Autopesust
#1
Question 

Hi!
Mind sunnib kirjutama ilmselt meie kõigi ühine mure - auto pesu talvel. Kuidas oleks kõige lihtsam meie ilmadega autot puhas hoida? Välipesu ma mõtlen. Arvasin, et kui olen korralikult vahatanud ja kord käsipesust läbi käinud, siis saan ka (tänase ilmaga, kus soola jm pole) survepesuga enamvähem hea tulemuse. Paraku see nii päris ei ole. Mingi jama on ikka NII kõvasti kinni. Ainult keemia aitab. Kas see kõik ongi paratamatus?
Vasta
#2

Ise talitan nii:
Statoilis on müügis Kemityli rasvaeemaldusvahend. See kuivale autole peale, 5 min ootamist ja siis survekaga üle. Kannan uuesti vahendi peale, ootan ja survekaga üle. Peale seda svammi ja autopesushampooniga korralikult üle. Kui veel mõni täpp lasen uuesti üksikutesse kohtadesse kange vahendi peale ja riidega nühin maha. Survekaga veel üle ja valmis.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#3

Ajakirja jaoks tehtud test tõestas kunagi, enne oleks auto vaja üle pritsida nn pigieemaldusvahendiga, mida meil tanklates müüakse. Viis minutit seismist ja survepesu teeb auto puhtaks. Ise peab piinliku hoolega muidugi jälgima, et ükski koht pigieemaldajaga katmata ei jääks, muidu auto nagu sebra.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#4

Samas on see eemaldusvahend niivõrd tugev, et võtab paari korra järel ka vaha maha ning paarist korrast vahatamsiest aastas ei piisa. Eksju?!
Vasta
#5

kasutan ise ja soovitan ka pigieemaldusvahendit. Sellega ühtlaselt üle pritsida ja siis survepesu. No ei ole minu autol veel sellist saasta külge hakanud mida pigieemaldi lahti ei leotaks. Nii tundub kõige lihtsam ja kiirem.

militaarmootorrattur
Vasta
#6

pkuldsaare variant on muidugi viispluss. aint kesse viitsib nii palju jamada, liiati, kui kodustes tingimustes linnainimesel vaevalt et soojas pesemise võimalust on.
Harjadeta automaatpesulad on ka üks arvestatav variant, eriti koos Aspelundi pigieemaldi-nipiga. Aga siin on see jama, et aega kulub jubedalt (statoil) või hind mõtetult kirves (spectra). Liiati ei kuivata ükski neist autot ära.
Kirve automaatpesula hinnaga saab usaldusväärses kohas juba käsitsi auto pestud. Ise käin kadaka tee alguses, selline väike koht. Tüdruk, kes peseb, valdab teooriat ja tehnikat ning on kohusetundlik ja motiveeritud (talle makstakse hästi).
Kahe nädala tagant 150.- välja käia pole hullu (sõidan oma autoga vähe ka muidugi).


p.s. üks asi nende pigieemaldajatega- kodumaal tehtud ja erinevalt sildistatud taarasse villitud vedelik on iseenesest küll tõhus, kuid prits pudeli otsas on vist muu vedeliku jaoks mõeldud. Pole mina veel näinud, et mõni neist kahte korda kasutamist kannataks. Ehk siis pudeli pead ühe korraga tühjaks laskma (äkki ongi eesmärk? :)
Statoilis müüdav on teisest puust.
Vasta
#7

statoili poolt pakutav taara on kvaliteetne ja saab kasutada ka mitu korda.
Tallinnas proovin valida mõne uuema sisseseadega Statoili automaatpesula. Enne pesu korralikult pigieemaldusvahend peale, 5 min ootamist ja tulemus on enam-vähem. Samas isiklikku autot pesen Tallinnas vaid JAZZ kiirkäsipesulas. Maksan küll veidi rohkem kuid tulemuse ja teenindusega olen siiani väga rahul olnud.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#8

,,Flora,,laost võib ka lahtist osta oma taaraga.Ja ,,Frigo,,pudeli põhimõtet mäletate?Tänapäeval on plastpudelite suurus ja valik veel suurem kui neil aegadel....
Vasta
#9

Sa oled küll esimene inimene kelle suust ma kuulen JAZZi kohta positiivset hinnangut. Praeguse aastaaja kohta ma küll ei tea, aga suvel töötasin ma autopesijana Rocca Al Mare kaubamaja parklas ja sinna tuli iga päev kümneid inimesi, kes hädaldasid, et näed tulen just JAZZist ja nüüd ei näe absoluutselt akendest läbi. Ja oligi mingisugune hall kiht sinna peale kuivanud. Võibolla mängis kuum suvi mingit rolli. Aga see "parklapesu" mida mina tegin - seal soovitan ainult aknaid ja võibolla velgi pesta, muidu ei tasu sinna oma autot jätta. See ei olnud kvaliteetne teenus ja nad lubasid järgmisel suvel jätkata.
Vasta
#10

Tervist

No tänapäeval on käsipesulad juba samas hinnas mis automaatpesulad. Ise eelistan alati käsipesu ja talvel saab mõistliku hinna eest auto puhtaks ja kuivaks. Eks kohti ole mitmeid.
Mis puutub peale pesu aknast mitte välja nägemist, siis üks variant on, et see hall kiht tuleb  vahalisandist, mis peaks  andma  autole siis kerge läike efekti peale pesu. Võibolla siis tehakse see liiga kange või hoopis tükkis vale lisand, mis siis ei tule  lihstalt survepesuga maha ja kuivabki akna peale ära ja tulemuseks siis hall kiht. Aga võibolla  on minu oletus valeSmile
Vasta
#11

Jazziga on selline lugu, et kui autosid on vähe, siis mehed teevad korralikult. Siis on samuti enam-vähem kui ütled, et mul aega on, tehke korralikult! Aga tõsi, käin ka enamasti seal ning tulemusega üldjoontes rahul.
Vasta
#12

Suvel käin JAZZis väga vähe. Pigem sügisel ja talvel. Siis olen teenusega rahule jäänud.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#13

See hall kiht jääb siis , kui on leotusaine peale pandud ja lihtsalt survega maha lastud , n.n kiirpesu värk ja ilma kuivatamata. Kui auto peale leotamist ikka korralikult survega üle lastakse , šampoonitatakse , veelkord veega üle lastakse ja seejärel kuivatatakse , ei jää seda halli kihti.
Põhimõtteliselt peaks pesujärjekord olema - 1. pigieemaldus , 2. tavaline leotus 3. šampoon 4. kiir/vesivaha 5. kuivatus. Ja iga protseduuri vahel veega loputus või leotustu puhul survega pesu.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#14

Tegelikullt saan auto puhtaks küll, selles ei ole probleemi. Huvi oli selles osas, kas näiteks on olemas HEA vaha, mida peale panna, mille tulemusena ei jää mustus niivõrd kinni ning on lihtsamalt eemaldatav. Huvitav, milline nendest pesuvariantidest kõigevähem värvi kahjusta? Teatavasti nühkimine selles osas kasulik ei ole.
Vasta
#15

Ei ole ma veel näinud mingit imavaha.Samas võid pöörduda mõnda usaldatavasse pesulasse ja küsida. Tavaliselt püütakse kliendile vahatamine lihtsalt pähe määrida , sest see toob korralikult sisse . Pigem pese tihedamini ja ongi korras. Vaha peaks olema ikka värvi kaitseks (päikesekiirgus - pleekimine) ja läike või tooni säilitamiseks. Võimalik et vaha midagi kaitseb ka soolade jms vastu , aga seda kindlasti mitte Eestis , kus ladustatakse teedele selliseid imekeemiaid , et...
Ise pole mõnikord talvel üldse autot pestnud . Sügisel sõidad korraliku muda kihi peale ja kevadel pesed selle maha. Siiani pole soolad sellest veel läbi tulnud. Aga jah, see selline alternatiivvariant.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne