IŽ-56 uuele elule

Enamasti jupsib relee.Vähemalt minu IZ-idel on see olnud alati nii.
Vasta

mul söbral oli kah just laadimisega probleem, meil oli probleem harjastes. sai need ära vahetatud ja korras

Ehita, sõida, naudi
Vasta

Praud, ära rootori defekte alahinda. Alati ei olegi näha, kas näiteks lakikiht on kuskilt vigane.

Mina olen Iþ-ide elektriprobleemide leidmisel läinud seda teed, et lihtsalt hakanud sisetunde järgi üksikuid detaile vahetama ja niimoodi vea üles leidnud. Selle jaoks on mul lihtsalt töötavad süütepoolid, küünlad, releed, rootorid jne riiulil olemas. Mõnikord näitab tester ka selliseid müstilisi numbreid, et hakkan isegi mõnes füüsika põhitões kahtlema.
Vasta

Tänan vihjete eest Smile Ostsin Põlva-st tuttuue rootori, et no oleks see asi siis ka uus. Vahetasin ära ja ei mitte halligi, täpselt sama olukord. Pusisin mis ma pusisin, mõõtsin massiühenduste korrasolekut, vahetasin relee-regulaatorit, seis ikka sama. Mõistus hakkas juba kergelt streikima, kui tekkis mõte, et prooviks panna generaatori starteri reziimis lühiajaliselt tööle. Aku otse ühendamisel generaatorile selgus, et rootorist käib läbi mingi olematu vool ja loomulikult ei tekkinud mingit liikumist - küünal sai muidugi välja keeratud. Kuna generaatoris on ainult uued jubinad ja rootor ka just vahetatud, siis kergelt hämmeldununa võtsin välja kommutaatori harjad, et vaadata nende seisu. Need nägid välja 5+, aga mõõtmisel selgus, et neil on üüratu takistus, oma 30 oomi!!! Vanadel, aga korralikel, oli uutega võrreldes normaalne, ehk nulli lähedane takistus. Ehk tagumikutunde võtmes rääkides, kui see 30 oomine ühendada akuklemmide vahele, siis tekib ainult imeõrn säde juhtme ja harja vahel ning võidki käes seda hoidma jääda, aga kui teha seda korraliku harjaga, siis sekundi pärast viskad vabatahtlikult selle harja käest minema, kuna see on meeletult tuline. Vat selline lugu harjadega, mis said ühe torni alt ostetud, spetsiaalsed ja uued IZ-i harjad. Kuna harjade vahetamine eeldab summuti, piduripedaali, käigukangi ja karterikaane demonteerimist, siis eile õhtul ma positiivse lõpptulemuseni ei jõudnud - taastatud rattal tuleb kõike seda siiski ka hoolsalt teha. Aga ma olen juba üsna kindel, et harjade vahetamisega saab asi korda ja jääb ainult relee-regulaator veel paika timmida, mis on olematu vaev kui kõik see jama kokku Smile Eks ma annan tulemustest teada. Loo moraal - näe vaeva, siis oled vähemasti vaeva näinud.
Vasta

Niisiis, harjad said vahetatud, ratas käima löödud ja punane tuli põles jätkuvalt edasi. Sai siis võetud aega mõelda ja vahitud generaatori august sisse, kui tuli üks mõte, mida võiks veel proovida. Nimelt olin ma generaatori staatori mähised välja kiskunud, korpuse lasknud ära tsinkida ja kõik uuesti kokku monteerinud, kuid mähiste otsad ühendasin Я ja Ш klemmidele põhimõtte järele, et Ш klemmile lähim mähise ots temale jne. Paraku ei pidanud see teooria vett ja tegelikult oli vaja mähiste otsad ümber tõsta. Pärast seda hakkas generaator voolu tekitama ning laadimise tuluke kustub momentaalselt mootori käivitumisel. Pisiasjad, mis kipuvad kahe silma vahele jääma Smile
Peale esimese 17km läbimist hakkasid ka muud pisivead välja lööma, sest vibratsioon juhtis tähelepanu vähe lõdvemalt pingutatud ja mõnedele üldse pingutamata jäänud sõlmedele Toungue Panin tähele seda, et ega see mootor nii väga seda vibratsiooni sõites ei teegi, käib kenasti sirinaga ja rahulikult kui hoog on sees. Vibratsioon on silmmärgatav tühikäigul ja kohapeal tuuritades. Viimast ei tasu üldse harrastada, sest kui mootor väga pöördesse lasta, ei taha too eriti kiiresti maha rahuneda Smile Eks väntvõll ole ka paras jurakas sees.
Muude pisiasjadena jäi silma, et pasunale meeldib töötada pigem seal 7V kandis kui allpool, ehk tuleb teist reguleerida, tagaratas tahab ülepingutamist hargi vahel, tagautule korpus kipub liikuma liialt vabalt oma alusraamil ja spidomeetri valgustus ei ole pidevas kontaktis kas ühe või teise klemmiga.
Mõned fotod ka peale esimest 17 kilomeetrit.
                   
Vasta

ilus masinSmile aga kas spidoka ümbris kroomitud ei peaks olema? või 56 polnud?

Ehita, sõida, naudi
Vasta

tervist vabandan et uue teema teen aga ehk saaksite oma süüteluku kontorlampide pesadest pilte teha et aru saada kuidas sinna peaksid pirnid kinnituma Smile
ette tänades martvl
Vasta

Ette öeldes et sinna käivad spetsiaalsed pirnid mis erinevad tavalisest pirnist.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

seda arvasin ise kah et kas käivad spets pirnid või on mingi pirnipesa lahendus.
Vasta

Vaatan, et paar küsimust siia tekkinud Smile
Spidomeetri võru 56-l kroomitud ei ole, ikka värvitud must.
Nagu ma aru saan, on herr martvl-l probleemiks mida panna kontroll-lampide pesadesse originaalpirnide asemele. Kui aga on viitsimist, siis kindlasti saab need pirnid Põlva-st, sellisest kohast:

R.H. Autoosad OÜ kauplus
Pärna 1 63303 Põlva
Tel. 799 6351

Seal autovaruosade poes on eraldi mootorratta kauplus, teisel korrusel, kuhu omanik väga entusiastlikult vene mootorrataste juppe sisse ostab. Kvaliteet on nagu on, osad tänapäevased vene rataste mootoridetailid ei kannata kriitikat, aga selgelt parima vene rataste varuosavalikuga pood maarjamaal. Sealt leiab nii mõndagi IÞ-le, mida poleks ehk lootnudki poest enam leida.

Priit
Vasta

Endal oli kunagi sama mure, tinutasin pirnidele üle klaasi risti vask traadid, mis läksid vastu kere kui pirn ülevalt sinna auku istus.
Vasta

Sa, kui värskelt 56'e kokku ladunud, tead millest tagakiik koosneb (st. mis jupid seal käivad). Endal on üks puks kiige sees kinni ning völl mis käib sealt läbi, küll aga see loksub päris palju (mäletan, kui laiali vötsin, siis nii palju kindlasti ei loksunud).
Vasta

mrt36 Kirjutas:Sa, kui värskelt 56'e kokku ladunud, tead millest tagakiik koosneb (st. mis jupid seal käivad). Endal on üks puks kiige sees kinni ning völl mis käib sealt läbi, küll aga see loksub päris palju (mäletan, kui laiali vötsin, siis nii palju kindlasti ei loksunud).

ikka 2 puksi on seal, mõlemal pool toru servas üks
Vasta

Sohne Kirjutas:ikka 2 puksi on seal, mõlemal pool toru servas üks

Huvitav. Mul on 2 puksi olemas ja völl nende sisse üldsegi kergesti ei läinud. Kas mingid seibid ka otstes käivad, raami ja kiigevahel?
Vasta

Oma silm on kuningas Toungue : http://www.motokuur.ee/modules.php?name=...m=89&pos=8

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

indrek1000 Kirjutas:Oma silm on kuningas Toungue : http://www.motokuur.ee/modules.php?name=...m=89&pos=8
Tänud, asi koos Smile
Vasta

Tere!

Ei hakanud uut teemat alustama, seega kirjutan oma kunagisele vanale teemale lihtsalt otsa. Aastaid tagasi sain siit ühe heatahtliku foorumlase käest oma IŽ-56-le tagaistme käepidemekummi jaoks piisava jupi, mis oli vene ajal levinud ka veevoolikuna. Selline must ja piki triipudega voolik. Aeg on aga mu rattale hambad sisse löönud just sellesse käepidemesse ja vooliku mõnuga seibideks mõrandanud. Kas keegi oskab anda vihjet kus kohast sellist voolikut leida võiks? 

Priit


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Tõenäoliselt saad Tagadilt õige asja.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Riga pesumasina küljest saab, tõsi küll, peab värvima. Neid liigub siiani uutena aegajalt, paraku vanarauasuunal. Uue materjali kohta ei oska kahjuks öelda.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tänud nii kiirete vastuste eest! Ega mullegi on tundunud, et nii mõnedki musta numbri väärilised on Riga voolikut värvinud Smile  Sest muud lahendust ma netist otsides ei mõtleks ka ise välja. Kui just keegi kuskil Poolas ntx ei tee seda põlve otsas salaja replikana.
Ma tean ka, kus kohast saab ka päris 100% õiget, aga teiselt poolt maailma otsast paraku ei vastata mulle ega viitsita ilmselt asjaga tegeleda.
Ka Tagadi peale olen mõelnud ja väikese lootuse pannud, ehk sealt leiab kas vana voolikut või uut lahendust.

Priit
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne