K:kompressor
#81

reljo86 Kirjutas:aga parem oleks mingi paraniit vms, mis paksem ja kannataks rohkem kuuma.
Huvitav kust seda paraniiti vms leida võiks?Rolleyes
Vasta
#82

Mul selline häda kompressoriga, mis vaevalt 50h tööd teinud, et viimastel päevadel kuumeneb kiiresti üle ja rõhku enam üle 5bar ei jaksa viia. Mis viga võib olla?
Garantii veel kehtib, aga kas selline asi sinna alla ka läheb?
Vasta
#83

Äkki on õli viga? Selles mõttes, et on liiga vähe...

Kui õlivaba kompressor, siis garantiisse.
Vasta
#84

Õli on õige kogus ja on teine veel päris normaalset värvi.
On mul lootust garantiist abi saada?
Vasta
#85

Tungivalt vajan ikkagi kompressorile automaatikat peale, ehk keegi teab kust odavalt saada, ehk kellegil ülearu?
Ettetänades, Joosep!



Vasta
#86

Jossu Kirjutas:Tungivalt vajan ikkagi kompressorile automaatikat peale, ehk keegi teab kust odavalt saada, ehk kellegil ülearu?
Odavalt ja ülearu vaevalt kellelgi on. Ise saad teha ''odavalt'', oleneb aga kuidas oma aega hindad. Kui Sul on olemas nt 2 manomeetrit, kindlasti vene omad, keskmine suurus ja 10 atm, siis on juba pool automaatikat olemas. Vajad veel mingit nn mikrolülitit (sobib eduliselt zaz ahju oma). Ühe manomeetri paned rõhku näitama, teisest teed survelüliti.Kasutad ära manomeetri tööpõhimõtte, mis seisneb selles, et rõhu muutumisel mõõteelement muudab asendit ja koos sellega läbi ülekande liigutab seierit.
Mikrolülitile on vaja leida sobiv asend manomeetri sees oleva keerdus toru välise pinna suhtes. Lüliti saad kinnitada manomeetri ''sihverplaadi'' tagaküljele.
Selle idee võiks praegusel ajal liigitada JaanTatika kategooriasse kuuluvaks aga kirjeldatud lahendust, kusjuures toimivana, nägin paarkümmend aastat tagasi võrumaal, kellegi Võru Gaasianalüsatorite Tehase inseneri kodus hüdrofoori peal.

Kergelt käivitamiseks paned mingi kuumust taluva tagasilöögiklapi õhutrassile, võimalikult kompressori ligidale. Kui kompressor üldse ei leki siis võid teha mingi mikroskoopilise augu, et õhusurve jõuaks enne järgmist käivitumist maha minna.
Vasta
#87

Hmm...krt leiaks isegi vajalikud manomeetrid, ilmselt kui hunnikust mõni sapaka ahi võtta siis saaks sellelt ka selle vajaliku. Kui kardan, et minust pole veel meest seda kokku panema.
Olen netist uurind, kuid ei leia kuskilt kus pakutaks üldse sellist asja müüa..
ehk teab keegi?



Vasta
#88

Rõhurelee on üldlevinud ja "masstoodetud" (nagu vanameistrid armastavad kirjutadaSmile toode. Kindlasti on neid saada veeseadmetega tegelevates ärides, saab valida vastavalt vajalikule rõhule. Ei tea küll ei Tartu ega Saaremaa äride kohta. kindlasti võib olla ka näit. vene jms tehnikakauba poodides .
Selline teoreetiline jutt vastuseks minu poolt.
Vasta
#89

Mul on hetkel ees vene kompressori co-7b kasutusjuhend. Andmed on järgmised:
vähim tootlikus 3 m3/h, see teeb ju tunnis 3000L, minutis 500L
maskimaalne toodetav rõhk, 0,6 MPa või siis 6 kgc/m2
paakide maht 22L
õlitus ja surve agragaadid pärinevad mootorilt M-72
rõhuregulaatorit saab reguleerida 0,3-0,6MPa vahemikus
karteris 1L õli, kompressoriõli K-12 gost 1861-73

edasine info jääb toppama vene keele osakamatuse taha
Vasta
#90

Jossu Kirjutas:Hmm...krt leiaks isegi vajalikud manomeetrid, ilmselt kui hunnikust mõni sapaka ahi võtta siis saaks sellelt ka selle vajaliku. Kui kardan, et minust pole veel meest seda kokku panema.
Olen netist uurind, kuid ei leia kuskilt kus pakutaks üldse sellist asja müüa..
ehk teab keegi?



Endal ka kompressori ehitus pooleli ja otsisin ka reelet mis lülitaks mootori vällja,siis kui rõhk on üleval.Seda reeled pole ma veel leidnud,aga üritan aretada T150k kompressoril olevat rõhuregulaatorit(selle põhi mõtte on selline et kui surve on üleval siis lülitab kompressori tühikäigule).
Vasta
#91

Mul tekkis idee, et kas oleks võimalik vaakumkompressorist ehitada suruõhu kompressor? Olemas on Alfa Lavali kompressor mida kasutati lüpsimasinal. Muidugi kui väga kulukaks läheb siis ei ole mõtet. Selgitava teksti eest olen tänulik.
Vasta
#92

Seda on tehtud, oleneb pumbast. Kui annab tagurpidi käima panna ja klapid tekitavad rõhus siis on asi sobiv.
Vasta
#93

Kas kellelgi on kahte üleliigset tühja propaani ballooni. Tasuks olesk 1,5 kokkuostuhinda. Tahaksin panna kompressorile lisapaagi.

53737486 või ps
Vasta
#94

Tarke küsimusele vastusex - pildil on 2 rõhuregulaatorit- vee-eemaldit.Õhk kompressorist tuleb alt, manomeetrita otsast sisse (seade kinnitatakse vertikaalselt kompressori külge näitex) Manomeetri all on reduktor millel reguleerimiskruvi (see ristikujuline) Õhutarbijaid saab ühendada kaks.Vee väljalaskmisex on mahuti alumises osas karestatud ventiilipea käsitsi keeramisex. Värv "jooksma" ja Putukas värvikambrisse! Mul juhtus korra mesilsne...
Vasta
#95

Tervist,

Mul nimelt plaanis ehitada kompressor.
Kasutada mõtlesin ZIL130 peal olevat kompressorit ja ringi ajada seda 380V pealt. Nagu ma aru saan siis on see kahesilindrine kompressor?
Tean kuidas õlitust ja jahutust teha. Ei tea aga milline on selle kompressori pöörete arv originaalis, samuti tahaks teada tootlikuse ja max rõhu kohta?

Tänud.

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Vasta
#96

Mul säärane nõukaaegu tehtud jurakas garaazhis olemas. Ega ta nüüd väga tootlik pole, kuid asja ajab omatarbeks ära. Rõhku lükkab ikka suts peale 8atm. Mul töötab suht madalate pööretega mootoriga(380V), kuid arvan, et kiiremate pööretega saaks tootlikkust paremaks, kuid omal ei näe selleks vajadust. Kui vaja siis võin mõni õhta pildi ka klõpsata.
Vasta
#97

Tee jah. ehk saad mulle aimu anda milline tootlikus tal on. nimelt kui suur on sul see paak ja mis ajaga ta l66b 8at peale?

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Vasta
#98

Google otsingust sain esimese lingina sellise http://tdpal.ru/?an=130-3509009-11 , siin öeldakse tolle kompressori pöörete arvuks 2000-2500 p/min . Üks veel http://www.fosters.su/compressor/compres...9273.phtml . Kas on sinu kompressori moodi?
Vasta
#99

Kle mulgi sarnane kompressor garaazis olemas. mootor mul nõrgavõitu ja aeglane, seega rõhu üles korjamine võtab aega, aga värvimise ajal suudab hoida kuskil 2 atmosfääri rõhku enam-vähem. ühe auto sellega üle värvinud kah, aga parema tulemuse saamiseks peaks rõhk kõrgem olema. mul rõhupaak ka suht väike, nii umbes 40 -60l. Õlitus on lahendatud nii, et õlitorud on ühendatud mingisugusesse vene plekkpurki(ilmselt oli kunagi seal purgis miskine "litool" vms) mis poolest saati õli täis. asja on siiani ära ajanud, aga mingi aeg tuleb hakata aparaati tjuunima. Ehk siis mõelda välja jahutus(praegast jahutab ümbritsev välisõhk), teatud rõhu all välja lülitumine(praegast käib lihtsalt seinast välja) ja üldse viia ta garaazi teisele korrale et müra ja ka tolmu vähem oleks värvimise ajal(praegast asub samas ruumis kus töödki teen)

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

Tänud hea info eest. Tootlikus 201l/min. Hmm... Mulle jääb veidi lahjaks.

Ise kavatsen omale soetada sellise masina nagu pildil:
http://www.album.ee/files/47/563/norm/13947563_ErDn.jpg

Kas tegemist on selle kompressoriga:
Mul on hetkel ees vene kompressori co-7b kasutusjuhend. Andmed on järgmised:
vähim tootlikus 3 m3/h, see teeb ju tunnis 3000L, minutis 500L
maskimaalne toodetav rõhk, 0,6 MPa või siis 6 kgc/m2
paakide maht 22L
õlitus ja surve agragaadid pärinevad mootorilt M-72
rõhuregulaatorit saab reguleerida 0,3-0,6MPa vahemikus
karteris 1L õli, kompressoriõli K-12 gost 1861-73

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne