Retro üritustel võid edaspidi sattuda jama otsa
#1

http://postimees.ee/301106/esileht/siseu...1686.php?r=
Seega edaspidi peab olema ettevaatlik mis vimpel või kelle müts autos on. Varsti keeletakse Nõukogude ja Saksa autod ka ära, ning siis veel midagi, ja veel.
Mis saab edasi Haapsalu Nostalgiapäevadest?
Kurtna laada müüjad saaksid kohe mahalaskimise jne.

Jaburaks läheb elu. Olen nõus, et vabakale punase lipuga lehvitama minemine on vaenu õhutamine aga kelle asi on, kui mul Sirbi ja vasaraga vimpel autos näiteks.
Vasta
#2

Viletsusmehed võiksid natukene mõelda ka mida vastu võtavad.
Kahju, vene osas kõigerohkem.
Vasta
#3

No aga siis tuleb ju see sõdur sealt kohe minema vedada. Kui kogu tuvastatav sümboolika on ära keelatud, kas see tähendab siis seda, et ma ei tohi kasutada näiteks oma M412 juhtimiseks rooli, mille keskele on slaavi tähtedega kirjutatud IŽ?
Vasta
#4

Ma ei usu, et see asi niikaugele läheb. Pigem ma loodan, et see asi jääb konteksti.

Kuigi jah, nt Pobi ja GAZ-51 juures ei ole nõukogude sümboolikat kasutatud. Eks see näitas hr Lipharti meelsust ka osalt (ikkagi baltisakslaste järeltulija).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

EV-s on palju seadusi mille täitmine on pooleli jäänud. Näiteks Vilde teel on ikka veel üleval kakskeelsed tänavanimed majadel.
Vasta
#6

Ei taha uskuda, et politsei hakkaks retroüritustel kontrollima, kellel autos peegli küljes vimpel ripub, kurjaks läheks asi siis, kui auto tagaaknal punalipp on. Igasugused retro-kokkutulekud ei ole võrreldavad haakriste kandvate vendadega, kes linnas ringi laaberdavad või NL sõjaväe veteranidega punalippude all 9.maid tähistamas.
Vasta
#7

Regardman ja oxugen, kas te artiklit ikka lugesite? Jutt ei käi nagu antud juhul mööda linna kruiisimisest, vimpel peegli küljes.
Vasta
#8

Hea soovi korral on ka see vimpel peegli küljes kruiisimine defineeritav vaenu õhutamise ja keelatud sümboolika eksponeerimisena.
Haapsalu Nostalgiapäevad on selle seaduse mõistes õhutamine igaljuhul!
Vasta
#9

Tsitaat postimehe artiklist: «Samuti ei ole pronkssõduri juurde kogunemine vaenu õhutamine, kuid seal punaste lippudega lehvitamine on kindlasti vaenu õhutamine ja see peaks olema karistatav.»

Millegipärast meenus mulle eesti vanasõna: Hoitakse nigu s...a pilpa peal. Ei oska öelda millega seoses küll Smile




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#10

Ma ei ole küll kahjuks Nostalgiapäevadele kordagi jõudnud, aga kas seal tõesti vehitakse linna peal punalippude ja muu riikliku sümboolikaga ringi?

See on muidugi napakas seadus, seda peab tõesti tunnistama. Aga noh ega punalipuga linna vahel vehkimine ka päris 100% normaalne ei ole.
Vasta
#11

valdo Kirjutas:Kuigi jah, nt Pobi ja GAZ-51 juures ei ole nõukogude sümboolikat kasutatud. Eks see näitas hr Lipharti meelsust ka osalt (ikkagi baltisakslaste järeltulija).
Vaidleks vastu: baltisaksa päritolu iseenesest kellegi meelsust ei kujunda(nud). Oli nende seas igasugu rahvast alustades väljapaistvast teadlasest Baerist ja lõpetades rassiteadlase Rosenbergiga.
Lipharti/Lipgarti meelsuse kohta ei ole meil mingeid andmeid. Asjaolu, et ta Ameerikast nõukogudemaale naases, annab tunnistust sellest, et suhtumine nõukogude võimu oli tal pigem ikka lojaalne kui opositsiooniline. Pealegi, peakonstruktor disaini ja embleeme ei otsustanud, ses osas tulid juhised kõrgemalt. Näiteks Volga I seeria viisnurk tuli masina iluvõrele Ülemnõukogu esimees Klim Vorošilovi näpunäitel.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#12

Täpsem artikkel: http://www.epl.ee/artikkel/364809

Tsitaat:Lang rõhutas korduvalt, et sümbolite kasutamist karistatakse vaid juhul, kui seda tehakse vaenu õhutaval viisil.
Vasta
#13

Jesper Kirjutas:Ma ei ole küll kahjuks Nostalgiapäevadele kordagi jõudnud, aga kas seal tõesti vehitakse linna peal punalippude ja muu riikliku sümboolikaga ringi?

[Pilt: P9090258.jpg]

[Pilt: pilt%20461.jpg]

[Pilt: pilt%20426.jpg]
Vasta
#14

Juuni esimene nädalavahetus on siis Lõuna-Eestis oodata suuremaid vahistamisi.
Retro üritused peaks registreerima kui karnevalid?
Nalja hakkab saama....

:I M Back
Vasta
#15

Sitta neist punalippudest. Ma kujutan juba ette (lugedes Sm.Laggovitsi abitut karjatust SS ja NSDP teemadel), kuidas ustavad kodanikud hakkavd ette kandma Unic-Moto kokkutulekutele saabuvatest Wermachti tsiklitest. Edaspidi paluks Hr.Piiburil iga-aastane suvine üritus Pakri Moto nime all selles jõekäärus teha, hea lähedal tsiklimehi ära viia ja mahajääjatel pakikesi viskamas käia.
Vasta
#16

No kuulge, ise täiskasvanud inimesed! Ka tv- ja raadiouudistes öeldi selge sõnaga välja, et ainult säärane sümboolika, millega teadlikult vaenu õhutatakse, keelatakse ära. Ei maksa nagu igast sõnast kinni haarata, vaevalt küll need vanatehnikakogunemised selle paari punase kaltsu või mingi muu sümboolika pärast laiali pekstakse.
Mõeldud on selliseid üritusi, nagu pronksmehe juures tõmblemised ja mingite "uusnatside" ülesastumised.
Vasta
#17

Coger, oleme tõesti täiskasvanud inimesed. Aga see, kuidas seadust hetkel tõlgendatakse, ei tähenda, et ka 10 aasta pärast selle täitmist samal viisil jälgitakse: 10 aasta pärast võivad juba uued tuuled puhuda, ja ntx sirbi või kotka topise kodus omamine võib kriminaalselt tõlgendatud olla...
Vasta
#18

Jesper Kirjutas:Regardman ja oxugen, kas te artiklit ikka lugesite? Jutt ei käi nagu antud juhul mööda linna kruiisimisest, vimpel peegli küljes.

Ega ma seal vene tehnikat ei mõelnud.
Vasta
#19

Aga kuskohas siis jookseb piir vaenu õhutamise ja selle teise asja vahel, millele ma nime ei oska anda? Minu arvates on selge vaenu õhutamine ka see, kui vene nolgid käivad tänaval pusadega, millel rinnale suurelt kirjutatud CCCP ja ka silma riivavad ka autode numbrialused, millel sama kiri peal.
Vasta
#20

Ühesõnaga: Nad panevad T(M)eid kinni!!!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne