Sai metsast selline ilus käkk leitud
#1

Tegu peaks olema tsikliga http://beta.album.ee/node/9297175/17011176

2 Gaz 67, 2Gaz 69A, Bobeda M20, Moskvits 401, Gaz 51,K-750,Dnepr Mt9,K-650
Vasta
#2

Jah, lõhnab 350-se IZ-i järele.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#3

Mis kandi metsades sa ringi käid, et selliseid asju leiad?Rolleyes

Cool
Vasta
#4

Kärnataja Kirjutas:Mis kandi metsades sa ringi käid, et selliseid asju leiad?Rolleyes

Niisugust roostes koli on Eestimaa metsad/võsad/tühermaad täis. Viimase 10 aasta jooksul on küll metallikratid palju nähtavaid asju "emeksisse" viinud, kuid ega's nemadki viitsi suurte teede äärtest kaugemale minna.

Kui ma hakkaksin üles lugema, mis viimase 25 aasta jooksul jala ette jäänud, saaks ÜLIPIKK nimekiri. Nüüd tagantjärele kahetsen, et mõnda asja ei saanud aastaid tagasi ära taritud, mistõttu on nad kaduva teed läinud (422se kaubaveomosse üsna terves osas puitkere, üsna komplektne, kuid roostes ja lössis WLA-"harrika" kere, Opel Blitzi korralike plekkide ja kabiiniga kere jms).

Aga paljud leitud asjad, millest minu näpu alla sattununa veel midagigi järel oli, on õnneks ka parema saatuse osaliseks saanud. Nt leidnud uue omaniku, nagu 1912. aasta Brennabori automootor koos koonussiduriga ja esimese raamipoolega. Või ootavad minu valduses, mis neist tulevikus edasi võiks saada (nt 1909. aasta Brasier'i sõiduauto raam, jäänuseid vt http://eag.unicweb.ee/xBrasiera.jpg ja http://eag.unicweb.ee/xBrasierb.jpg , arvatavsti aadressil http://eag.unicweb.ee/TS/vende_brasier.jpg kujutet konkreetse isendi jäänused).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Ise olen peamiselt Kagu-Eestis ringi liikunud ja tõesti eelmine nädal jäi metsas jalaette nii varajase M72 esikahvel, koos vanatüübi külkaraamiga ja siis päev hiljem hoopis teisest kohast see IZ-350 käkk.
Suvest meenub ka seik kus sõbrad teades minu "vanarauahaigusest" leidsid Järvselja metsadest ühe sammaldunud BMW tsikli raami, vedasidki selle minupoole, tsikljäänustel oli veel saksa sõjaväe numbrimärki taga porika küljes.Seega kes viitsib jalutada see ikka leiab huvitavat rauda.

2 Gaz 67, 2Gaz 69A, Bobeda M20, Moskvits 401, Gaz 51,K-750,Dnepr Mt9,K-650
Vasta
#6

Lp.Valdo ,mis sellest opelist edasi sai?
Vasta
#7

slayer87 Kirjutas:Lp.Valdo ,mis sellest opelist edasi sai?

Eks see Blitzi vrakk vanarauda vast läks, kui mingi huviline just teda endale ei lohistanud. Kas just kolhoosi poolt (kolhoosi vanarauakorjajad ei viitsinud keskusesrt kaugele kolgastesse minna), aga reaalne on, et, et uue EV alguses, kui see metallivärk hakkas.

Kahjuks ei mäleta enam, kas oli see 1983. või 1984. aasta, kui sellele võssakasvanud vrakile poolkogemata otsa komistasin. Arvatavasti sodi alla jäänud raami küljes (kohalikud olid vast metsaserva kivihunnikusse prahti tassinud raami peale, raam välja ei paistnud) oli plekk-kabiin, üks uks küljes ripnemas. Kõrval vedelesid poritiivad ja mootoriplekid, roostes, aga ilma suuremate aukudeta ja lömmideta.

Tollal ma muide ei teadnud, millega on tegu; hiljem Blitzi pilte nähes tuvastasin kella-aukude jm järgi selle auto ära. Mootorit ei olnud. Sildu ei olnud. Klaase ei olnud. Kabiini sisu oli üliminimaalselt (miski roostes kellajäänud vast + vist roolisammas).

Eks sillad/rattad kadusid aiatarkrtorite/hobukärude tegemiseks ja muu kola kahh tassiti laiali, mis kellelgi vaja oli (1960ndate lõpul olid minuleitud 1909. aasta Brasieril ka ju veel sillad/puurattad all...).

Siis oli tükk aastaid teadmatust ja lõpuks 1996. aasta sügisel paiga taaskülastamine, kui olin piltide järgi saanud teada, mis asi see oli. Ja tuvastamine, et seal paigas pole enam midagi, mis Blitzi meenutaks...

Nii nad kõik ju kadusid, mida külapapid endale vargsi ei lohistanud ja uunikumehed (alates 1970ndatest) otsa peale ei saanud...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Täna siis sai jälle looduses viibitud ja selline aparaat ojast leitud-ilus vaatepilt igatahesWink http://beta.album.ee/album/16856548/50029472

2 Gaz 67, 2Gaz 69A, Bobeda M20, Moskvits 401, Gaz 51,K-750,Dnepr Mt9,K-650
Vasta
#9

huvitavaid asju sinukandis vedeleb, tule või ise vaatama...Wink

militaarmootorrattur
Vasta
#10

Tänud vastuse eest Valdole!Inimesed on metsa igast jama tassinud.Olen leidnud t-34 mis on t8iseti ribadeks lastud aga on 8ra tuntav,siis mingi vene soomuk millest oli ka pinnalaotus j8rgi.Siis igast muid masinaid ja lennuki allakukkumis kohti,leidnud il-2 toruraami metsast.Mis inimesed on metsa tassinud oli üks seaniitja kere sellises kohas ,kus keegi eriti ei liigu ja igast vene aegset tehnikat vedeleb igal pool.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne