IŽ-56 uuele elule

Birka olemas ja maksab 200 eeki!
51990078

:I M Back
Vasta

Tere!

Väikene kommertsteade vahele teiste IŽ-56 huviliste tarbeks. Nimelt mu ratta taastamisel selgus tõsiasi, et uuena soetatud ning üle kroomitud leegitorud on vanemat tüüpi (esimestele ja lühema-peenema summutiga mudelitele) IŽ-56-le kuuluvad, ehk on siis pikemad ja veidi teise kaldenurgaga. Kuna uued ja mulle sobilikud leegitorud on juba olemas, pakun neid määrdes ostetud ja ülekroomituid nüüd kellelegi, kel neid rohkem vaja on. Uskuge mind, odavamalt nii ehk naa originaalseid, kasutamata ja korralikult kroomituid ei saa - hind 2400 EEK. Ei tingi.

   

P.S. Õige pea saab ka taastamisprotsessi progressist ülevaate Wink
Priit
Vasta

Tere!

Väike ülevaade toimuvast Smile Olen viimase peotäie (loodetavasti) detaile ette valmistanud kroomimiseks (sh ka Riga-5 projekti tarbeks), nii et nüüd saab need töötlemisse saata. Samuti sain Saksamaalt kätte riidekattega trossikõri kera ja muid kummikorke-ludinaid, mida kulub IÞ-le siia ja sinna aukude täiteks, karburaatori otsa jne. Trossi kõriga olen rahul, super, nagu ka reageermine - toimetati 4-5 päevaga kohale. Samuti anti kaasa 2008 aasta detailide kataloog. Tegemist siis Kabel-Schmidt väikese kompaniiga. Soovitan soojalt.
       
Ühest teisest saksa urkast sai veelgi tellitud 56-le sobilikke vidinaid, eks kui kogemuse ja vidinad kätte saan, annan teada.
Vahepeal olen tänu ühele lahkele IÞ-56 huvilisele saanud ka kaua taga otsitud õhuklapi avamise nupu koos võlliga ja samuti silumiinist liugsildiga süüteluku katte. Pilte ei hakka lisama, kuna need on teemast varem läbi käinud. Suured tänud talle - võttis alles aega nende otsimine ja leidmine!
Nüüd aga palun abi veel ühel teemal, milleks on IÞ-56-e tööristakott. Kui kellelgi on midagi sellest kooslusest alles tööriistade näol või kasvõi vana nahkkoti jäänuseid, et saaks tolle järgi uue teha, oleks see mulle suureks abiks Smile
   

Priit
Vasta

        Olemas 62a. jupiteri tööriistakott. Ehk kattub ühtteist.
Vasta

OT: kultz - otsin just sellist tagatule kolmnurkset klaasi nagu Sinu esimesel pildil! Kui oled nõus kaupa tegema, siis PT.
Vasta

Siin on foto IÞ-ile, väidetavalt just 56-le kuulunud tõmmitsatest. Varuosakataloogi pilt neile küll ei viita, kuid mine sa tea...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Tere!

Tänud piltide eest! Kas keegi oskab kommenteerida tööriistade 12-16
kasutamisotstarvet? Eks kui oleks need vidinad omal olemas leiaks ka koha kuhu neid istutada, hetkel on see seis olematu.
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=27370
Mida nende Indrek-u pildil näidatud tõmmitsatega tõmmati?
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=27382

Hetkeseis on siis selline, et kõik trossid on nüüd valmis, mõningane pildimaterjal ka asjahuvilistele:
           
Piltidelt on näha, et ujukikamber on karburaatoril puudu. Sellega on see lugu, et ma pole kindel, kas 1959 aasta ratta K28Д karburaatoril käis suur või väikene ujukikamber. Targemad võiks kommentaarida. Mõlemad ujukikambrid on olemas, kuid selle suurema kaan on mingi nipiga ära sindrinahk kadunud, ja kohe nii, et no tee või tina...tuleb vist teist otsima hakata. Hetkel on peal K28Б, kuid see saab kohe asendatud, kui K28Д isend klaaskuuli puhastusest tagasi saabub. Ega neil muud vahet pole, kui K28Д on 1mm suurema läbijooksu kanaliga.
Täna sain kätte ka teise saadetise Saksamaalt, milles sisaldusid BK350 mõningased detailid ja aku kinnitusrihm tulevase aku tarbeks:
   

Rubriigist "kaubanduslikud teadaanded ehk mis meil jälle puudu":
• Tööristakoti sisu võib lahkelt pakkud
• On kellelgi ideid, kust leida tagasadula sanga jaoks kattekummi? See peaks olema pealt sooniline must kummivoolik, nagu rubla ajal olid aiakastmisvoolikud. Siseläbimõõt ca. 20mm.
• Kui kellelgi leidub selliseid vitsasid, siis...
   
Säändseid saab tellida Saksamaalt, aga paraku pole need terasest, vaid alumiiniumist. Need mis on terasest, on liiga lühikesed ja kahe "silmaga." Kolmas ja üldsegi mitte võimatu variant on need ise teha, hetkel olen nende asemel kasutanud plastik juhtmesidemeid, et juhtmed-trossid koos ikka püsiks.
• Korraliku sihverplaadiga spidomeeter 56-le oleks abiks.
• Ja sellised asjad korralike ribidega pakuvad tõsist huvi:
   

Priit
Vasta

Pildil: Esimene peaks geneka tõmmits olema. Teist arvasin algul vändalaagrite tarvis olevat, aga seda ta siiski ei ole.

Töö on hea!

Tööriistakoti sisust:
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=27378
Pildil olev kruvikeeraja on minul garaazis, aga ümmarguse auguga. Siis vasakul olevatest kolmest jupist (rehviheebel?) on ka üks.

Niisugust lapikut lehtvõtit on ka, aga ma ei tea, kas see IZi juurde kuulub. Üks ots läheb ilusti pealmiste amordimutrite külge, teist otsa pole kusagil rakendada saanud. Ju ta siis IZi võti ei ole.
Vasta

praud Kirjutas:Tänud piltide eest! Kas keegi oskab kommenteerida tööriistade 12-16
kasutamisotstarvet?
Number 13 meenutab kangesti pudeliavajatBig Grin
Indreku pildil vasakpoolne on geneka rootori tõmmits kui täpsem olla. Vähemalt Jawadel kasutatakse analoogset.
Vasta

Kuuris vedeleb IZ56 kere ilma mootorita, kui kellelgil huvi siis andku märku

ostan, müün ja vahetan
Vasta

Kataloogis nr 13 all on ketilüli press.
Vähemalt üks 12-16 kujutatutest peab olema kolvi käigu indikaator süüte seadmiseks.
Suurt ujukikambrit ei tea ühelgi 56-l olevat, see kadus 49 tootmise algusaastatel, seega varem.
Käepideme kummile väga sarnane pidavat olema vanemate pesumasinate äravoolutoru. Uuematel on see halli värvi, aga pidi leiduma ka musta.
Vasta

Lisan paar fotot ka oma IÞ-i tööriistade kogust, ehk on abiks:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

Ma arvan,et tehasest tulles see küll nii ilus ei olnud ! Esiteks kohe värv !
vs
Vasta

WWW Kirjutas:Ma arvan,et tehasest tulles see küll nii ilus ei olnud ! Esiteks kohe värv !
vs

Jah, täiesti omaette teema tegelikult ja veid OT nüüd. Kuid kui tehase konditsiooni peale välja minna, siis on see restaureerimine üsna mahukas, planeerimist ja kõikide nüansside läbi mõtlemist ning endale selgeks tegemist nõudev töö. Eks ta nii ole, et lihtsam on teha parem asi, kui selline, nagu aparaat omal ajal tehasest välja tuli. Enda projektikese puhul pole ma seda paremaks tegemise latti väga tehasekonditsiooni lähedale sättinud (aga ka mitte väga kaugele), mõningaste sõlmede puhul lihtsalt on tahtmine olnud teha nad üle nii, nagu tolleaegne tootmine oleks võinud seda teha, kui see oleks eesmärgiks seatud. Lõpptulemus ongi minu nägemus ühest korralikust 1959 aasta IÞ-56-st; mis tolle aja normidesse ei oleks mahtunud, kuna taotleti tõenäoliselt kvantiteeti, mitte selle vastandit; ja minu vaimusilmas nähtud IÞ-56-e harmoonia ja ilu võimendus, mille pärast ma toda üldse taastama hakkasin. Mulle selle ratta kontseptsioon lihtsalt meeldib ja just sellise kaherattalisega ma sõidaks. Kostub justkui oleks mul veneraua fetið, aga paraku on mul väga kindel nägemus sellistes asjades ja see ei sea tegelikult piire raua päritolule, vene raud oli lihtsalt kättesaadavam ja mul pole kunagi vene mootorratast ka olnud, seegi huvitav põhjus, vähemasti minu jaoks Smile
Seesinane nägemus musta numbri taotlemisel pole ilmselt mingi vabandus, aga ega ma seda ratast ka päris muuseumi tarbeks ei tee. On ju tore vahelduseks kiires varakapitalismis teha midagi hoopis teises aegruumis, mida ei saa hinnata selle järgi, kes sai valmis esimesena ja kõige odavamalt.
Vasta

Piltidelt nähtud tööriistakomplekti kuuluvat määrdepritsi peaks mul lausa 2 tk leiduma.
Vasta

praud Kirjutas:Tere!
Tänud piltide eest! Kas keegi oskab kommenteerida tööriistade 12-16
kasutamisotstarvet? Eks kui oleks need vidinad omal olemas leiaks ka koha kuhu neid istutada, hetkel on see seis olematu.
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=27370

Number 16 on universaalse otstarbega jublakas, millega saab teha palju erinevaid toiminguid. Panen mõne siia kirja kah:
Saab lüüa välja kolvisõrme, karteripooli hoidvad tihvtid. Saab hoida kinni ja keerata ratta võlle, kärnida väntvõlli otsas oleva ketiratta stopperit, sättida tunde järgi süütenurka. Saab keerata rootori tõmmitsat, ketilüli pressi ning igasugu torukujulisi võtmeid.

Üsna lihtne lasta see mõnel treialil vähe kõvemast materjalist valmistada, pilt ja mõõdud: http://www.jogevamc.ee/pictures/izh/diff/l88giriist.jpg

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Niisiis...sain kätte hunniku vajalikke ja ka selle projekti jaoks mittevajalikke (Riga-5-le) vidinaid kroomimisest ning koostamine sai jällegi väikese tõuke sellest Smile Tänu Tsiklimeistrile leidis üks olemasolev korralik summuti teise väärilise partneri ja lähiajal kukun neid tühjaks põletama, et siis neid väliselt edasi töödelda.

Mõned nädalad tagasi sai tehtud külaskäik Riia Motomuuseumi, viimane oli juba ammu mõttes, aga ju pidi õige laupäev tulema, et ärgates teada, täna on vaja minna Smile Eesmärk oli muidugi üle kaeda sealne IÞ-56, üle nuusutada ja fotografeerida küsimusi tekitanud sõlmed ja näha mis koht see üldse on. Pilte sai palju ja käik oli igati rahuolu tekitav, sest sealne masinapark oli suur, kõik puha kenasti taastatud. Silm puhkas ja ajataju oli olematu - seda oli kaasas olnud pereliikmete tüdinenud pilkudest selgelt ka näha Smile
Lähiajal lisan ka pilte muuseumist ja tegemistest.

Üks küsimus ka Teile, selle raadiojaama kuulajatele. Nimelt 56-e (markeering 1-201) ja Planeta (markeering 1-401) silindripead on üldiselt väljast väga sarnased, kas seda on ka nende põlemiskambrite mahud ja kujud? Asja mõte selles, et üks tuliuus Planeta pea sai kunagi soetatud, kas seda võiks kunagi vajadusel 56-e pähe riputada? Kindlasti ta sobib ja läheb ka käima, aga huvitab just kas on neil mingeid erinevusi või mitte?

Hetkel on jäänud veel korrastada summutid (st tühjaks põletada ja mõlgid välja peilida ning värvida), värvida õhufilter, rattapump ja esilatern, leida kattekumm tagasadula käepidemele, teha plekist juhtmesidemed ja hakkabki vaikselt juba looma. Lõpp ei ole enam mägede taga, nagu ka tänasest ilmast tundub kevad üsna lähedal olema Smile

Priit
Vasta

isandpauk Kirjutas:[quote=praud]



Üsna lihtne lasta see mõnel treialil vähe kõvemast materjalist valmistada, pilt ja mõõdud: http://www.jogevamc.ee/pictures/izh/diff/l88giriist.jpg

Ehee ma saaks selle multifunktsionaalse abivahendi valmis treida. Kui vaja siis ES.
Vasta

Lubatud fotod (millest sai tehtud väike valik):

Siit see muuseum algab (õigemini minu külaskäik lõppes)
   
Paljuuuu rattaid
   
Ja nüüd IÞ-56:
               
See pilt illustreerib süüteluku katet, mis on sarnane minu isendi omaga:
   
Sellist kattekummi on hädasti tarvis:
   
Hakkasid silma ka kõrvalteemadest läbi käinud T1 ja TLB mudelid:
   
Vasta

Ja veel mõni pilt kroomitud detailidest, mis selle korraga kätte sain:
       

Eriti hea meel on selle üle, et silumiinist süüteluku kattesiiber (esimesel fotol üleval vasakus nurgas) sai kenasti kroomi selga. Oli kerge hirm, et see vana, tilluke ja rabedast materjalist detail kroomimise protsessi üle ei ela, aga siiski Smile Ilmselt neil loetletud põhjustel on see detail vähestel süütelukkudel üldse säilinud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne