elementaarsest viisakusest kirjutamisel
#21

Kas see minu viga aga privas saab kõigi kaasfoorumlaste pöördutud Sina vormis ?(Sina suure tähega).Samas wabandan oma,tawapärasest veidi erineva kirjaviisi eest.Loodan ,et kõik minu poolt kirjapanekud kõigile arusaadawad olnud.
Vasta
#22

Viisakas pole ka niisama laia lehte panna ja nokastanult siin lällata !!
Vasta
#23

1. Ära mitte mingil juhul kasuta otsingut enne postitamist
2. Ära loe reegleid! Need on nõrkadele
3. Kasuta liikuvat suurt GIF’i oma avatarina
4. Postita valesse alafoorumisse
5. Tee igaks juhuks täpselt samasugune post paari-kolme alafoorumisse
6. Pane oma postituse pealkirjaks “Probleem” või “Küsimus”
7. Ära unusta pealkirjale hüüumärke lisada. Mida rohkem, seda kiiremini sulle vastatakse
8. Kui sa kasutad postituses punaseid tähti, siis inimesed saavad aru kui tähtis su probleem on
9. Kirjuta ainult suur- või väiketähtedes
10. Lühenda kõik sõnad, isegi lühikesed nagu “või”, kasutades seejuures slängi - “w”. Kui sa korralikult kirjutad, siis võivad potentsiaalsed vastajad mõelda, et su post on vastust väärt
11. Kirjavahemärgid on nohikutele!
12. Õigekiri on veel hullematele nohikutele!
13. Kirjuta kogu post ühe reana või, veelgi soovitavam, ühe hiigelpika lausena.
14. Täpitähed on väga mitte-coolid. Nende asemel saab ju numbreid kasutada.
15. Ära mingil juhul anna probleemi täpset kirjeldust. Need mõtetelugejad saavad ju isegi aru. Ekraanipildid ja tehnilised detailid on üleliigne pahn!
16. Kui sa siiski lisad lingi failile või pildile, siis kindlasti oma arvutis olevale failile. Kui sa selle siiski kuhugi serverisse üles paned, siis kindlasti ära kasuta hot.ee teenuseid, vaid pane see kuhugi võimalikult kehvasti ligisaadavasse välismaa serverisse
17. Lisa postitusse hästi palju suvalisi smiley’sid. Need lihtsustavad oluliselt lugemist ja teevad selle lõbusamaks
18. Ära mingil juhul postita tavapostina. Palju parem on ju teha küsitlus - “Kas sa oskad seda? Jah/Ei”
19. Kui sulle ei ole kümne minuti jooksul vastatud, siis tee uus post sisuga “no kas keegi tõesti ei tea we!”
20. Kui keegi vastab, siis kindlasti sõima teda. Kuidas ta, raisk, julges!
21. Vastamisel kindlasti tsiteeri kogu see post millele sa vastad. Ja kui see juhtus midagi tsiteerima, siis kaasa ka see
22. Ära mingil juhul ole nõus lingiga abi andvale lehele. Nõua, et sulle tehtaks puust ja punaseks, piltide ja lauluga eestikeelne õpetus. Selle eest nad ju palka saavadki!
23. Mitte mingil juhul ära kunagi täna kedagi. See oleks ju selge märk sinu nõrkusest!
24. Kui sa asja korda saad, siis jumala pärast, ära mingil juhul ütle et sa said - või veelgi hullem, kirjelda kuidas sa korda said. See võimaldaks teistel sinu tegevust korrata ja seda sa ju ometigi ei taha!


viide
Vasta
#24

Ma arvan et seda õigekirja teemat võiks üldeiselt rahulikumalt võtta, hullem kui kole keel on sisutühjus ja teemast mööda rääkimine, seda ka siis kui need on perfektses kirjas. Ma jälgin muuhulgas ühte välismaa audiofoorumit, kus kirjutab üks jaapanlane - ta praktiliselt inglise keelt ei oska, kirjutab täiesti igasuguste sõnakasutuse ja lauseehituse reeglite vastaselt, suuri tähti, komasid ega midagi ei kasuta (jaapani keeles vist polegi selliseid asju), aga kuna ta teadmised on tohutult suured ja jutt väga sisuline, siis kõik veerivad selle supi ilma virisemata kokku ning ei mölise.

Hoopis suurem probleem on see, kui postitatakse tihti lihtsalt selleks, et kuidagi oma käpajälg jälle maha saada, suvalisse teemasse mingeid mälestusi või asjasse mittepuutuvaid fakte.
Vasta
#25

Asi aetakse niivõrd peeneks ,et enam ei julge A-d ega O-d öelda.Postitusi ei julgegi teha .Sest kunagi ei tea kellele mu postitus pole meeldinud või siis keegi asjast valesti aru saanud. Ausalt öeldes see viimati mainitud asi omalgi lööb wahetevahel wälja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne