Retro üritustel võid edaspidi sattuda jama otsa
#21

oxygen Kirjutas:Minu arvates on selge vaenu õhutamine ka see, kui vene nolgid käivad tänaval pusadega, millel rinnale suurelt kirjutatud CCCP

Aga kui sama särki kannab eestlane?
rootslane?
soomlane?
ameeriklane?
neeger?
jne

Just selle sama suhtumise pärast ongi sellised seadused idiootsed - tõesta pärast, et sa ei ole kaamel...

oxygen Kirjutas:silma riivavad ka autode numbrialused, millel sama kiri peal

Ja siit ka pisikene üleskutse numbrilugejatele - hakake nüüdsest registreerima ka cccp nubrialuseid, siis pärast seduse vastuvõtmist tunduvalt lihtsam...
Vasta
#22

oldmoped Kirjutas:pildid
Ok, ma ei tahtnud kuidagi Nostalgiapäevi rünnata ega midagi, lihtsalt minu jaoks isiklikult jookseb piir umbes sealt lipu kandmise/heiskamise juurest - ajastukohase riietuse kandmine, sõidukid jms on lihtsalt ajalugu ja retro, aga lipu kandmine on juba natuke liig...

Aga ikkagi, uudises on öeldud et kultuuriüritusi ei hakata ahistama, mis see Nostalgiapäevade paraad muudki on kui lihtsalt teater rahva osalusega. Mõttetu ja nõme seadus loomulikult, aga tõenäoliselt mitte nii hullude tagajärgedega kui siin kardetud.
Vasta
#23

Jesper Kirjutas:Ok, ma ei tahtnud kuidagi Nostalgiapäevi rünnata ega midagi, lihtsalt minu jaoks isiklikult jookseb piir umbes sealt lipu kandmise/heiskamise juurest - ajastukohase riietuse kandmine, sõidukid jms on lihtsalt ajalugu ja retro, aga lipu kandmine on juba natuke liig...

Ega ma ei võtagi rünnakuna - igal inimesel on lihtsalt oma nägemus asjast. Soovitan lugeda natukene Nostalgiapäevade teemasse siin foorumis postitatud kohaliku ajalehe kommentaarirubriigi linki - ei teagi, kumb on rohkem vaenu õhutamine, kas sümboolika kasutamine ajastu tõetruu õhkonna loomiseks või sellised kommentaatorid seda kommenteerimas.

Aga jään enda juurde, et kui ENSV ja NSVL lipp (mis otseselt  ei ole isegi enam mitte riigilipp vaid nüüdseks lihtsalt ajalooline plagu, nagu ka näiteks  rüütliaegsed vapid ja lipud,  kuna sellist riiki enam olemas ei ole) pole sobiv, siis tuleks eesti territooriumuil keelata ka Taani, Rootsi jne riigilippude kasutamine, kui kunagiste meie territooriumi vallutajate ja rahva tapjate sümboolika.

P.S. erinevalt paljudest, kes süüdistavad olnud jamades süsteemi, olen mina ikkagi seda meelt, et mind kaheksakümnendatel aastatel ei ahistanud regulaarselt mitte süsteem vaid justnimelt konkreetsed isikud, kellele süsteem selleks võimaluse andis... vaadates, kus ametikohtadel need samad inimesed nüüd on, saan ma muidugi aru, miks tuleb ajaloo mäletamine kuriteoks kuulutada.
Vasta
#24

Sõbrad Auto-Moto foorumist!
Lapsed, tulge palun mõistusele.Asjadel on tunnetuslik piir.Ei suudagi rohkem öelda.Aga lollusi pole mõtet kirjutada.Moderaator võiks minu postituse kohe kustutada,olen sellega nõus.Küll pole nõus sellega,et asjadesse süüvimatta kirjutada rumalusi.
Flanagan
Vasta
#25

Jesper Kirjutas:Aga ikkagi, uudises on öeldud et kultuuriüritusi ei hakata ahistama, mis see Nostalgiapäevade paraad muudki on kui lihtsalt teater rahva osalusega. Mõttetu ja nõme seadus loomulikult, aga tõenäoliselt mitte nii hullude tagajärgedega kui siin kardetud.
Postimees Kirjutas:Valitsus kiitis heaks ja otsustas saata riigikogule arutamiseks karistusseadustiku muudatused, millega muudetakse karistatavaks vaenu õhutamisega seotud okupatsioonirežiimide sümbolite avalik kasutamine.
Rõhutan "avalik kasutamine", mina saan aru et kui ma sõidan muhuga ringi ning mul on tagaaknal läkiläki viisnurgaga, siis see on Avalik kasutamine, kuna klaasid ei ole toonitud. Jääb üle tõlgendamise vaev, kas ma sellega vaenu õhutasin või mitte. Kahe otsaga asi.
Vasta
#26

oxygen Kirjutas:[...] Näiteks Vilde teel on ikka veel üleval kakskeelsed tänavanimed majadel.
Mina tean vaid ühte: Kaja bussipeatuse kõrval oleva maja küljes. Anna teada kui rohkem neid tead.
Vasta
#27

Ei hakka keegi neid Haapsalu Nostalgiapäevi vms. üritusi ära keelama, kui suudetakse nende ürituste põhimõtteid/tagamaid jms. vastavatele võimuorganitele lihtsas ja selges eesti keeles, kui siis ehk senisega võrreldes rohkem, pikemalt-laiemalt-illustreerivamalt ära selgitada.
Ja juhul kui need, kas siis kohalikud nn. võimuesindajad või too tähenärijate kaader seal "Olümposel" sellest aru ei taha saada, siis on see juba nende endi silmaklapistunud maailmavaate põhjal hallolluses tekkinud probleem, millega tuleks vastava ala spetsialisti poole pöörduda.

Selle pärast, kui kusagil väikeses linnakeses kokkutulnud grupp rahumeelseid inimesi on otsustanud oma ajaviitmist sisustada mineviku mälestuste taaselustamisega, püüdnud seda teha võimalikult tolleaegse riigikorra sarnaselt ning millesse on kaasatud paras annus huumorit, ei hakata kedagi "kuuti" toppima või ülekuulamisele viima, sest et sellega teevad pigem need seadusejärgijad endil margi täis, mitte neil, kellede suunas mingeid "likvideerimismeetodeid" ellu viiakse.
Vasta
#28

Kolleegide mure on täiesti põhjendatud-mitte kõigil meie õiguskaitseorganite töötajatel ja ka KOV ametnikel pole õigusaktidest arusaamine ühesugune, see on täiesti loomulik ja objektiivne reaalsus.
Ja teine asi: kas kõiki eluvaldkondi peab tingimata õiguslikult reguleerima? Võibolla võiks teatud käitumist jääda siiski üksnes reguleerima elementaarsed ja üldtunnustatud käitumis-ja viisakusnormid. Elementaarne võiks olla käitumine, et massiüritusel ei sobi kanda NKVD kui küüditaja-repressiivametkonna mundrit kuna selle ametkonna läbi on kannatanud pea iga Eestimaa perekond, või ei mängita SS marsse, (nagu on juhtunud Kurtna laatadel) kuna nende marsside saatel saadeti inimesi sauna pesema (loe: gaasikambritesse).
Muide, nägin ühel vanaautoüritusel ennesõjaaegset (1938 )Mercedest mille omanik teadis rääkida, et tema salongi õhufilter on ühe laboratooriumi hinnangul valmistatud inimjuustest.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#29

Eberhard, mis on NKVD plekkmantlil või nendel Saksa marssidel siis viga? Ise kandnud-mänginud ehedat NKVD inimest (mantli kinkisin Narva-Jõesuus ära) kui metsavenda, käinud miilitsamundris Volgaga sprinti sõitmas ja CCCP ja DDR dressides Mossega rallitamas, madrusesärgis merel, tänase Eesti sõduri moondamisülikonnas polgu poeg olnud, kuulanud neidsinaseid marsse, Aadu kõnesid, laulnud Eerikat aga ka Õhtuid Moskva Lähistel jms sotsialistlikke laulukesi. SFW?
See on AJALUGU, sellest ei saa ei üle ega ümber. Seejuures on tavaliselt nendel üritustel (miskipärast enaus on koos tehtud või seotud Red Baroni nimelise vanatehnikahuvilisega Big Grin) alati olnud "koos" iga poole esindajaid ja peaaegu IGAST RAHVUSEST esindajaid. See, et minu 23-aastane vanaema Kirovi vanglas 1941 NKVD poolt maha lasti, et arvatavasti sakslased vanaonu maha lõid(aga äkki punased, keegi täpselt ei tea), et talus oli kordamööda sees punaste ja sakslaste staap, sfw? Need on pseudoprobleemid ja kuniks ma CCCP kirjades dressis Mossega sõites inimest(eestlast-rahvuslast) ülekäigurajal alla ei aja, teritatud svastikat bumerangina juutide peal ei katseta, Eerikat lauldes venelast lõkkel ei grilli, siis mida on teistel-riigil öelda?
Surume jah kõik sellised ilmingud põranda alla ja siis paari aasta pärast imestame, et ühes õllekeldris on uus gaasikasutusstrateegia välja mõeldud, teises urkas oktoobrikuine riigipööre, kolmandad plaanivad teha pruuni nahkpärgamenti jne ning mis kõige hullem, neil on raha, relvastust ja võimu oma ideid teostada. Ära viskab see vabamüürlaste pealesurutav salatsemine, olgu omaette salajas.
Vasta
#30

Mina jälle kogun münte. Sealhulgas ka tsari-venemaa ja nn. natsi- saksa omi. Kas seda käsitletakse nüüd tsarai-Vene ja natsi- Saksamaa pangandussüsteemi propageerimisena, ei tea!? Õnneks ma oma kollektsiooni avalikult ei näita, ehk seega siis tohin edasi koguda, aga kellelegi näidata ei tohi.
Vasta
#31

sass Kirjutas:Mina jälle kogun münte. Sealhulgas ka tsari-venemaa ja nn. natsi- saksa omi. Kas seda käsitletakse nüüd tsarai-Vene ja natsi- Saksamaa pangandussüsteemi propageerimisena, ei tea!? Õnneks ma oma kollektsiooni avalikult ei näita, ehk seega siis tohin edasi koguda, aga kellelegi näidata ei tohi.

Mul on NSVLi juubelirublade kollektsioon, peab selle ruttu maha matma, muidu ka jama majas, et üritan Eesti krooni kõrval alternatiivvaluutat kasutada Smile
Vasta
#32

Lugesin selle segadust tekitava eelnõu lühikokkuvõtet ja esialgu tundub et keelatud on okupatsioonisümbolid juhul kui nendega õhutatakse vaenu (näiteks vehitakse pronkssõduri juures jne.) Aga mina saan asjast niimoodi aru, et seni kuni sul on eelpoolnimetatud esemeid kodus või kui sa kasutad neid küll avalikult, aga vaenu ei õhuta (osaled vanatehnikaüritustel jne.) siis ei ole küll mingit jama.
Kui selgub et ikkagi on jama ja piltidel olevad inimesed ning samalaadsed üritused on vaenu õhutavad siis kavatsen küll emigreeruda ja soovitan soojalt teistelegi...
[Pilt: harjumaakaitsepev0119oano0.jpg]
[Pilt: harjumaakaitsepev0452obnk2.jpg]
[Pilt: imgp0729rb0.jpg]
[Pilt: imgp0774kc6.jpg]

militaarmootorrattur
Vasta
#33

oldmoped Kirjutas:
Jesper Kirjutas:


Aga jään enda juurde, et kui ENSV ja NSVL lipp (mis otseselt ei ole isegi enam mitte riigilipp vaid nüüdseks lihtsalt ajalooline plagu, nagu ka näiteks rüütliaegsed vapid ja lipud, kuna sellist riiki enam olemas ei ole) pole sobiv, siis tuleks eesti territooriumuil keelata ka Taani, Rootsi jne riigilippude kasutamine, kui kunagiste meie territooriumi vallutajate ja rahva tapjate sümboolika.
Muide vene söjaväes on see puna lipp kasutusel ning ka NL hümn on tagasi tänu PutinileSad.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#34

See pole NL hümn.Lihtsalt sama viisiga
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne