pole kummalt poolt maha võtad, tähtis on, et teed seda sirgel pinnal. Enne proovi muidugi lihtsamad asjad ära. Näiteks kas ilma paagi korgita on sama jama.
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#6

Asi on hetkel nii et paaki tekibki vist vaakum,kuna kui punn maha võtta käib väike tsussss? või võibki see nii olla?
Vasta
#7

Kui "tsuss" tekib, siis ongi ju paagis vaakum sees. Vaata paagi õhutustoru üle. Väga võimalik, et muud viga polegi.
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#8

Õhutustoru?
Paaki lähevad 2 toru.1hel on peal nool sisse ja teisel välja?
Vasta
#9

Õhutustoru on selle kõri küljes, mis korgist paaki läheb.
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#10

Korgist paaki? Bensiinipargi korgist(mis asuba uto küljel).Sellel pole mingit toru ju küljes:S
Vasta
#11

Väljastpoolt see ei paistagi. Tee tagaluuk lahti ja uuri seestpoolt asja. Kõri küljes on toru ~8mm ja seal otsas plastvoolik.
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#12

Ot räägi lähemalt,Kus see toru siis asub?
Vasta
#13

127-l on ta selles kohas kus kõri keerab alla korgi juures s.t. korgiavast sisse vaadates üleval. Väga tõenäoline, et Unol ta samas kohas. Sealt läheb siis voolik alla ning kui vooliku ots umbes ongi vaakum sees.
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#14

Nii käisin vaatamas.võttes maha küljepealt paagi korgi,ei näinud küll mingit toru:S ja näpuga katsudes ka mitte.Autos sees,paagi peal on 2 toru,sisse ja välja,need võivad umbes olla?
Vasta
#15

Kui need "sisse-välja" torud on umbes, siis sellest ei teki vaakumit, lihtsalt ei saa kätte siis. Kuskil PEAB olema paagil ka õhutus, uuri veel asja. Saad ju proovida ka ilma korgita, kuidas siis on. Kui ilma töötab, saad vähemalt teada, et viga on vaakumis.
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#16

Ilma korgita suri ikka välja:S
Vasta
#17

Arvan ,et täna võtan need paagi 2 voolikut lahti ja lasen kompressoriga läbi.Ning tuunin selle vahejupi ka äraSmile siis peaks asi klaar olemaSmile
Vasta
#18

Mul Corollal oli sarnane juhtum: metall-toru, mis pumbast karbussi läheb oli seest roostes ja ummists karbussi sisendil seisva võre ära. Küll aga tühigäikul töötas, kõrgematel suri, sõltumata seismisest/sõitmisest.
Vasta
#19

Sama jama siin,mingi natuke alla poole gaasi saab sõita.Kui aga põhja gaas panna siis sureb välja lihtsalt...Täna vaatan selle toru üleSmile
Vasta
#20

Asi oli selles,et kiirenduspump oli peeses:S
Kellegil uut pole müüa? Kas seda parandada saab Sad
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne