#1

Panen siis enda ühe projekti siia. Tegemist siis K750-nega, sai soetatud kevadel, kuid ajapuudusel on oodanud oma aega. Saamishetkel polnud peal elektrisüsteemi ning paljusid muid detaile. Puudu on summutid ja trossid, korvil on puudu iste, kate ja kummipadjad künaalt. Veel on vaja vahetada tagumine poriltiib(keegi kurask on tagumise otsa plekikääridega ära nüsinud) ning istmed pean üle vaatama - neid mitmeid, kuid palju neist korralikke on seda ei teagi hetkel. Vajab plekkdetailide ülevärvimist nind el.süsteemi paigaldamise lõpetamist ning palju muud, mis hetkel meelde ei tule ning paljud asjad, mis selguvad töö käigus. Eesmärgiks siis kevadeks korda saada. (Ei hakka tuunima vaid plaanis võimalikult originaalilähedaseks teha).
http://beta.album.ee/album/16860818/50016089
Vasta
#2

Küsimus: mis number pildil http://beta.album.ee/node/9081358/50016089 olla võiks (6208153 ж-1)? Kuna pole "EMMI´dega nii kursis, siis targematele võib tunduda loll küsimus. Raamil numbrit pole ja birkat samuti mitte.
Vasta
#3

ats97 Kirjutas:Küsimus: mis number pildil http://beta.album.ee/node/9081358/50016089 olla võiks (6208153 ж-1)? Kuna pole "EMMI´dega nii kursis, siis targematele võib tunduda loll küsimus. Raamil numbrit pole ja birkat samuti mitte.

See on detaili nr. Vene ajal oli olemas varuosade kataloog ja igal detailil on oma nr. Et tellida varuosa tuli ära täita ankeet, kus mainisid siis venekeeles oma detaili nimetuse ja koguse, hinna ja detaili nr.

Ala310

Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta
#4

Hehe vaatepilt nagu minu garaaziski 3 aastat tagasi, kahjuks minu oma ootab siiani oma aega. jõudu ja jaksu ning kui miskit üle peaks lõpuks jääma anna rõõmsalt teada.

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#5

Mis aasta Emmiga on tegemist? Kuidagi "pikad" porikad on, samuti tagaratta pidurihoovastik kisub vist "Dnepri" omaks.Aga võin ka eksida.
Vasta
#6

Jutujärgi peaks olema tegu ´67 aasta masinaga. Pidurihoovastiku kohta kahjuks öelda ei oska, kuid rattad pole vist originaalid kuna puuduvad määrdeniplid rummude küljes. Tagumine poritiib õige olemas(liigendiga), samuti "tilgakujulised" tuled. Oskab keegi kommenteerida, kas tal peaks olema "väiksem"esitule korpus või see suurem mille hetkel külge panin(kaasas oli väiksem) ja kas tulevõru peaks olema ilma "nokata"(seega siis ka väiksem kopsik). Puuduvad veel vaid summutid(kui kellelgi pakkuda siis igati teretulnud). Ning veel küsimus: kas mootori nr.järgi saab aastaarvu teada(Д64376)?
(huhh, kui palju küsimusi)
Vasta
#7

K-750M on oma tulekorpusega, mitte selline nagu M-72 ja vanem K-750. Pilti kohe ei leidnud aga ega eriti ei vaevunud kaevama kah. Tulevõru peab olema "nokaga". K rattaid olen näinud nii niplitega kui ilma, see suht segane teema (minujaoks). Mootori numbri järgi ei saa küll mitte midagi teada ja vaevalt ka raami number midagi aitaks. Neid on läbisegi ikka väga erinevaid, ainsa vihje annab birka, vahel leidub aastaarve ka muudel osadel, näiteks relee-karbil, generaatoril jne. Tasub uurida igat detaili hoolikalt. Aga et saada selgust kõigi nende asjade hulgas siis soovitan soojalt hankida endale K-750M detailide kataloog (koopia ajab ka asja ära). Siis tead täpselt millised vidinad tsiklist kaugemale visata ja mida juurde vaja. Endal olemas vanema K-750 (lambajalg) originaalkataloog, kuid K-750M on mõningate erinevustega.

militaarmootorrattur
Vasta
#8

Esituli mis on sinu pildialbumis IMGP5570.JPG on õige

militaarmootorrattur
Vasta
#9

Raam on küll mõne dnepri oma, arvatavasti mt-9, esituli on õige, kast ja mootor ning peaülekanne kah, tagaporikas ise vale aga tugiraud õige, esiots sobib ka k-750m -ile. leegitorud ei ole ka sobiva pikkusega. Aga edu tegemisel.
Vasta
#10

need leegikad mis küljes on on lihtsalt moepärast pandud, õiged pikad leegitorud on olemas - puudu vaid summutid. Tagumine porikas nagu eelnevalt mainitud on olemas liigendiga variant. Raami kohta ei oska tõesti öelda kuna raami numbri koht on tühi ning birkat pole ka küljes. Paberite järgi tuleb MT-9 kuna need paberid peaks olemas olema kusagil. Plaan pole teha 100% originaal vaid originaali lähedane ja teen endale kulgemiseks(perele juurdekasvu tekkimisega nüüd vaja suuremat külgkorviga ratast - jawale ei mahu pääle enam)
Vasta
#11

Olaf: millest arvamus/väide, et tegu Dnepri raamiga? Millised erinevused on K-750M ja MT-9 raamidel?
Vasta
#12

Vahe on sellel, et K-750m raam on lühem sealt käigukasti poolsest otsast ja piduri pedaali kinnitus on ka teine ilma selle vahe hoovata, ning üldiselt on K-750 raamil olemas raami nr. sellel tagumise amordi kinnituse peal, sõidusuunas vaadates vasakul pool.
Vasta
#13

raami nr koht on olemas seal kuid numbrit ennast mitte. Olemas ka teine samamoodi PEAKS K-750M raam kuid ka selle pole seda numbrit kuigi koht on olemas!
Vasta
#14

ats97 Kirjutas:raami nr koht on olemas seal kuid numbrit ennast mitte. Olemas ka teine samamoodi PEAKS K-750M raam kuid ka selle pole seda numbrit kuigi koht on olemas!

Kuna mul tädi töötas vene ajal kohalikus laohoones, siis sealt liikus läbi palju mootorrattaid ja nende varuosasid. toodeti venemaal ja saadeti rongiga jõgevale ja sealt põltsamaale. Ja tädi ütles et kui keegi hunnikusse sõitis ja raam oli kõver või kuidagimoodi olid oma raami ära rikkunud siis oli võimalik osta varu raam, millel raami nr puudus. Said niiöelda varu osa ilma vin koodita.

Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta
#15

Tänud Ala310, see selgitab raaminumbrite puudumise. Järelikult on Minu raamid nn.vahetusraamid!
Vasta
#16

Need raamid võisid ilma vin nr. tulla küll aga üldiselt, enda kogemusest lähtudes, ei ole ma näinud mitte ühelgi mt-9 ega mt-10-36 raami peale pekstud nr. Ja need masinad pole mitte asendus raamiga olnud. Ainult vanadel k-750 ja m-72 olen näinud raami nr. ja arkis pole ka ükski vana üritanud minu masinatele vin koodiga kleepsu panna ja raami nr. on ainult vanadel 750-tel kontrollitud.
Vasta
#17

Nüüd selline küsimus, et kuskohast võiks saada MT-9 tühja birka? Dokumendid on olemas, kuid seoses raami tegemisega on birka kaduma läinud nii, et kui kellelgi on selline asi pakkuda siis oleksin väga tänulik.
Vasta
#18

Birkasid müüb üks Põlva mees, 50.- eeki tükk.(ei ole poeomanik Põlvas)
Kahjuks ei ole tema numbrit(kui leian,siis saadan privasse)

www.retromc.ee

:I M Back
Vasta
#19

http://beta.album.ee/album/16860818/50018648 selline masin ootab oma järge(ajutiselt välja lükatud) või siis omale uut omanikku! Eesmärk ikka esmalt K-750 korda saada. Kahte korraga teha ei jõua!
Vasta
#20

Täna sai siis uued summutid, kahjuks on pika seismise tagajärjel kroom hakanud kooruma, kuid iseenesest on ilusti sirged ja mõlkideta(ja hind polnud ka tappev - 260.-eeku paar).
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne