Piduritoru otste valmistamise rakis
#1

Kas kellelgi on sellist riistapuud üle või teab kus poes müüakse. Mõnest olen küsinud aga tulemusi siiani pole.

Ostan "Sääreväristaja"
Vasta
#2

Lasnamäe Tööriistamarketis on ja Järvel Ben autos, kuid ilge nikerdis ja ei soovita neid odavaid osta. See raud mis toru kinni peaks hoidma on pehma ja ei suru toru nii kinni, et otsa annaks survemeetodil valtsida.
Vasta
#3

Sellist rakist ei ole omal raske valmistada. Kunagi sai valmistatud rakis järgmiselt: vaja 2 10-15 sm pikkust nelikant materjali umbes 20x20, need asetada kõrvuti, puurida nende otste lähedalt augud läbi 8 poltide tarbeks. Poltidega tõmmata pooled vastamisi ja puurida nende kokkupuute koha pealt auk läbi ja puuri läbimõõt peab olema natuke väiksem piduritoru läbimõõdust. Kui asetada piduritoru sellesse avasse ja poltidega pingutada, siis pingutuse tagajärjej peab saavutama sellise hõõrdejõu, et ta püsiks hilisemal töötlemisel paigal. Tuleb puurida valmis otsa läbimõõdule vastava puuriga plaatidele süvis, mis hiljem viimase torniga töötlemisel annab totu otsale vajaliku välis kuju.
Vaja valmistada treimistööga 3 torni: 1. torni ots peab olema silindrikujuline ja läbimööt vastama toru augu läbimöödule, kuid natuke jämedam ja veidi koonus otsa poole, et seda auku lüües suruks toru otsa tihedamalt vastu kinnitusdetaile. 2. Teine torni ots ka silindri kujuline ja läbimõõt esimese torni otsale vastav, kuid natuke peenem, et oleks väike lõtk. Torni otsa valmistatud silindrilisest osast edasi on tornile vaja töödelda toru otsa valtsimiseks valtsitud otsale sarnast figuuri. Selle operatsiooniga ei anna toru otsale lõpplikku kuju, vaid venitab toru natuke oma olekust välja. 3. Torni ots on ka silindrilise otsaga, et fikseerida torni õige asend, kuid edasine torni jämedam osa peab vastama originaalse otsa figuurile.
Selline rakis sai paigaldatud kruustangide vahele ja tornile sai haamriga lüües asi korda aetud. Ühe torniga ei töötle ära, sest rebestab toru otsa, vajalik järkjärguline venitamine.
Soovitan töö tegemise kogemuse saamiseks enne proovida proovitükkidega.
Loodan, et võibolla on sellest abi.
Vasta
#4

volta auto teeb kohapeal piduri torusid mõõdu järgi.
Vasta
#5

Pärnus nägin sellist komplekti müüa "reldori külas" põllumasinate varuosade poes, hinda ei vaadanud.
Vasta
#6

Tallinnas Veerenni tänaval on Pidurimeister OÜ, kus teevad ka vajaliku läbimõõdu ja pikkusega torule vajalikud otsad ootetööna ära. Mina sain bussile sealt uued torud. Hea kui on vana ots kaasa võtta näidiseks, siis asi kindlam.
http://www.pidurimeister.ee/kontakt.php




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#7

Ilmselt ostan Benist komplekti ja täiustan seda vajadusel Aare kirjeldatud meetodil. Toru kinnitamise rakisega saab kodus hakkama torne kahjuks mul ei ole võimalust kodus teha ja tuttavaid treialeid enam ka pole.

Ostan "Sääreväristaja"
Vasta
#8

Tööriistamarketi oma töötab kenasti ka ilma täiustamiseta, lihtsalt kannatlik peab olema.
Vasta
#9

Jesper Kirjutas:Tööriistamarketi oma töötab kenasti ka ilma täiustamiseta, lihtsalt kannatlik peab olema.
Siis on sulle hea komplekt juhtunud, nii minu oma kui ka kasutaja parmhot'i oma ei suuda toru kinni hoida ja libiseb rakise sees.
Vasta
#10

Tööriistamarketis on neid komplekte erinevaid, vähemasti kolme sorti olen seal näinud.
Ise toru hoidvaid klotse valmistades tasuks piduritoru kinni hoidvad augud keermestada, keere soonib torule sisse ja toru püsib klotside vahel paremini. Vähemasti sellel komplektil mis minu kasutuses, on nii juba tehases tehtud ja klotsid suudavad kinni hoida ka siis kui piduritorusid teha terasest. Komplekt on ostetud just Tööriistamarketist.
Vasta
#11

Minu oma libiseb ka, aga selle vastu aitab, kui mitte üritada otsa kohe ühe korraga raksti valmis teha, vaid teha seda järk-järgult. "Pasuna" saab vabalt ka ühe korraga teha, aga koonuse tegemiseks ajan ma ta kõigepealt kergelt pasunasse ning siis teen kõigepealt poole koonusest, siis nihutan toru veidi edasi ning lõpetan.

Kuna ma pole ühtki teist pressi kunagi kasutanud, siis ei osanud siiani midagi paremat tahta ka Smile

Täiendus: mul on ka see keermestatud variant, tuleb plastkarbi sees, kus on veel lisaks torulõikur.
Vasta
#12

Kas keegi saaks seda riistapuud täna-homme laenata Tartus? Kaks otsa vaja teha al torule...
Vasta
#13

(03-04-2010, 18:46 PM)yahhi Kirjutas:  Kas keegi saaks seda riistapuud täna-homme laenata Tartus? Kaks otsa vaja teha al torule...

Laenata pole aga jäi solma, et Handymani poes see riist 160 eek.
Vasta
#14

Pigem siis tööriistamarketist see 350kr maksev komplekt. Handymanni ostetud hiina tõmmitsate ja poldi väljakeeramiskomplektiga sain kunagi hea tünga. Enam ei taha Smile
Aga veel on aega, äkki keegi siiski raatsib laenata. Auto seisab paigal ja toru eemaldada ei saa..
Vasta
#15

määret pidi ka panema et asi ilusti toimiks ,omalajal sai teeninduses neid teenusena üle päeva tehtud. kuivalt ei tohi
Vasta
#16

Lisaks tööriistamarketile ja teistele kohtadele on taoline rakis müügil Balt Boldis, Am Pro oma ja ma olen sellega väga rahul.

"You meet the nicest people in a Honda"
Vasta
#17

Minu pribooril on tänaseks enamkasutatavad otsikud puruks väänatud, eks ta muidugi tihendi viga ole, aga järgmiseks ostan mingi asjalikuma komplekti. Samas halba sõna ei ütle, oma 4 auto jagu on torusid tehtud ja selle paarisaja krooni eest on harrastajale tööriista maa ja ilm.
Vasta
#18

(08-04-2010, 12:24 PM)Jesper Kirjutas:  Minu pribooril ...

See Sinu priboor on tõenäoliselt koopia sellest priboorist:

[Pilt: r3386_hr.jpg]

Sellele Beta komplektile müüakse, aga, ka varuosi, s.o. kõiki asju eraldi.
Betal Eestis täna lausa mitu maaletoojat.
Niiet ära lase tujul langeda, beta otsad kestavad veidi paremini ka...Cool
Vasta
#19

Soetasin endale piduritoru otste tegemise rakised (täis profi riist mitte tööriistamarketi nikats).

Nüüd valmistan ja paigaldan oma valmistatud otstega torusid-Samuti müün vajaminevas mõõdus valmis torusid. (vahehülsid, toru kiirliitmikud, toru otsad-kõik kohapeal olemas).


kasutan sama rakist mis videos:
http://www.youtube.com/watch?v=OeFLD5blen8


Asun tartus
tel 5015578



Tel 5015578
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne