Aktsioon J-J varjupaik?!
#1

Lp. Muuseumipapa jt aktivistid.

Juba mitmes päästeaktsiooniteemas ja ka mujal on ülesse kerkinud arutelud, et miks ikkagi tassitakse "kola" kokku, kui võiks aega/raha/jm ressursse kasutada paremini...
Minu väike mõttekäik, Teie lahkel loal - Kas ei võiks kokku panna mõne(d) eelarve(d), millede seast oleks võimalikel lahketel isikutel võimalust valida, mille edasijõudmises/viimises soovitakse kaasa lüüa. Ehk koostatakse eelarve, postitatakse siia vastav teema, kus on selgitus mis-kes-kus-millal jne (nagu päästeop.-dega), ning "kell" läheb käima. Vajaminev summa või vähemalt suurusjärk on siis teada ning selle asemel, et halvustada objektide valikut võib igaüks anda oma panuse just sellele, mis tundub Temale kõige südamelähedasem. Eelarveid võiks olla nö seinast seina, alates lihtsama puhastuskeemia soetamisest, kuni minupoolest kasvõi hoonete ehituseni.
Kahjuks ei ole ma seni oma jalga J-J varjupaika jõudnud tõsta ning veel vähem olen ma kursis reaalsete vajadustega. Kuid foorumit jälgides on silma jäänud et näiteks varjupaiga ala piiramine on tulnud mitmel korral jutuks... Sellest ka üks näide: Aktsioon aiaga piiramine. Asjaosalised mõõdavad/arvutavad välja kui palju on aeda/poste jms vaja. Foorumisse postitakse eelarve ning selle täitumisel saab asja töösse panna. Antud näide on hea, kuna siin saaks lisaks rahale märku anda ka kodanikud kellel vedeleb mõni traataia rull või sobivas mõõdus aiapost, millest ta on nõus aktsiooni käigus vabanema. Samuti need, kes oleks valmis püstitamises kaasa lööma või muud moodi abiks olla.
Samamoodi võib minu arvates ka palju muud kaardistada?! Renoveerimised, restaureerimised, komplekteerimised, konserveerimised jnejne. Kõike muidugi ei saa ette võtta ja veelvähem korraga, aga sammuke edasi ikka?

tänan tähelepanu eest,
Alvar
Vasta
#2

Aed on täiesti olemas, kontrolli fakte.
Kuid see nimekirja otsus on tulnud ka varem arutamisele. Lisaks veel, et keegi ei võta inimeselt ju annetatud raha ära, inimene ise valib kuhu raha paigutab, ning seni pole sellest veel suuri probleeme tulnud ning loodame, et ka edaspidi ei tule.

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#3

fic Kirjutas:Aed on täiesti olemas, kontrolli fakte.
Kuid see nimekirja otsus on tulnud ka varem arutamisele. Lisaks veel, et keegi ei võta inimeselt ju annetatud raha ära, inimene ise valib kuhu raha paigutab, ning seni pole sellest veel suuri probleeme tulnud ning loodame, et ka edaspidi ei tule.
Fic, ta ju mainib ka jutu sees, et pole kohal käinud ega tea seetõttu reaalseid vajadusi. Ära ole kohe nii kriitilineSmile Pealegi on aed ainult ühel (raudteetammipoolsel) küljel.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#4

Alwaro Kirjutas:Lp. Muuseumipapa jt aktivistid.

Juba mitmes päästeaktsiooniteemas ja ka mujal on ülesse kerkinud arutelud, et miks ikkagi tassitakse "kola" kokku, kui võiks aega/raha/jm ressursse kasutada paremini...
Minu väike mõttekäik, Teie lahkel loal - Kas ei võiks kokku panna mõne(d) eelarve(d), millede seast oleks võimalikel lahketel isikutel võimalust valida, mille edasijõudmises/viimises soovitakse kaasa lüüa. Ehk koostatakse eelarve, postitatakse siia vastav teema, kus on selgitus mis-kes-kus-millal jne (nagu päästeop.-dega), ning "kell" läheb käima. Vajaminev summa või vähemalt suurusjärk on siis teada ning selle asemel, et halvustada objektide valikut võib igaüks anda oma panuse just sellele, mis tundub Temale kõige südamelähedasem. Eelarveid võiks olla nö seinast seina, alates lihtsama puhastuskeemia soetamisest, kuni minupoolest kasvõi hoonete ehituseni.
Kahjuks ei ole ma seni oma jalga J-J varjupaika jõudnud tõsta ning veel vähem olen ma kursis reaalsete vajadustega. Kuid foorumit jälgides on silma jäänud et näiteks varjupaiga ala piiramine on tulnud mitmel korral jutuks... Sellest ka üks näide: Aktsioon aiaga piiramine. Asjaosalised mõõdavad/arvutavad välja kui palju on aeda/poste jms vaja. Foorumisse postitakse eelarve ning selle täitumisel saab asja töösse panna. Antud näide on hea, kuna siin saaks lisaks rahale märku anda ka kodanikud kellel vedeleb mõni traataia rull või sobivas mõõdus aiapost, millest ta on nõus aktsiooni käigus vabanema. Samuti need, kes oleks valmis püstitamises kaasa lööma või muud moodi abiks olla.
Samamoodi võib minu arvates ka palju muud kaardistada?! Renoveerimised, restaureerimised, komplekteerimised, konserveerimised jnejne. Kõike muidugi ei saa ette võtta ja veelvähem korraga, aga sammuke edasi ikka?

tänan tähelepanu eest,
Alvar

Lp. Alwaro! Lugesin suure aupaklikkusega Sinu postitust ja olen enamike ettepanekutega nõus. Loodan, et keegi ei arva (või mine sa tea?!) et me ise ka ei tea, mida soovime. Usun, et me ise oleme veel kõige rohkem õnnetud, et varjupaik ei näe selline välja, kui me sooviksime. Aga paraku on meie võimalustel piirid. Ja seetõttu oli Sinu postitust väga meeliülendav lugeda. Et keegi mõtleb positiivselt ja heasoovlikult. Mõtteid ja plaane on meil kuhjaga. Heameel on tõdeda, et sel aastal ikka millegagi hakkama ka saime. Vt. “aruannet”: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=18467  Seda kindlasti tänu märksa suurele huvile ja valdavalt heatahtlikule suhtumisele meie vastu ning abijõudude tähelepanuväärsele tööpanusele. Suured tänud siinkohal veelkord!
  Aga miks me pole näiteks ühtegi kogumisaktsiooni kunagi ise algatanud? Või varjupaiga territooriumi korrastamiseks, eksponaatidele parema väljanägemise andmiseks jms. rahakogumist korraldanud? Ikka seepärast, et ettevõtmine nimega Järva-Jaani vanatehnika varjupaik asub suures osas meie pere isiklikul territooriumil. Ja siit saavad alguse eetilised tõekspidamised. Olgugi küll, et maamaksu tasume ise, renditasu pole kehtestanud – ei pea me õigeks, et ise algatada korjandusi eramaal asuva (olgugi küll MTÜ haldusalas oleva) ettevõtmise toetuseks. Senised tööjõu panustajad on seda teinud vabatahtlikult ja omaalgatuslikult. Kui nüüd varjupaik edaspidi laieneb vallalt renditud pinna arvelt ja MTÜ Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi pinnale, on iseasi. Siis arutame edasi. Kui aga siiski tulevad heasoovlikud ettepanekud kaaskodanikelt - hobikaaslastelt, kuidas muuta ettevõtmist atraktiivsemaks, eksponaatide väljanägemist paremaks, piirdeaeda pikemaks jne, jne, siis meie omalt poolt oleme selleks tänuga valmis. Paraku on seni jäänud palju ka ajanappuse taha. Ikkagi ju vaba-aja tegevus ...
Kuna aga ka kaasfoorumlane dad umbes sarnase ettepanekuga välja tuli, suulistes vestlustes sama teema mitmeid kordi tõusetunud, siis proovida ju võiks – ettepanekud tulnud ju Teie poolt! Püüame kevadeks mingi nägemuse üles riputada ja vaatame kuidas läheb. Jätkuvalt ootame reaalselt teostavaid ettepanekuid!
  Tänulikult : muuseumipapa.
PS : Ootan ja loodan edasi, et ehk kunagi jõuab kätte aeg, kui saaks täielikult pühenduda varjupaigale – kui õnnestuks ühendada legaalselt töö ja hobi ...  
Vasta
#5

muuseumipapa Kirjutas:Aga miks me pole näiteks ühtegi kogumisaktsiooni kunagi ise algatanud? Või varjupaiga territooriumi korrastamiseks, eksponaatidele parema väljanägemise andmiseks jms. rahakogumist korraldanud? Ikka seepärast, et ettevõtmine nimega Järva-Jaani vanatehnika varjupaik asub suures osas meie pere isiklikul territooriumil. Ja siit saavad alguse eetilised tõekspidamised. Olgugi küll, et maamaksu tasume ise, renditasu pole kehtestanud – ei pea me õigeks, et ise algatada korjandusi eramaal asuva (olgugi küll MTÜ haldusalas oleva) ettevõtmise toetuseks. Senised tööjõu panustajad on seda teinud vabatahtlikult ja omaalgatuslikult.

Ehk oleks aeg juba ära lõpetada valehäbi, et mõni atraktsioon või tegevus asub eramaal/erakätes. Tähtis on idee ise ja inimesed, kes aktsioone veavad. Vahel on isegi eraomanduses olevad ja ühiskonna poolt toetatavad üritused on püsivamad, kui näiteks riiklikud aktsioonid. Näituseks on kod Kirsi ekspositsioon, mis asus Palmses ja oli täiesti riigi poolt toetatud üritus, mille aga järjekordse poliitilise võimuvõitluse/vahetuse käigus oli kod Kirss viima Virtsu. Hetkel on Palmses küll ekspositsiooni ruum olemas, aga kuna üks kord on juba segastel asjaoludel(süüdistused kod Kirsi poolt ei olnud just väiksed aga vastuseid pole siiani) ekspositsioon lahkuma, siis mis garanteerib, et see ei või veel kord toimuda?!
Hetkel on JJTS poolt välja pakutud idee osutunud elujõuliseks ja ma ei näe küll vahet, kelle maal või kuuris kogu üritus toimub.

Dad.
Vasta
#6

muuseumipapa Kirjutas:... Olgugi küll, et maamaksu tasume ise, renditasu pole kehtestanud – ei pea me õigeks, et ise algatada korjandusi eramaal asuva (olgugi küll MTÜ haldusalas oleva) ettevõtmise toetuseks.
...

Kõrvalseisjana sõna sekka. Ma ei näe küll väga suurt eetilist probleemi selles, et üks MTÜ esitab toetuseks abipalveid, olgugi, et kasutab (eeldatavasti) lepingu alusel eramaad, mis on võib-olla selles samas MTÜ-s aktiivselt tegutseva liikme oma.
Toetused läheksid ju MTÜ tegevuse arendamiseks, ehk antud juhul eksponaatide kõpitsemiseks, nende hoiutingimuste parandamiseks jne. Maa omanik sellest isiklikku kasu ei saa. Pigem vastupidi - mis juhtub siis, kui need eksponaadid peaksid ükspäev liikuma parematesse hoiutingimustesse (näit. tehnika muuseum). Endise olukorra (kartulipõllu) taastamine võib osutuda üpriski kulukaks.
Nii et JOKK.
Vasta
#7

Mingi arveldusarve võiks kogu aeg olla avatud mingi kindla asja toetuseks- olen mitmeid kordi varjupaigas käinud, sealset olukorda näinud ning korduvalt ja korduvalt on varasemates teemades ja postitustes välja toodud angaari vms varjualuse rajamise mõte. Miks mitte teha selle jaoks eraldi arve ning raha tilkuma panna? Ega see asi ise valmis ei saa ning seni kuni foorumis teooria tasandil teemat arendatakse võiks raha koguneda vaikselt.
Ma ei ole kahjuks seni ühegi masina varjupaika muretsemisel rahaliselt toetada saanud, sest need rahade korjamised on sattunud ajale, mil lihtsalt peenike peos ses osas, ent varjualuse ehitamine on juba nõks tõsisem teema ning raha kogumine pikem ja vaevalisem aktsioon. Sinna ma kindlasti leiaks mõned veeringud aeg-ajalt. Ma arvan, et ei saa ootama jääda head miljonäri-onu, tuleb ise algatus teha. Äkki Muuseumipapa kaaluks enda või MTÜ nimele taolise arve avamist?
Vasta
#8

Coger Kirjutas:Mingi arveldusarve võiks kogu aeg olla avatud mingi kindla asja toetuseks- olen mitmeid kordi varjupaigas käinud, sealset olukorda näinud ning korduvalt ja korduvalt on varasemates teemades ja postitustes välja toodud angaari vms varjualuse rajamise mõte. Miks mitte teha selle jaoks eraldi arve ning raha tilkuma panna? Ega see asi ise valmis ei saa ning seni kuni foorumis teooria tasandil teemat arendatakse võiks raha koguneda vaikselt.
Ma ei ole kahjuks seni ühegi masina varjupaika muretsemisel rahaliselt toetada saanud, sest need rahade korjamised on sattunud ajale, mil lihtsalt peenike peos ses osas, ent varjualuse ehitamine on juba nõks tõsisem teema ning raha kogumine pikem ja vaevalisem aktsioon. Sinna ma kindlasti leiaks mõned veeringud aeg-ajalt. Ma arvan, et ei saa ootama jääda head miljonäri-onu, tuleb ise algatus teha. Äkki Muuseumipapa kaaluks enda või MTÜ nimele taolise arve avamist?
Vat see on idee!
Vasta
#9

Usun, et antud MTÜ paiknemine eramaal ei ole küll nüüd ühtegi pidi takistav asjaolu, miks asjahuvilised ei võiks sellesse panustada. Head inimesed on ju juba ka näidanud oma meelsust eelnevate aktsioonide läbiviimisel ja toetamisel. Meenub, et lugesin kusagilt Muuseumipapa poolt toodud näidet selle kohta, kuis üks noorhärra oli andnud oma väikese panuse pangaülekande näol, ning avastades, et pank temalt ülekandetasu ei võtnud, kandis ka viimased kroonid ära... Mul oli kuidagi eriti piinlik tol hetkel pangakontol miinust näha...
Igatahes, idee kui selline on nähtavasti õigesti esitatud Smile Kuna tegemist on siiski MTÜ-ga, mitte AS Muuseumipapa Eraomandus, siis ei maksaks ka valehäbi tunda selle ees, kui asjahuvilised saaksid teada millal ja millesse nad panustada saaksid. Inimestel läheb enamasti hästi ja alustada võib ju ka lihtsamate/väiksemate asjadega.
Vasta
#10

Ka mina ütlen, et MTÜ võiks teadata, et kogume raha ? asja ehitamiseks, parandamiseks, konserveerimiseks, summa võiks kokku saada X päevaks, D päevaks on vahendid ostetud, mehed, tulge kokku, teeme ära. Mitte ei peaks ootama, millal midagi ära lõhutakse või varastatakse.
Näitekski see aed, mis hetkel poolik pidavat olema. Muuseumipapa võiks välja arvutada, palju kulub raha aia hankimiseks, paneks rahad kokku, kevadel paneks aia püsti, kui maa juba pehme.
Vasta
#11

Coger Kirjutas:Mingi arveldusarve võiks kogu aeg olla avatud mingi kindla asja toetuseks- olen mitmeid kordi  varjupaigas käinud, sealset olukorda näinud ning korduvalt ja korduvalt on varasemates teemades ja postitustes välja toodud angaari vms varjualuse rajamise mõte. Miks mitte teha selle jaoks eraldi arve ning raha tilkuma panna? Ega see asi ise valmis ei saa ning seni kuni foorumis teooria tasandil teemat arendatakse võiks raha koguneda vaikselt.
Ma ei ole kahjuks seni ühegi masina varjupaika muretsemisel rahaliselt toetada saanud, sest need rahade korjamised on sattunud ajale, mil lihtsalt peenike peos ses osas, ent varjualuse ehitamine on juba nõks tõsisem teema ning raha kogumine pikem ja vaevalisem aktsioon. Sinna ma kindlasti leiaks mõned veeringud aeg-ajalt. Ma arvan, et ei saa ootama jääda head miljonäri-onu, tuleb ise algatus teha. Äkki Muuseumipapa kaaluks enda või MTÜ nimele taolise arve avamist?

MTÜ-l on oma arveldusarve täiesti olemas ja leitav varjupaiga kodukalt. Aga lihtsalt teadmiseks, et siin foorumis on inimene, kes on teinud püsikorralduse MTÜ-le, kus iga kuu maksab konkreetse summa varjupaiga toetuseks seadmata mingeid tingimusi - usun et ta tunneb enese ära. Aitähh talle.

Teemat edasi arendades, Viljandisse on kerkimas mingi pärimusmuusika hoone, täpsemalt ei mäleta, aga meelde jäi Hansapaga kampaania, kus kutsuti inimesi liituma püsikorraldusega antud hoone püstitamise toetuseks. Pank tagas korrektse info edastamise maksuametile tulumaksu tagastuse tarbeks. Kõik liitujad jäädvustatakse graniiti hoone valmimisel selle seinale paigaldataval tahvlil. Miks mitte järgida samasugust mustrit ka varjupaiga puhul? Hansapanga osalus oma klientide näol on juba suur panus kampaanias osalemiseks.

Vähemalt mulle oli graniiti jäädvustamine arvestatav argument.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#12

kris Kirjutas:MTÜ-l on oma arveldusarve täiesti olemas ja leitav varjupaiga kodukalt. Aga lihtsalt teadmiseks, et siin foorumis on inimene, kes on teinud püsikorralduse MTÜ-le, kus iga kuu maksab konkreetse summa varjupaiga toetuseks seadmata mingeid tingimusi - usun et ta tunneb enese ära. Aitähh talle.

Sellel lahkel mehel pole ennast vaja ära tunda, vaid kaasfoorumlased võiksid teada saada, et tema nimi on JANNO INGERMANN. Suurimad tänud! Janno, ole hea ja saada mulle oma aadress ning avalikusta ka oma kasutajanimi.
Varjupaiga eestseisusega on viimastel päevadel palju arutletud ettepanekute üle ja oldud väga tänulikud. Eriti selle üle, et kõik on olnud heatahtlikud ja edasiviiva iseloomuga. Otsustasime, et kutsume talvisel perioodil kokku ümarlaua, kus vaeme pakutud variandid hoolega läbi. Küll aga asus kaasfoorumlane TAR juba praegu uuendama meie kodukat, kuhu tuleb palju uuendusi. Minu peale jäi MTÜ Järva-Jaani Tuletõrje Seltsi arveldusarvele alamkonto "Varjupaik" loomine. Küll aga tõdesime, et raha pole peamine! Märksa vajalikum oleks kontode "Töökäed", "Oskused", "Julge pealehakkamine", "Varuosad" vms. loomine ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne