morris marina 77
#1

Juba paar aastakest on plaanis olnud osavõtta Uunikute talverallist, sai siis astutud sammuke selle teostumise poole. Teisisõnu sai ostetud hetke emotsioonide ajel jälle üks auto. Lubasin ostmise eel, et kajastan selle neljarattalise käekäiku ka siin.

Alustame siis piltidest

[Pilt: img4081ka7.jpg]
[Pilt: img4082dm9.jpg]
[Pilt: img4088dv1.jpg]
Vasta
#2

Päris heas seisukorras paistab olevat.Olen sellise liikuriga sõitnud ja päris mõnus elamus oli Big Grin
Vasta
#3

Head Uut aastat!
Paistab teine päris kobe pill olevat. Sel masinal peaks kõik poldid ja mutrid tollkeermes olema. Varem oli uusi polte mutreid raske hankida. Ühel tuttaval kunagi oli taoline ainult, et neljaukseline sedaan.
Seniks jõudu tegutsemisele, loodan rallil seda näha.Wink

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#4

See vist oli kunagi mu sõbra jagu, kuskil ´99 ja ´00 kandis umbes vist.

Abiks info muidugiSmile

Edu.

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta
#5

http://www.youtube.com/watch?v=5SDYzw60jjg

Mini chopperi mees!
=) Wink
Vasta
#6

G3RT Kirjutas:http://www.youtube.com/watch?v=5SDYzw60jjg

J. Clarkson hakkab juba jälle pinda käima
iga vana auto on tema jaoks "worst car ever made"
Vasta
#7

Autost siis niipalju, et pea kuus aastat garaazis seinud auto sai vintsi abil välja sikutatud, mootorit veel tiksuma pole saanud, tõsi pole ka eriti üritanud, sest terviseprobleemide kõrvalt olen tegelenud oma 408 mootori doonori lahti kakkumisega. Auto näeb välja küll suht kena, kuid vajab suhteliselt suures ulatuses metallitööd, on hulk "käe peale kukkunud" keevitaja poolt tehtud parandusi ja ka mõned needitud kohad. Varem kuulus auto ühele elektrikule ja nagu ikka käib kingsepp paljajalu, keevitaja auto sumps löriseb ja elektriku auto juhtmed on nagu LSD laksu all ussipesa, ühesõnaga on vaja vähemalt ninaosa juhtmed uuesti laduda.

Kõiki vanu autosid Clarkson nüüd ka ei vihka, Lamborghini Miura talle täitsa meeldis minu arust. (Toyota Hilux vist kah). Aga eelmainitud videot olen ma varem näinud ja tema arvamust Morrise koha põrjendaksin sellega, et ta pole vist kunagi Moskvich 408'ga sõitnud Toungue
Vasta
#8

Kas paneme põhjanaabrite kõige suuremata Marina-"sõprade" lingi kah siia teemasse?
Igal juhul jõudu ja jaksu uue projektiga. Kui selle aasta talveralliks valmis ei saa, siis järgmiseks vast ikka Smile
Vasta
#9

Uurisin oma sõbralt ja tuleb välja, et hõiskasin ikkagi enne õhtut - Sinu marina siiski pole see, mis mu sõbra jagu kunagi oli. Vabandan segaduse pärast.

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta
#10

mis mootor tal aiste vahel on?
kui on 1,1 või 1,3 siis saad mootorile juppe MINITRONist soomes (vaata miniklubi foorumis ringi, meil omad mehed sealt juppe toomas). kohe alustuseks soovitan sul ära vahetada jagaja kontaktid, -kaas, -kondekas, küünlad, küünla juhtmed, õhufiltri, õli ja õlifiltri. ole hoolas ka kogu mootori ruumi elektrisüsteemi ülevaatamisel, selle vanusega inglastel võib seal kurat teab, mis kvaliteediga juhtmeid olla. tõenäoliselt sa aga tulekahju ei taha - seega ole hiilikas!
käigukasti ja veermiku juppidega aga on keerulisem - need ju tagaveolise omad ja täiesti teistsugused, seega minimehed abistada ei saa.
Vasta
#11

Tegu on 1.3 l mootoriga, plaanis on üla mainitud jubinad vahetada, vahetust vajab ka käigukasti ja tagasilla õli. Erinevalt Minist on käigukastis ja mootoris eraldi õli. Tellisin ka Amazonist manuali ja A-series Mootori modifitseerimise kohta kirjandust, esimesest pole kippu ega kõppu juba mitu kuud, kuid teine peaks parasjagu tegema pisikest õhulendu Inglismaalt Eesti poole. Kui kellelgi om Morrise manuali, siis andke teada. Teie vaev saab tasutud. Veerimiku juppe on internetist suhteliselt soodsa hinnaga saada. MINITRONI teema kohta niipalju, et tartlasena olen soome keele oskusest ilma jäänud ja vajaksin kellegi pädevama abi tellimuse koostamisel. Ühesõnaga vaja läheks: õhufiltrit, õlifiltrit, jagaja kaant, kontakte, rootorit, igakas juhuks ka kondensaatorit, küünlajuhtmeid. Õli plaanin panna 10W40 Valvoline mineraali.
Vasta
#12

nagu juba ütlesin, on meil oma mees minitroni vahet käimas. eino on nimeks. mine vaata miniklubi foorumis ringi, seal turu juures on "mees minitronis" teema. helista talle ja räägi, mida vaja. jagab asja, hästi ja oskab sommilt küsida, mida vaja.
Vasta
#13

Jõudis kohale "bedtime reading" [Pilt: img4188th9.jpg]

Iseasi kas ma ka kunagi sealt raamatust mõne kniffi oma mootorisse panen, kuid üldhariv ja huvitav lektüür igaljuhul (vähemalt neile kel A-series mootoriga sõiduvahend kuuriall). Nüüd veel vaja üldine remondi manual ära oodata.

Ps: vabandan kehvakese pildi pärast
Vasta
#14

Paisatab, et 2007 aasta talveralli stardirida üks konkreetne morris marina ei kaunista, esiteks ei ole ma ikka veel kättesaanud oma remondimanuali, ja teiseks seisab auto ülevaatuse ja muude liiklusesse sukeldumiseks tarvilike dokumentide vormistamine veermikuremondi taga, ka väiksest august läbisõites on kuulda tugevaid kolkse mis minuarust tulevad esi- ja tagastabika kontidest ja tagumistest lehtvedrupuksidest. Tagaverdustuse detailid oleks võimalik saada superflex.co.uk käest aga etteotsa vajalike jubinaid näib lausa võimatu leida olema
Vasta
#15

Peeglid ei ole miskid imeasjad ja Morreisele ainuomades. ka mina vahetasin oma mini peeglid välja ja tellisin uued kroom jublakad Einolt (minitronist)
[Pilt: minilugu19.jpg]

nagu sa näha võid on need praktiliselt identsed.
Vasta
#16

Üks morris marina peaks seisma ka järvamaal ühes garaasis oli ta 74 aasta kui õieti mäletan, tahtvat vaid sumpa keevitust.Pole oma silmaga näind ei tea täpsemalt rääkida, masin muidu mu töökaaslase oma Smile
Vasta
#17

Juba kuu aega kodus. Bedtime reading 2:

[Pilt: workshopmanualkuldkollaag0.jpg]

Kuna raamat on juba kasutust leidnud, siis loodan selle pildi postitamisega panna oma vennast forumantidele igasugustest tegemistest kirjutama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne