K:kompressor

(18-10-2023, 08:18 AM)M.R. Kirjutas:  Õigemini võib, aga mitte kauaks ja mitte 4kw mootoriga.
Kui igav on, võid mõõta ka mootori sisetemperatuuri peale ülekoormamist.
https://www.powertransmission.com/ext/re...1646352158

Kunagi aeg katsetasin ka erinevaid rihmaseibe oma kompressoril. Praeguse seibiga läks mootori sisetemp. 80C peale, kui väljas oli 28C sooja, tunnike maksimum koormuse all töötades. Juba aastaid niiviisi toimetanud.
Vasta

Sain asja joonde, võtsin mootori otsas kasutusele väiksema rihmaseibi, 130. Käivitub väga hästi, hetkel lülitab 9 peal välja ja 6.2 peal sisse ilma kõhklusteta. Aitäh kes kaasa mõtlesid. Mootor vist enam kuumaks ei lähe, enne läks küll üsna kiirelt suure seibiga.
Vasta

(21-10-2023, 17:38 PM)huvi5 Kirjutas:  Sain asja joonde, võtsin mootori otsas kasutusele väiksema rihmaseibi, u 120 silma järgi. Käivitub väga hästi, hetkel lülitab 9 peal välja ja 6.2 peal sisse ilma kõhklusteta. Aitäh kes kaasa mõtlesid. Mootor vist enam kuumaks ei lähe, enne läks küll üsna kiirelt suure seibiga.
Lisaks veel et mootoril on mul sisse mähitud termopaar vms olemas, aga ei oska sinna mingit kella ühendada, ega ilmselt pole ka oluline.
Vasta

Kas keegi on kasutanud või oskab soovitada kaitse-moodulit kompressori jaoks? Peamine idee oleks selle, et kui kompressor nt üle 15 min järjest töötanud, siis lülitaks voolu välja. Et kompressor ennast ribadeks ei kütaks trassi purunemise korral. Ideaalis võiks sisaldada ka faasipingete kontrolli, aga eks seda saab ka eraldiseisvalt lahendada.
Vasta

(09-01-2024, 10:14 AM)olli Kirjutas:  Kas keegi on kasutanud või oskab soovitada kaitse-moodulit kompressori jaoks? Peamine idee oleks selle, et kui kompressor nt üle 15 min järjest töötanud, siis lülitaks voolu välja. Et kompressor ennast ribadeks ei kütaks trassi purunemise korral. Ideaalis võiks sisaldada ka faasipingete kontrolli, aga eks seda saab ka eraldiseisvalt lahendada.

kolm faasi? võimsus?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(09-01-2024, 12:59 PM)isandpauk Kirjutas:  
(09-01-2024, 10:14 AM)olli Kirjutas:  Kas keegi on kasutanud või oskab soovitada kaitse-moodulit kompressori jaoks? Peamine idee oleks selle, et kui kompressor nt üle 15 min järjest töötanud, siis lülitaks voolu välja. Et kompressor ennast ribadeks ei kütaks trassi purunemise korral. Ideaalis võiks sisaldada ka faasipingete kontrolli, aga eks seda saab ka eraldiseisvalt lahendada.

kolm faasi? võimsus?

Jah, kolm faasi. 3 kW mootor.
Asi selles, et seni olen kompressori välja lülitanud kui tööd ei tee. Aga esiteks, kipub see ununema. Ja teiseks, olen mõelnud trassi pikendada kõrvalhoonesse. Ning siis oleks kõrvalhoones tobe avastada, et vaja minna tagasi kompressorit sisse lülitama. Et siis pigem hoiakski teda pidevalt vooluvõrgus kui just pikemaks ajaks ära ei lähe. Aga pikem trass loob ka suurema tõenäosuse avariiks.
Vasta

Ma kasutan garaazis kohe ukse kõrval nö. "garaazis" / "garaazist ära" nuppu, mis lülitab sisse kontaktori, mis omakorda lükkab voolud järele kõigele, mida ma ainult ise kohal olles vajan - valguse, seinakontaktid, seadmed ja ka radikad, kui nende kaitsmed on kilbis sisse lülitatud. Loomulikult on ka eraldi väike särtsuring olemas, kus on elekter pidevalt olemas, näiteks akude laadimiseks. Taimerite leiutamise asemel saad ehk ka sellise meetodiga hakkama?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(09-01-2024, 13:21 PM)olli Kirjutas:  
(09-01-2024, 12:59 PM)isandpauk Kirjutas:  
(09-01-2024, 10:14 AM)olli Kirjutas:  Kas keegi on kasutanud või oskab soovitada kaitse-moodulit kompressori jaoks? Peamine idee oleks selle, et kui kompressor nt üle 15 min järjest töötanud, siis lülitaks voolu välja. Et kompressor ennast ribadeks ei kütaks trassi purunemise korral. Ideaalis võiks sisaldada ka faasipingete kontrolli, aga eks seda saab ka eraldiseisvalt lahendada.

kolm faasi? võimsus?

Jah, kolm faasi. 3 kW mootor.
Asi selles, et seni olen kompressori välja lülitanud kui tööd ei tee. Aga esiteks, kipub see ununema. Ja teiseks, olen mõelnud trassi pikendada kõrvalhoonesse. Ning siis oleks kõrvalhoones tobe avastada, et vaja minna tagasi kompressorit sisse lülitama. Et siis pigem hoiakski teda pidevalt vooluvõrgus kui just pikemaks ajaks ära ei lähe. Aga pikem trass loob ka suurema tõenäosuse avariiks.

Kui ikka väga vaja on, siis üks variant, mis mul pähe tuleb on selline:
Kompressori surveregulaatorist mootorisse minevale juhtmele vahele paigaldada all viitel olev taimer koos eraldi 3-faasilise kontaktoriga.

https://www.amazon.com/GUETNEU-Function-...9hdGY&th=1

See taimer keerata funktsioonile F
Kogu asja eelduseks on, et etteantud väljalülituse viite jooksul saavutab kompressor surveregulaatorile seatud rõhu. Muidu pead ikka käsitsi sisse lülitama.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Tänud. Mõlemad ideed väärt kaalumist. Kusjuures ma selle peale ei tulnudki et sellist tavalist DIN liistu taimerit kasutada. Sellega täitsa tehtav jah. Mootorikaitselüliti lisaks faasikontrolli jaoks ja olekski korras.
Vasta

(09-01-2024, 19:38 PM)olli Kirjutas:  Tänud. Mõlemad ideed väärt kaalumist. Kusjuures ma selle peale ei tulnudki et sellist tavalist DIN liistu taimerit kasutada. Sellega täitsa tehtav jah. Mootorikaitselüliti lisaks faasikontrolli jaoks ja olekski korras.

Tegu ei pruugi olla just kõige tavalisema din liistu taimeriga. See taimer vähemalt info järgi F funktsioonile keeratuna katkestab ühenduse ka siis, kui sisend on ikka veel aktiivne. Võttes siin poodides müüdava din liistu suva taimeri, on eelduseks see, et vahepeal keegi lüliti ehk surveregulaatoris olevad kontaktid ennistab aga seda sul ju ei juhtu, kui toru on katki.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Endal on seinal impulss lüliti mida lülitades lülitatakse aegrelee 30'ks minutiks sisse. Kui kompressorit peaks kauem vaja minema, siis vajutan hiljem korra uuesti lülitit.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne