Crescent F50GL
#1

Sügisel Rootsi vanamopeedikokkutulekul Mellstatreff 2006 käies sai minu mopeedikollektsioon saatuse tahtel jälle ühe uue liikme võrra suuremaks. Antud sõiduk näeb välja piskene mootorratas, lihtsalt kõigilt mõõtudelt veidikene väiksem. Masinaks on MCB1294 ehk siis Crescent F50GL. Mopeed on aastats 1977 ja kasutab jõuallikana Sachs 50/3 BKFS kolmekäigulist jalgkäikudega mootorit koos karburaatoriga Bing 1/10/129. Veljed on 17", porilauad roostevabast. On tehasevärvis ja tundub olevat suhteliselt heas säilivuses ja komplektsuses. Esmapilgul häirivaimad asjad on üks puuduolev küljekarbi kaan, katkine esiamordi kaitselõdvik , altäärest katkine sadulanahk ja üks sinine käepidemekumm.
Kui mopeedi tahaks hakata ka rohkem sõiduvahendina pruukima, siis tundub, et peaks ära vahetama ka tagakiige puksid ja kohendama natukene summuti ja leegitoru vahelist kinnitusklambrit ja tegema muid pisihooldeid. Kuna suure tõenäosusega antud masin transpordivhendina kasutusse ei lähe vaid jääb niisama iluasjaks aga taastamiseks on see natukene liiga hästi säilinud, siis tõenäoliselt sellisena nagu momendil on, ta mul jääb. Proovin otsida juurde vaid samat värvi puuduva küljekarbikaane ja ära parandada sadulanaha.
Piltidel on masin porine, kuna käisin täna sellega just enne pildistamist õuesolevat ilust ilma nautimas ja kätte saamas tunnet, milline selle masina käitumine on.

[Pilt: f501.jpg]

[Pilt: f502.jpg]

[Pilt: f503.jpg]

[Pilt: f504.jpg]

[Pilt: f505.jpg]

[Pilt: f506.jpg]
Vasta
#2

Tere tulemast siis Crescentiomanikkude perre! Mul nimelt sama tõugu päramootor paati edasi lükkamas. 25 hobujõudu, kaks silindrit ja kahetaktine. Ka sealt 70-ndate lõpust...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne