Ei usu omad silmad! Kas alustame aktsiooni?
#21

Eelpool ei mõelnud ma nii, et kõik mis tundub silmale ilus vaadata, tuleb kindlasti ära osta. Ja ma võin olla loll, aga ma ei näe mingit mõtet sellel, kui ma taastan mingi liikuri ära ja siis hakkan seda müüma. Minu mõttes peaks olema vanal sõidukil, mis ei ole veel päris muuseumieksponaat, olema ka mingisugune praktiline väärtus. Et siis temaga kasvõi suvel mere äärde sõita või mõni roadtrip ette võtta. Seda "teie mäletate, aga minul on" poliitikat mina ei jaga. Pigem teie mäletate, aga mina kasutan.
Vasta
#22

oxygen Kirjutas:Seda "teie mäletate, aga minul on" poliitikat mina ei jaga. Pigem teie mäletate, aga mina kasutan.
Seda poliitikat võib jagada sellisel puhul, kui seda poliitikat ajav inimene kasvõi mõnikord harva neid rahvale näitab ehk ta laseb oma kullakallid näitustele viia. Veel parem, ise mõnikord mõne näituse teeb Big Grin
Selles suhtes on Siimsen küll eeskujulik tegelane, tema autod pole kunagi "Keelu all" olnud. Lisaks ise teda näinud sõitmas nii oma Zim'i kui ka Gaz 69'ga. Pere peal ja nautinud vanatehnikat. M-410 käinud näitustel ja teinud demonstratsiooni kunagi Saku Safaril liivamägede vahel. Viimane kord juttu rääkides pakkus, et kui vaja, siis sellega võib mõnel paraadil sõita. Endal tal aega ju pole aga ta ei keelaks mõnel usaldataval tegelasel autot inimestele näidata.
Mis toda Uaz'i puudutab: koht selle müümiseks on vale. 75K alghind ei olegi kõige hullem, reaalne müügihind on sellest vast madalam. Aga sellist asja peaks alguses pakkuma teada-tuntud rikastele fännidele, kui tahta iseenda loodud väärtuse säilumist ja tõesti ka raha vajatakse. Eestiski on paar meest, kes vana Vene rauda koguvad ja rahalisi vahendeid omavad. Kui nüüd tõesti keegi sellist asja sellise hinnaga ei vaja, siis pole midagi teha. Tähendab, kas asi on fekaal või hind vale. Mõnikord on hind teadlikult vale ehk müüja ei vaja "iga hinna eest" seal all kinni olevat summat. Näiteks seesinane M-410. Tavaliselt on aga asja nimi labane ahnus.
Vasta
#23

Muide, tahtsin öelda ühe asja. Sööks ära oma eilsed sõnad. Ei ole isegi hind väga kallis. Midagi ütleb mulle et selle autoga võib juhtuda Tartu-1 lugu. Nii et ma lihtsalt puhtinimlikult palun kui kedagi see auto huvitab - ostke seda ära, muidu hakkame siin nutma et jälle üks hinnaline auto läks aja taga.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#24

Tuleb tõdeda, et vanatehnikahuvilisel inimesele, kel see raha on teksapükste tagumises taskus olemas on seda autot natuke vähevõitu. Ehk siis teisit öeldes, kel see vaba raha on, on seda vaba raha tunduvalt rohkem ja ambitsioonid suuremad.
Küll aga soovitaks päris tõsiselt noortel vanatehnikahuvilistel võtta "päikeselaenu" või muid tulevikku investeerimise vahendeid ja asi ära soetada. Igastahes on tegu pikemas perspektiivis, kus raha odavneb ja töö kallineb, tunduvalt mõtekam soetada endale terveks eluks üks selline korralik uunikum, mitte korjata labidatega mingeid äramädanenud uunikuid, mille kordategemine läheb kordades kallimaks. Loomulikult ei taha ma alavääristada lihtsalt nokitsemise ja tehnikahuvi, aga selle konkreetse isendiga saab seda nokitsemist veel piisavalt harrastada - vähemalt on normaalne algmaterjal.
Laenu võtmine ka oma hobideks ei ole tänapäeval mingi häbiasi. Milleks oodata pikki aastaid unistuste täitumist kui võib kohe täisväärtuslikku elu elama asuda. Astuge MEESTE ritta!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#25

Tsitaat:Tuleb tõdeda, et vanatehnikahuvilisel inimesele, kel see raha on teksapükste tagumises taskus olemas on seda autot natuke vähevõitu. Ehk siis teisit öeldes, kel see vaba raha on, on seda vaba raha tunduvalt rohkem ja ambitsioonid suuremad.

miski tundub mulle et tõsistel vanatehnikahuvilistel seda autot täitsa paras piisavalt. ainult et need asuvad väljaspoolt meie väikest konnatiiki. meie tõsised vanatehnikahuvilised miskipärast leiavad et neile peavad omanikud peale maksta.

Küsin veel korra: kas kellelgil pole huvi siis? Mina ei saa osta, mul kõik ulualused on tänase päeva seisuga täis. Pärast ju jälle räägitakse sellest kuidas kõik väärtuslik viiakse maalt minema.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#26

Piibur Kirjutas:... tunduvalt mõtekam soetada endale terveks eluks üks selline korralik uunikum, mitte korjata labidatega mingeid äramädanenud uunikuid ... Astuge MEESTE ritta!

Tänud sulle Tõnu suurte sõnade ja silmade avamise eest, tuleb välja et ma olen koku oma elu elanud pimeduses mingit mäda kogudes. Nagu aru on saada siis õiged mehed ei raiska oma elu mõtetute mersude peale vaid toovad ikka kohe volvu välismaalt.

Dad.
Vasta
#27

Hinna suhtes.... Visatakse siin "tavaliste" hinnaks 2-10 tuhat krooni, mille eest neid osta saab. Lugupeetavad, andke mulle palun selle isiku (Saaremaa müügimehe jätame välja) kontakt, kes sellise hinnaga müüb, ostan mõned kokku. Tõsine vajadus on.
Vasta
#28

Ei usu, et see 75 tuhat lõplik hind on, kui omanikul tõsine müügisoov.
Ma usun, et tõsine huviline saaks hinda alla 5-15 tuhat vahemikus.
Kui vaba raha piisavalt, siis tasuks mõtelda.
Vasta
#29

Üks küllaltki haruldane ja taastatud vene masin on veel müügis. ZIS 150:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html
Vasta
#30

andres22 Kirjutas:Üks küllaltki haruldane ja taastatud vene masin on veel müügis. ZIS 150:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html

See on ju Türi masin! Käinud mõlemal suursõidul ja puha...
Vasta
#31

Mainitud ZIS 150 oli eile igatahes Sauel asuvas ülevaatuspunktis.
Meelde jäi 03 järgmist ölevaatust tähistav kleebis numbrilaual.
Vasta
#32

Regardman kus see ZIS Türil asub?
Vasta
#33

Viimati liitus see masin Suursõiduga küll Türil aga seda peamiselt seepärast ,et bensiini ei jõua sinna niipalju valada, et ühest kodumaa otsast teise sõita. Kui on see masin....Türil ei tohiks säändset olla!
Vasta
#34

Ei tea siis! Mina nägin teda Türilt ühinemas ja kusagilt jäi ka kõrva, et sealt kandist, kuigi jah ...
vabandame
Vasta
#35

Ei tea, kas UAZ müüdud? UAZi kuulutuse asemel Honda mootorratta kuulutus. Kas keegi seda UAZi vaatamas ka käis?
Vasta
#36

denis23 Kirjutas:Muide, tahtsin öelda ühe asja. Sööks ära oma eilsed sõnad. Ei ole isegi hind väga kallis. Midagi ütleb mulle et selle autoga võib juhtuda Tartu-1 lugu. Nii et ma lihtsalt puhtinimlikult palun kui kedagi see auto huvitab - ostke seda ära, muidu hakkame siin nutma et jälle üks hinnaline auto läks aja taga.



Nii nagu oli karta, läks see UAZik nüüd Idanaabri riigi. Ostis see sama kollektsionär kelle käes on Tartu-1. Mina olen tema palvel seda vaatama käinud ning tegin autost ka hulganisti pilte. Eks igaüks võib need pildid minu käest saada, kui kunagi hakkab analoogse masina taastada.
Varsti võite seda näha saidil www.octobermotors.ru
Kogu selles loos rõõmustavat on üks - auto taastatakse ning see jääb avalikkusele tutvumiseks kättesaadav.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#37

denis23 Kirjutas:
denis23 Kirjutas:Muide, tahtsin öelda ühe asja. Sööks ära oma eilsed sõnad. Ei ole isegi hind väga kallis. Midagi ütleb mulle et selle autoga võib juhtuda Tartu-1 lugu. Nii et ma lihtsalt puhtinimlikult palun kui kedagi see auto huvitab - ostke seda ära, muidu hakkame siin nutma et jälle üks hinnaline auto läks aja taga.



Nii nagu oli karta, läks see UAZik nüüd Idanaabri riigi. Ostis see sama kollektsionär kelle käes on Tartu-1. Mina olen tema palvel seda vaatama käinud ning tegin autost ka hulganisti pilte. Eks igaüks võib need pildid minu käest saada, kui kunagi hakkab analoogse masina taastada.
Varsti võite seda näha saidil www.octobermotors.ru
Kogu selles loos rõõmustavat on üks - auto taastatakse ning see jääb avalikkusele tutvumiseks kättesaadav.

Juhtumisi olin täna hommikul 10-11 Tallinna ARK-is.Nägin seda autot.Nägin kuidas sellele kinnitati Eesti ajutisi numbrimärke.Tagaluugile kinnitati ohukolmnurk.Ette oli juba ka vedamiseks tarvilik nöör kinnitatud.Rääkisin toimetavate meestega ka juttu.Lubasid masinat ka uudistada ,vaadata.Et pidada olema ka sõidukorras.Teatasid ka ,et masin pidada olema aastast 64 ja uhkusega hääles teatasid,et üks esimesi väljalaskeid siis.Avaldasin siis oma veidi teistsugust arvamust,millega ka nõustuti.Aga tore ja vahva ja nüüdseks harulduseks saanud auto igatahes.Nööri teine ots kinnitati Läti numbritega Toyota Corolla(vist oli)taha.Sõit pidi minema Lätti ja sealt edasi kuhugi Moskva kanti.
Nii ongi üks huvitav masin siis oma rehvidelt Eestimaa tolmu maha raputanud.
Flanagan
Vasta
#38

Hea et auto sai endale hea omaniku. Eestist ei oleks sellele niikuinii ostjat leitud.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#39

Mis pull see on? Pandi nööri otsa? Olen isiklikult selle autoga proovisõidu teinud ning seal kõik töötas nagu kellavärk. Mootor ja käigukast olid parem kui uuel autol. Ka esisild ja aeglusti töötasid perfektselt. Olen autod ka Harku järve tagant asuval maastikul proovinud - läks sügavast porist läbi ilma probleemideta. Ei tea, milleks oli seda vaja nööri otsa riputada. riia sõitu oleks see auto küll kergelt teinud. Omal ajal olen kusjuures Tallinna-Riia edasi tagasi ots UAZ-iga teinud, 1990 aasta jaanuaril, kui täpselt öelda. Siis kui olid jääpurikad maante pealSmile


P.S.
Venelased rääkisid mulle et Venemaal ei ole neile teada ühtegi selle mudeli isendi. Moskva linnatranspordi muuseumis on olemas üks nigelas seisus kinnine furgoon. Ja see sama muuseum tõi aasta alguses 300 km. tagant ühe vana UAZ 450 jäänused, et nende baasil ühe auto ehitada. Võite seda siit vaadata.
http://october-motors.ru/index.php?optio...ail&id=483

Seda suurem oli neile rõõm kui saadi teada et maailmas olemas heas sõidukorras originaalisend. Kusjuures hinnast üldse ei räägitud ja selle auto toomine venemaale (vanuse ja töömahtu arvestades) maksab umbes 10 000 EUR riigilõivu. Aga see neid ei häiri nagu ma sain aru.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#40

Ma ei tea miks, aga nööri otsas teda veeti.Aeg oli u.10.45-10.50 vahel.
Flanagan
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne