Jaguar Mark 7, 1955a
#61

Lihtsalt tunduvad jah, googelda "Jaguar Mark 7 dash".
Vasta
#62

motoblokk Kirjutas:kle mis see kõik sul maksma läheb?

See oli küll hea küsimus.
Autoost 4800.- EUR, = umbes 75000.- eek

Toomine saksast 9000.- EEK (see oli möödunud aastal selline hind)

Varuosad, nii kasut. kui uued + istmete valmistamine + välisvärviettevalmistus + värvimine + rehvid 4tk + kõikvõimalikud kulumaterjalid (pigimatt 4m2, laematerjal, põrandavaip, krunt 10l, põhjamastiks 7,2kg(Dinitrol 750), värvieemaldi 10l, pähklijuurespoon, lakk, liim, Agamix 1 balloon, keresilikoon u.10 tuubi, vineer, + ostetud teenused, (nagu mootoripea tegemine, tagalehtvedru tegemine + pidurivõlli treimine)  + jne veel asju, kõiki ei viitsi kirja panna, = kokku 149000.- (hetkeseisuga, aga kasvab veel pisut)

Esmaregistreerimine + ülevaatus 2100.-

Töö - umbes 600 tundi, kuna ta on tehtud suht siva. Kui oleks selle töö eest maksnud, oleks vast ~100000.- kuni 200000.- juurde läinud, aga tulemus oleks kindlasti kehvem olnud, kuna siin osad kerekuningad küsivad ainuüksi plekitööde eest sellise hinna ja siis nahistavad seda põhitööna aasta otsa teha...Big Grin

Niiet auto omahinnaks võiks vast 350000.- arvutada...

Polegi väga hull häving, kui näiteks kasvõi lähinaabrite autokuulutusi vaadata....http://www.jagclub.net/foorumi/viewtopic.php?t=1658

[Pilt: TN_Lady_in_red.JPG]

Soomlaste üks seitsmest (vist oli neil kokku 7 autot registris) on müüa 35000.- Euriga.
Vasta
#63

Kas auto juba sõitev?
Ega sa juhuslikult laupäeval so. 29.09 USA autode kruiisil tallinnas ei osalenud?
Vasta
#64

Nonii, tänaseks siis auto peaaegu valmis.
Seljataga on üks pulm

[Pilt: imgp4681oj3.jpg]

ja, muidugi, ka Lõpukruiis 2007:


[Pilt: 0237795354607d_m.jpg]

Lõpukruiisi pilt on küll laenatud, aga loodan, et omanik ei pahanda; seda enam, et mul ei tulnud kruiisipiltidest ükski nii hästi välja, kui just see eksemplar siin......Sad

Nokitsemist tahavad veel A ja B-piilari nahast polstrid, sumbutit tuleks tuunida, pidurivõimendi veel kord maha võtta ja reguleerida, jms pisemaid töid.

November 2006 hakkasin Jaguari lammutamisega pihta ja tänaseks on seni kulunud 11 kuud: auto on värvitud, kokku pandud ja sõidab. Lisaks sellele olen kogu aeg jõudnud käia ka põhitöökohaga tööl ning suvel nädalalõputi veel lisa teeninud oma enda firmas töötades.

Sama ajavahemiku sisse mahub veel kahe lapse sünd, tõsi küll, viimase sündmuse juures oli minu roll suht tagasihoidlik..Big Grin

Selle jutu point, aga, on selles, et inimene jõuab oma elus teha täpselt nii palju asju, kui ta endale ette võtab ja kõik on siiski oma mõtlemises kinni.
Need vanatehnikahuvilised, kes soiuvad teemal, et aega ei ole ja raha ei ole, ja praegu projekt seisab, tegelikult ei tahagi midagi teha. Ja tegelevad vaid valetamisega, nii iseendale, kui teistele...Ehk nad on otsustanud teha ära kõik muud asjad ja siis, kui aega üle jääb, tegelda ka vanatehnikaga. Aga nii need asjad ei käi...
Kui pole raha, siis tuleb leida võimalus selle hankimiseks (parem töökoht jne) ja kui pole aega, siis tuleb see aeg võtta - lõppude lõpuks on igaüks ise oma aja peremees.
Kõik on ju võimalik.

Ja loomulikult, soovin edu nendele teistele, kes pole langetanud oma pilku kaugest helesinisest unistusest ja kes ei takerdu enda nina ees vedelevatesse raskustesse.
Vasta
#65

stihl Kirjutas:Nonii, tänaseks siis auto peaaegu valmis.
[...]
Nokitsemist tahavad veel...
[...]
...tänaseks on seni kulunud 11 kuud...

Minu ÜLISUUR kummardus Sulle - oled vanatehnikamaailma skaalas ÜLILÜHIKESE aja jooksul saanud valmis ÜLISUURE projektiga. Loomulikult ei saa sellised projektid kunagi päris valmis, kuid olulisim töö on ju tehtud...

Ise tunnen end selle kõrval laiskvorsitina - olen oma Pobile pühendanud praktiliselt tervenisti kaks suve ja kolm talve , kuid baas-keretöödest ja mõningate agregaatide renoveerimisest ei ole asi kaugemale jõudnud. Ehk siis mõned aastad tihedat tööd seisab kindlasti veel ees...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#66

tohib küsida , palju pulma sõitt maksab.
terve nädala vahetus koos juhiga  ???

ps: ülimalt ilus masin Cool

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#67

väga ilus auto ja asjalik omanik loodan et sa seda viga ei tee ja oma kätetööd maha ei müü,nüüd siis uuesti capri kallale või kuidas

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#68

kus kohas sul masin on värvitud ja palju see lugu maksis?

jeep cherokee
cadillac fleetwood
http://www.zone.ee/mbcar/
Vasta
#69

k2rpman Kirjutas:tohib küsida , palju pulma sõitt maksab.
terve nädala vahetus koos juhiga  ???

ps: ülimalt ilus masin Cool

Tohib muidugi. Pulmaauto rentimine koos juhiga hakkab 2008 kevadest alates maksma umbes 1500.-/tund, ma arvan...
Terve nädalavahetuse puhul, muidugi, kaupleme eraldi hinna. Täpsemalt vaata http://www.klassikarent.ee





hundu615 Kirjutas:väga ilus auto ja asjalik omanik loodan et sa seda viga ei tee ja oma kätetööd maha ei müü,nüüd siis uuesti capri kallale või kuidas

Müümine ei ole viga, müümine on äri ja igal asjal siin ilmas on hind. Ja kui tuleb keegi, kes seda hinda on nõus maksma, siis vahetab see auto omanikku.
Aga Capri on, tõepoolest, plaanis. Mul pole endiselt ühtki vanaautot, millega igapäevaselt kannataks sõita, nii talvel kui suvel...



leek Kirjutas:kus kohas sul masin on värvitud ja palju see lugu maksis?

Värvitööd tegi, nagu ka mu kolme eelmise projekti puhul, Pandlamäe OÜ, maaler ja firma omanik Kalle Ugur, aga hinda ma, vastavalt poolte kokkuleppele, ei tohi avaldada, võin ainult öelda, et see oli pisut vähem, kui 30 tuhat krooni.
Vasta
#70

džiisus kui ilus masin on sul välla kukkunud... Müts maha ja sügav kummardusSmile
Isegi teeks hea meelega midagi taolist, ei kurda isegi aja puuduse osas, ka raha näpistaks naise vastuseisust hoolimata. Minu puhul puuduvad oskused kahjuks ja s...a tööd pole mõtet teha. Seni siis jäänud ainsaks alustatud ja lõpetatud projektiks tänu oskajale sõbrale ja kambavaimule üks KAVZi bussSmile, nii et Jaguarini on jupp maad veel...
Vasta
#71

Minu poolt sügav kummardus. Nii põhjalikku tööd ning head kajastamist foorumis näeb harva.

Tervist ja jaksu edaspidiseks!
Vasta
#72

Kuna talv tundub möödas olevat ja Mark VII vastu rahva huvi pole endiselt raugenud, siis panen ka vahepealsed temaga seotud sündmused siia kirja. See, mis temast edasi saab, kuulub vast samuti ju selle projektikirjelduse juurde...

Sest nii kurb, kui see ka pole, paljudest autodest (umbes 90% vist), mille taastamist alustatakse, ei saa üldse midagi...Hiljuti üritas sellele probleemile ka tähelepanu juhtida üks mu lemmikbrittidest Mark Evans oma 7 - osalise saatesarjaga "Wreck Rescue", mis hiljuti Discovery`st jooksis.


Niisiis. Ükskord möödunud sügisel märkasin internetis kuulutust, et üks tuntud bensukontor nimega Statoil korraldab konkursi auto piltidele, et oma 2008a kalendrisse kandidaate leida.

Saatsin ka Marki pildid ja osutusin ülekaalukalt kuue (kes ikka koera saba kergitab, kui mitte koer ise!) väljavalitu hulka valituks.

Kokkulepitud ajal veetigi masinad stuudiosse XL, kus neid professionaali poolt pildistati ja paremini õnnestunud fotodest eelpoolnimetet lauakalendri jaóks välja valiti.



Päris palju tehti kõikidest autodest selliseid, modelliga, pilte:

[Pilt: img1058vikezj8.jpg]

Tibid olid vastavalt ajastule riietatud ning soengusse sätitud.

Kalendri jaoks osutus väljavalituks siiski see foto:

[Pilt: jaguar1bm7.jpg]




Veel osutusid väljavalituteks üks kuuekümnendate (üks paremini taastatud usakaid Eestis üldse - aga see on minu isiklik arvamus) ja üks seitsmekümnendate ameeriklane; kaheksakümnendate ralliradade tähtauto (minu ammune unistus - omada sellist); üks viimase sajandi viimasepeal tuunitud riisirakett (see pole, loomulikult, pahas mõttes öeldud, ka mina imetlen ja kummardan selle idamaa rahva ülikvaliteetset ning viimaseni läbimõeldud tehnikat) ning üks superhästi säilinud/taastatud venelaste omaaegne (ja miks mitte ka ka praegune) rahvalemmik.

Ülejäänud võidumasinatest ma konkreetsemalt rääkida ma ei söanda, kuna igaks juhuks eeldan, et nende omanikud on tagasihoidlikud inimesed (mis on teadupärast voorus, kahjuks ei kehti minu kohta....Cool) ja ei soovi mingit teiste poolt tekitatud kära....Nagist (http://nagi.ee/contest/9/) saate niikuinii ise lugeda...Toungue

Edasi Mark VIIst. Riiklik numbrimärk, mis piltidel näha on, ei olnud tollal veel endiselt tema "enda" oma, vaid oli külge riputatud vaid pildistamise hetkeks. Kuna stangedel oli just sellel kohal vaja defekt millegagi kinni katta, siis kasutasin oma teise Jaguari numbreid. Tänaseks on segadused regamisega lõppenud, asi ARK-ga korda aetud ning võib uhkusega demonstreerida ka masina "õiget" välimust:


[Pilt: eefv7cvebtxb4.jpg]

Selle viimase pildi autor on, loomulikult, Eesti Ekspressi proff Vallo Kruuser, kes pildistas teda paar päeva tagasi (20.03) ilmunud artikli tarvis.
Loo nimi oli "Inglise tõld Jaguar Mark VII" ning loo autoril Heikki Sal-Salleril on, peate tunnistama, selle auto "sünnivalu ja vaev" üsna osavalt, alates tehase ponnistustest 50ndatel kuni minu algeliste katsetusteni, kirja pandud.
Lugu ise saab lugeda EE viimase numbri lisalehest "Homme" või ka siit: http://paber.ekspress.ee/viewdoc/24AD77A...11003A39C1

Eks näis, mis edasi kevad ja suvi toovad...
Ehk mõne välismaa reisigi?Cool
Vasta
#73

Kuigi mulle meeldib sinu projektitest XJ rohkem, pole selgi häda midagi. Kas te ise ei soovinud seda Jaguari Uunikumina registrisse kanda vöi oli mingid muud pöhjused miks te seda ei teinud?

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#74

See viimane küsimus on hea...
Küsin vastu, et mida see juurde annaks?
Vasta
#75

Pole küll spetsialist, aga Ekspressi jutust selgub justkui see, et mootor päris originaal ei ole. Ning ma arvan, et vale mootor moodustab auto autentsusest rohkem kui lubatud eksimusprotsendid. Ja samas, õige on ka see, et ega see must number suurt midagi juurde ei anna, mõnel lihtsalt natuke ego upitadaToungue Vanatehnikasõbrad teavad ikka suuremat osa taastatud autosid, tavainimesele jälle pole eriti oluline, mis number autol küljes on.
See sõnavõtt ei ole mõeldud alavääristama kõiki musta numbriga autosid ja nende omanikke, sest kui eesmärk on originaalsus, mitte ajastutruu sõiduk, siis on must number Eesti mõistes tunnustuse tipp.

Ja minu poolt rispekt, ei oska muud öelda. Ütlen ausalt, ei ole see mudel just minu lemmik, aga hea, et keegi ikka tegeleda viitsib ning kellelegi meeldib. Supertöö minu meelest!
Vasta
#76

kas autol vahepeal nr-t vahetatud üleval nn lai nr ja alumisel pildil nn usa nr?

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#77

Stihl just kirjutas sellest!!!
Vasta
#78

Täitsa juhuslikult Delfist: http://pilt.delfi.ee/album/119862/

Eitea, mis neil seal järsku hakkas...
Aasta vanad pildid ju.


[Pilt: 5872258_kqVwCQ.jpeg]
Vasta
#79

ilmselt on siinne teema sobivaim muljetamiskoht.

olin üleeile turistina Gruusias, Tbilisi lähedal Mtskhetas.

mu jaoks oli parasjagu mäel olnud Jaguar Mark 8 (1960a) suurem vaatamisväärsus, kui klooster, niiet puhusingi enamuse selle mäe otsas viibitud ajast hoopis kunstnikust ning automotokollektsionäärist omanikuga juttu.
tunnistan, et ma ei teadnudki enne, et Jaguarid tehniliselt nii eesrindlikud olid - Mk8 (vähemalt pildil olevat isendit) iseloomustab 12V el süsteem, kapoti all tehasest veerandtuhat hobujõudu, piduriteks 4 ketast. Ning kõik see on pakitud stiilsesse ja väljapeetud kesta.

piltidel olev masin tuli Gruusiasse Californiast. Käis siiski restaureerimisprotsessi käigus algosadeks ning kroomdetailid said uue katte. Nagu ka enamus sisust - autentne polstri- jms materjal Inglismaalt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#80

Kas keegi oskaks soovitada, et mida teha, et need imageshack`i pildid taastada?

Lõppude lõpuks on suur töö ära tehtud, aga ilma piltideta pole jutul nagu mitte mingit pointi. 
Või ongi ainuke variant kõik kuhugi mujale uuesti üles laadida, mul endal vist on nad kuskil mingil välisel kettal veel alles....

.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne