Minu M407
#21

Õnnitlused Moskvitshi omanike rõõmsa massiga ühinemise puhul, ja seda veel nii kena isendiga. Asjast kah, kas saaksid kirja panna paar rida nende karbikeste valmistamise kohta?
Vasta
#22

Mul on lapsepõlvest meelde jäänud et tuliuued M 403 ja M 407 tulid tehasest läbipaistvate plastikaatkatetega uksepolstrite kaitseks. Rooliratas ja bakeliitümbrisega "kellad" kaeti päikese kätte parkides valge riidepalakaga (ja kaltsud laotati ka rehvidele). Istmetele õmmeldi kiirelt kuskilt ZR-st leitud lõigete järgi tšehollid peale - see on kindlasti põhjuseks miks kaasfoorumlase M 407 nii kena sisuga on!

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#23

pvr Kirjutas:Õnnitlused Moskvitshi omanike rõõmsa massiga ühinemise puhul, ja seda veel nii kena isendiga. Asjast kah, kas saaksid kirja panna paar rida nende karbikeste valmistamise kohta?
Karbikesed oli ikka põlvepealne töö ( Valdo vist tegi mingit pressi selle jaoks , tal oli vaja neid väga palju, mulle ainult 8) Tegin vanast karbikest sablooni , märkasin ja puurisin plekkitüki keskele auku , siis lõikasin plekikääridega välja , haamer abistas teha neid juppe sirgeks ,pärast seda märkasin jooned painutuseks ja painutasin kullinokade ja haamri abil .
Vasta
#24

Inimesed, äkki teab keegi, kas M407-l ja M408-l on summuti tagaosad ühesugused ? Leidsin ühe 408-lt. Pikkus ja kinnitused sobivad ( M 412 summuti tagaosaga sama lugu , kuid ta on lisaks veel liiga "paks"), aga ikka minu meelest ei istu nii nagu oleks vaja - kuskil auto keskmises osas kogu väljalaske süsteem on liiga kaugel autopõhjast .Kõige madalam koht on siis tagauste all . Kui seda tõsta proovida , siis tagaots lööb vastu lehtvedru taga mutri. Tundub et tagaosal olev "kaar" on liiga kõrge. Kuid hääl... Isegi selle osaga mootor töötab nüüd nii meeldiva ja õige häälega ,nagu vanades filmides.
Vasta
#25

Ka minu poolt õnnitlused ilusa auto puhul. Üks asi häirib - ameerikalikud numbrid. Arvan, et siia sobiks ilusti uunikumi numbrid külge. Wink
Vasta
#26

Style Kirjutas:Ka minu poolt õnnitlused ilusa auto puhul. Üks asi häirib - ameerikalikud numbrid. Arvan, et siia sobiks ilusti uunikumi numbrid külge. Wink
Tänan! See ilus auto on esimene unistus , uunikumi numbrid on järgmineRolleyesAga tundub et see on nii hirmus asi, need numbrid.Olen lugenud, et Eesti kõige süürepärasemal punasel Ikaarusel oli nendega probleem - külje liistude kruvide pead oli vist valesti suunatud .
Vasta
#27

vad77 Kirjutas:Inimesed, äkki teab keegi,  kas M407-l ja  M408-l on summuti tagaosad ühesugused ?  Leidsin ühe 408-lt. Pikkus ja kinnitused  sobivad (   M 412 summuti tagaosaga sama lugu , kuid ta on lisaks veel liiga "paks"), aga  ikka minu meelest ei istu nii nagu oleks vaja - kuskil auto keskmises osas   kogu väljalaske süsteem on  liiga kaugel autopõhjast .Kõige madalam koht on siis tagauste all . Kui seda tõsta proovida , siis  tagaots lööb vastu lehtvedru taga mutri. Tundub et tagaosal olev "kaar" on liiga  kõrge. Kuid hääl... Isegi selle osaga  mootor töötab nüüd nii meeldiva ja õige häälega ,nagu vanades filmides.

M407 ja 408 summutite pütid on ühesugused, erinevus on väljalaske toru  painetes alates sillatala pealse torukaarelõpust tahapoole. 408-l see osa sirgem, 407-l jõnksudega madalamale viidud
Vasta
#28

taruvaras Kirjutas:
vad77 Kirjutas:Inimesed, äkki teab keegi,  kas M407-l ja  M408-l on summuti tagaosad ühesugused ?  Leidsin ühe 408-lt. Pikkus ja kinnitused  sobivad (   M 412 summuti tagaosaga sama lugu , kuid ta on lisaks veel liiga "paks"), aga  ikka minu meelest ei istu nii nagu oleks vaja - kuskil auto keskmises osas   kogu väljalaske süsteem on  liiga kaugel autopõhjast .Kõige madalam koht on siis tagauste all . Kui seda tõsta proovida , siis  tagaots lööb vastu lehtvedru taga mutri. Tundub et tagaosal olev "kaar" on liiga  kõrge. Kuid hääl... Isegi selle osaga  mootor töötab nüüd nii meeldiva ja õige häälega ,nagu vanades filmides.

M407 ja 408 summutite pütid on ühesugused, erinevus on väljalaske toru  painetes alates sillatala pealse torukaarelõpust tahapoole. 408-l see osa sirgem, 407-l jõnksudega madalamale viidud
Vot nüüd on kõik selge Smile
Vasta
#29

Õnnitlused ka minu poolt! Ilus masin.

Vaz 2101 1981a, Vaz 2101 1974a, Moskvich 401 1954a, Riga13,Riga11,Mini (V50)
Vasta
#30

Jõulude ajal sain Riiast 2 korralikku nuppu -  üks on juba omal kohal , teist ei saanud panna , sest et lüliti ise on võõras asi sel autol .Originaal lüliti peab olema väikese pirniga. Muret eriti pole , arvan et nupu leidmine on ikka raskem asi, näiteks veel vaja  neid kaks- kojameestele ja õhusiibrile Wink


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#31

OLEN kade
Vasta
#32

ludvard Kirjutas:OLEN kade
Loodan,et Sinu kadedus on ikka valge Wink
Vasta
#33

Öhhh! Päris juhmiks võtsid need pildid mind. Väga kõva! Edu!
Vasta
#34

Kadjakas Kirjutas:Öhhh! Päris juhmiks võtsid need pildid mind. Väga kõva! Edu!
Suur tänu!Smile
Vasta
#35

taruvaras Kirjutas:
valdo Kirjutas:Ilus asi. Hoia seda.

Samad sõnad! Siinkohal spekuleerin masina väljalaskeaastaks 1962.
Sellele viitavad juba stange kihvade puudumine nagu 403-l. Samal aastal, ilmselt nats hiljem kadus kapotilt ka lipp ja asendus 403-le omase silumiintükiga. Olen kohanud sama aasta kahevärvilist 407-t, samat roosakat värvi, kuid allpoolt küljeliistu valge tooniga. Sel isendil olid juba eelpool kirjeldatud 403-likud muudatused toimunud.

Seesama kunagi Kurtnas kohatud silmaköitev kahevärviline  M-407 oli nädalavahetuse Pärnu Automessi eksponaadiks, nüüd juba uue valdaja käes. Pilte sellest autost näeb sellest albumist http://nagi.ee/photos/Aho1025/sets/8037/
Vasta
#36

Tänud Smile! Eile õhtul vaatasin ka neid pilte ja vaatamise lõpuks oli mina väga kade Smile! Suurepärane 407. Tunni aja pärast tundus mulle, et juba kuskil näinud seda kahevärvilist autot, kuid väga ammu. Aga see oli kindlasti Kurtnas, seesama Moskvich oli müügis ja kellaks 10.30-11.00 juba müüdud.Aga hinnad oli ikka madalamad kui tänapäeval , kuid tol ajal tundus et see Moskvich on liiga kallis Sad. Täna peab tema hind olema juba 80 000-100 000 ringis . Kohe tundub, et minu M 407 on üldse romu selle kahevärvilisega võrreldes SadSad
Hr. Taruvaras, Sul on ka ju 407 olemas Wink. Kas pildid ka olemas ?
Vasta
#37

Eelmisel nädalal leppisin kokku ühe maalriga, ja sel nädalal peab midagi juhtuma Rolleyes. Seega olen viimastel päevadel väga närviline- äkki on värviparanduste toon ebaõige ja mida edasi teha, kui nii ikka juhtub jne. Rolleyes Oli isegi mu peas sellised mõtted, et jätta kõik nagu oli .
Huvitav asi- selle auto omanikuks sain mina eelmise aasta oktoobri viimasel päeval , aga muretsen koguaeg nii nagu see oktoober oli ... noh ütleme 1962 aastal ja ostsin autot kohe tehastest ja ei taha nüüd teha halba pärast 45 aastat .Kas mu mõtted on arusaadavad ?Rolleyes
Vasta
#38

vad77 Kirjutas:Auto on originaalvärviga  ja sisuga . Võõrased asjad on ainult kummid ( leidsin juba täitsa uued), stereo,
Kas on soovi ka originaalraadio paigaldada?

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#39

eberhard Kirjutas:
vad77 Kirjutas:Auto on originaalvärviga  ja sisuga . Võõrased asjad on ainult kummid ( leidsin juba täitsa uued), stereo,
Kas on soovi ka originaalraadio paigaldada?
Paneks kindlasti originaalraadio tagasi autole. Selle auto raadio on eelmise omaniku käes praegu, lihtsalt ei leia mina piisavalt aega tema juurde tulla . Tema käes peab veel originaal pagasniku luugi avamise ajam olema .Lubas kõik mulle ära anda ,aga mina ei tea, millises seisukorras need asjad on.
Vasta
#40

Täna tuli  Moskvast ammu oodatud kena rool . " Päris nagu tehasest " ta ei ole aga ikka väga heas seisukorras oma vanuse jaoks .


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne