Haagis Zubrjonok
#41

Eks need ruudukujulise põhjaplaaniga käruhakatised ole ikka kuldsena meeles - varem oli ikka rohi rohelisem ja lumi valgem...

Tegelikkuses on ainus hea asi selle käru juures lehtvedrudel sild ja hoodlatavad koonusrull-laagrid. Kui neid viimaseid ikka hooldada...

Praeguse aja laagrid kestavad seni, kuni saavad esimest korda vett. See rikub määrde, aga määret lisada-vahetada ei saa (või vähemalt, pole ette nähtud - hooldusvaba ju). Ning edasine on vaid aja küsimus - esimene pikem (nii nädalast piisab) seismine võimaldab esimesel korrosioonitäkkel tekkida ning järgneb pöördumatu protsess.

Kaua kestavad nende kärude laagrid, mis on pidevalt sõidus ja mis ei satu rummuni vette.

Minul on 2007 Respo ja parem rattalaager krõbiseb. Sest käis 2010 kraavis ja see rumm oli tunnikese vee all. Ning peale uppumist oli vaid sajakilomeetrine sõit enne kahenädalast seismist. Eks nüüd seisab vahetus ees...

Mis aga masse puutub, siis seaduses on kahjuks kirjas täismass (vana nimega registrimass) ja on vaid politsei vastutulek kodanikule, et seda tõlgendatakse eluskaaluna...
Vasta
#42

Ise oman ka MAZ haagist. Küll on ta mul ümberehitatuna, ja OMAVALMISTATUNA arvele võetud. Aga igaljuhul kast on 130x270. Passi sai pandud 750kg täismass. Sild on laiemaks tehtud ja on paigaldatud topeltvedrud. Teine paar on siis keerdvedrusid. 800kg koormaga tundus ikka nagu tühi. Ainus mis muret teeb on rattavõllid(või kuidas nüüd neid kutsutaksegi). Tuttaval oli sama haagis ja tal oli pidevalt probleem, et kippusid ära murduma vähegi asisema koormaga...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#43

Ärge nii laialt selliseid pilte eksponeerige - ülekoormusega sõitmise eest on ettenähtud päris korralik trahv - ja arvestades selliselt koormatud autorongi juhitavust, siis päris põhjendatult.

Muide, kaks viimast metalliveopilti on täpselt õiged näited sellest, kuidas koormat teha ei tohi. Kärul on raskus taga ja tiisel tõstab auto tagumist otsa. Kruusase tee peal võib käru nii auto kergesti külglibisemisse lükata. Ka tean ma juhtu, kuidas selliselt tehtud koormaga lasi käru munaka otsast jalga. Õnneks kiirus väike ja keegi ette ei jäänud.

Teemasse ka - minu meelest siiski need veneaegsed haagised on legaalsel ja ümberehitamata viisil kasutamiseks väga ebamugavad. Alates olematust kandevõimest dokumentides (põhjuseks tolleaegsete autode lubatud haagise mass, reaalne kandevõime on palju suurem) kuni olematu põhjapinna ja mitteavaneva tagapoorteni. Liiva ja kartuleid ehk kannatab vedada, aga näiteks mööbli või muu mahukama kauba jaoks on kast liig väike. Moodsa aja ehitusplaate saab vedada ainult poortede peal, mis viib tasakaalukeskme vastikult kõrgele. Paari kipsplaadi vedamise puhul sunnib jälle laudu alla sobitama jne.

Ühesõnaga, kui keegi soovib oma moodsa aja tikisaasta minu suurepärase renoveeritud mmz vastu vahetada, siis palun teada anda Smile
Vasta
#44

ahh kurat temaga, ega silmaga ei kaaluWink Nagu juba mainisin siis olid ajad teised... ja jänes shampust ei joo. Mõnikord polnud võimalik teisiti koormat peale saada ning tõesti, ebamugav oli sõita.. Wink Aga tasa ja targu sai alati kohale.
Oma aja kohta kõva käru, nüüd ajad teised ja olen respo usku... Big Grin Huvitav fakt on see et respol olen eelnevalt mainitud rattalaagreid vahetanud kahe aasta peale ühe komplekti, sõidan keskmisest rohkem haagisega. Zubrjonnil aga rattalaagrid siiani ORGINAALID !!!, vahest määret lisatud ainult. Käidi vanasti sellega turus pidevalt ja hiljem ruunasin mina seda, aga ei miskit. Kestab siiani. Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#45

Ega jah kapitalist paneb laagrisse määret täpselt niipalju,et rooste ei läheks ime siis,et ei kestaSad
Vasta
#46

(30-10-2012, 20:46 PM)muska71 Kirjutas:  Ega jah kapitalist paneb laagrisse määret täpselt niipalju,et rooste ei läheks ime siis,et ei kestaSad

Kõige täpsem jutt tänapäevaste laagrite kohta... 5+

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#47

(26-10-2012, 18:48 PM)nustu826 Kirjutas:  mis muret teeb on rattavõllid(või kuidas nüüd neid kutsutaksegi). Tuttaval oli sama haagis ja tal oli pidevalt probleem, et kippusid ära murduma vähegi asisema koormaga...
Kuidas see murdumine välja näeb, kas ratas lahkub käru alt või jääb lihtsalt väga imeliku nurga alla?
Vasta
#48

(31-10-2012, 00:06 AM)ToMm Kirjutas:  
(26-10-2012, 18:48 PM)nustu826 Kirjutas:  mis muret teeb on rattavõllid(või kuidas nüüd neid kutsutaksegi). Tuttaval oli sama haagis ja tal oli pidevalt probleem, et kippusid ära murduma vähegi asisema koormaga...
Kuidas see murdumine välja näeb, kas ratas lahkub käru alt või jääb lihtsalt väga imeliku nurga alla?
Tõesti huvitav, pole sellisest asjast selle käru juures kuulnud, veel vähem kogenud.
Omal on omaaegsetest pidevatest ülekoormustest sillatala lookas ja seetõttu rattad alt laiali aga mitte midagi sellist ...
Vasta
#49

Respo- ja Tiki-usulistele silma nuumamiseks selline lehekülg: http://www.humbaur.com/Single-axle-trail....html?&L=1
On olnud juhust korduvalt laenutada ja rasket koormat vedada. Kui saan nii jõukaks, et uus käru osta, siis mina eelistan Tikile/Respole iga kell Humbauerit. Seda enam et ka hinnaklass on sama.
Aga seni käulatan MAZ-iga edasi. Toungue

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#50

(31-10-2012, 09:43 AM)Basilio Kirjutas:  Respo- ja Tiki-usulistele silma nuumamiseks selline lehekülg: http://www.humbaur.com/Single-axle-trail....html?&L=1
On olnud juhust korduvalt laenutada ja rasket koormat vedada. Kui saan nii jõukaks, et uus käru osta, siis mina eelistan Tikile/Respole iga kell Humbauerit. Seda enam et ka hinnaklass on sama.
Aga seni käulatan MAZ-iga edasi. Toungue

Humbauri täiskaaluline kerghaagis peaks maksma 1500 kanti. Terasest sihandset nad ju ei pakugi. Respo vastav on 950, Tiki ja FarmiPro samas suurusjärgus.

Kuigi hää on Humbaur küll - olen korduvalt vedanud selle valmistaja hobutreilat ja tuleb maru asjalikult järgi küll.
Vasta
#51

(31-10-2012, 07:39 AM)Maanteemuuseum Kirjutas:  
(31-10-2012, 00:06 AM)ToMm Kirjutas:  
(26-10-2012, 18:48 PM)nustu826 Kirjutas:  mis muret teeb on rattavõllid(või kuidas nüüd neid kutsutaksegi). Tuttaval oli sama haagis ja tal oli pidevalt probleem, et kippusid ära murduma vähegi asisema koormaga...
Kuidas see murdumine välja näeb, kas ratas lahkub käru alt või jääb lihtsalt väga imeliku nurga alla?
Tõesti huvitav, pole sellisest asjast selle käru juures kuulnud, veel vähem kogenud.
Omal on omaaegsetest pidevatest ülekoormustest sillatala lookas ja seetõttu rattad alt laiali aga mitte midagi sellist ...

Murdumine näeb välja nii, et ratas irdub sillatala küljest, võttes kaasa laagrid, rummud ja ka poritiiva. Ja edasine haagise vedamine toimub ainult tõstes ta teise haagise peale. Tuttav(naabrimees) kellel sai 2 aasta jooksul 3 korda käia käru transportimas võlli murdumise tõttu. Ja tal oli veel väike kast... Paigaldas ta ikka ja jälle uue(kasutamata) nõukaaegse võlli. Ja lõpuks läks Tiki peale üle...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#52

Selleks et Zubrjonnil miskit ära murda peab ikka inimene paduloll olema... Huraaga lennates ja pohhui-nahhui suhtumisega aga on kõik võimalik Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#53

(31-10-2012, 19:49 PM)mlsluik Kirjutas:  Selleks et Zubrjonnil miskit ära murda peab ikka inimene paduloll olema... Huraaga lennates ja pohhui-nahhui suhtumisega aga on kõik võimalik Wink

Nonoh, ei tasu välistada ka "tuntud kvaliteeti" koostöös mimekordse ülekoorma ja hooletu sõiduga.

Ka mina suutsin Respo võlli küljest murda oma vanal haagisel. Aga see õnnetuke vedas pidevalt 800 kg koormaid ka ning ega ma tookord, noore ja rohelisena, eriti risti ette löönud kah sõites...Sad

Viimaseks õlekõrreks sai pöördel libisemamineku järel äärekiviga kohtumine. Mats ja maaühendus. Edasi liikus Tiki treileri kastis...Sad
Vasta
#54

(31-10-2012, 20:01 PM)v6sa Kirjutas:  Ka mina suutsin Respo võlli küljest murda oma vanal haagisel. Aga see õnnetuke vedas pidevalt 800 kg koormaid ka ning ega ma tookord, noore ja rohelisena, eriti risti ette löönud kah sõites...Sad

Viimaseks õlekõrreks sai pöördel libisemamineku järel äärekiviga kohtumine. Mats ja maaühendus. Edasi liikus Tiki treileri kastis...Sad

Mul omatehtu haagis tiki ja respo analoog.Rattavõllid sai knokest soetatud.1300 oli peal ja kogematta sattus diagonaalis kraavi ühe rattaga,hi-liftiga tõstsin välja haagise koos koormaga.Rattavõlli sain kõverasse ei muud.Sama koht ja mass siis tiki oleksin saanud kuusakoski viia Sad.
Vasta
#55

(31-10-2012, 20:08 PM)muska71 Kirjutas:  Mul omatehtu haagis tiki ja respo analoog.Rattavõllid sai knokest soetatud.1300 oli peal ja kogematta sattus diagonaalis kraavi ühe rattaga,hi-liftiga tõstsin välja haagise koos koormaga.Rattavõlli sain kõverasse ei muud.Sama koht ja mass siis tiki oleksin saanud kuusakoski viia Sad.

Rummud on siis piduritega, 2500 kg silla omad?
Sest teistel ei ole vahet - sama fekaal on kaane all.

Mille alusel see väide Tiki ja Respo purunemise kohta? Respo keevisraamiga haagis kannatab küll uskumatut tapmist. Nähes üsna lähedalt, mida tehakse ühes ettevõttes Farmi Proga, tekib mul ka nende tootesse järjest enam usku.

Poldikärud peavadki lagunema - targem peab ju järele andma.Toungue

Knott on täna vaikimisi igal haagisel all. Seega ei ole vahet, millist käru lõhkuda, veermik on neil ikka sama.

Ning oma lolluse ja ignorantsuse eksponeerimisega avalikus foorumis tasub ette vaadata... Rolleyes Ka jõustruktuuride esindajad satuvad siia ja kui Maanteepatrull ei hakka kunagi muska71 tegemisi täpsemalt uurima, siis kohalik konstaabel võib küll 1 ja 1 kokku panna ja loota kergeid kannuseid. Seda enam, et enamus maal toimetajaid peab kehtivatesse seadusaktidesse khm-khm, loovalt suhtuma.Big Grin

Tuletame meelde:
kerghaagis on täismassiga kuni 750 kg.

Mitmetonnised koormad on O2 haagiste, mõistusega juhtide ja soovitavalt, E-kati lubade rida.
Vasta
#56

(01-11-2012, 10:20 AM)v6sa Kirjutas:  Ka jõustruktuuride esindajad satuvad siia ja kui Maanteepatrull ei hakka kunagi muska71 tegemisi täpsemalt uurima, siis kohalik konstaabel võib küll 1 ja 1 kokku panna ja loota kergeid kannuseid.
Konstaabel, va hea mees ei hakka kindlasti kellegi aia taga passima, kunas herral ükskord tuju tuleb kärutama minna. Samuti ei ole tal arvatavasti kaalu. Ja üldse ei taha ta millegi vähema kui kaasinimese kirvega poolitamise peale kohale ilmuda. Big Grin
Aga maanteevõmmidele võidakse küll käsk anda peedistada kõiki, kes käru veavad. Siiani on nad olnud suht mõistlikud. Kui koorem korrektselt koostatud/kinnitatud ja silmaga vaadates midagi väga valesti ei ole, siis on suhtumine OK. Mis mõte ongi talutaadiga mõne paberi järgi üleliigse kilo pärast kraagelda.
Nägin suvel maanteel vaid ühte peatatud "kärumeest", kus vist ka rahalugemiseks läks. Suht väiksele sõiduautole(marki ei jõudnud vaadata) oli sappa pandud treiler ja vedukautoga sama kaalu või suuremgi auto seal peal. Kui ikka asjad juba kaugelt vaadates karjuvas vastuolus on ja veos reaalselt ohtlik, siis võetakse rajalt maha küll ja parem on.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#57

(01-11-2012, 10:54 AM)Basilio Kirjutas:  Konstaabel, va hea mees ei hakka kindlasti kellegi aia taga passima, kunas herral ükskord tuju tuleb kärutama minna. Samuti ei ole tal arvatavasti kaalu. Ja üldse ei taha ta millegi vähema kui kaasinimese kirvega poolitamise peale kohale ilmuda. Big Grin
...

See sõltub inimesest. Kui on tegemist austusväärse politseinikuga, saab ta aru, kuidas maal elatakse.Cool Sihuke ei hakka midagi passima, tuntud sigatsejal hoiab preventiivselt silma peal ja oskab ise sobival ajal välja ilmuda. Kahjuks on neid vähe ja selles oleme peamiselt ise süüdi oma ehteestlasliku suhtumisega.Sad

Aga mõni ongi ment, kes põhimõtteliselt võtab kellegi ette. Palju pole vaja, et silma jääda - oleme ju eestlased, kelle lemmikroog on teine eestlane...Sad

Ja siis on peast päris miilitsad, kelle jaoks on vaid seadusetäht ja kes nulltolerantsiga suhtuvad kõikidesse seaduserikkumistesse (eriti neisse, mis ei eelda suurt vastutust ja töötegemist - kirvega kodaniku poolitamisel tuleb tööd teha, see on paha ja seda tasub vältida).

Aga OT õigustuseks: subrik (ja tegelikult kõik olematu tiisliga lühikesed kärujupatsid, mille raskuskese on ehituslikult kõrgel) on ülitundlikud vale koorma paigutuse suhtes ja võivad kiiremal sõidul ka ettevaatamatu profi kraavi viia - loodusseaduste vastu ei saa.

Ning selleks ei pea olema just eriline täppissilm, et osata tunnistada kahekordset ülekoormat. Eriti olukorras, kus paljudele tänastele autodele on lubatud piduriteta haagist 4-500 kg. Võtke siit maha haagise eluskaalu 200+ kg ja jääb järele mitte sittagi.

Aga liiva mahukaal on 2+... Ja 3x1,5 m haagise põhjapindala on 4,5 ruutmeetrit. Subriku oma 2,5+ (ma ei tea sisemõõte täpselt).Rolleyes
Vasta
#58

(30-10-2012, 20:46 PM)muska71 Kirjutas:  Ega jah kapitalist paneb laagrisse määret täpselt niipalju,et rooste ei läheks ime siis,et ei kestaSad
Laagreid saab suht kerge vaevaga määritavateks muuta.


Vasta
#59

(01-11-2012, 11:19 AM)Tift Kirjutas:  
(30-10-2012, 20:46 PM)muska71 Kirjutas:  Ega jah kapitalist paneb laagrisse määret täpselt niipalju,et rooste ei läheks ime siis,et ei kestaSad
Laagreid saab suht kerge vaevaga määritavateks muuta.

Tahaksid Sa jagada kogemusi, kuidas efektiivselt määrida praegu levimas olevat kaherealist kinnise ehitusega rummlaagrit?

Mina enda omal hakkan neid peatselt omandama, kuna urin muutub järjest kõvemaks...
Vasta
#60

(01-11-2012, 10:54 AM)Basilio Kirjutas:  Konstaabel, va hea mees ei hakka kindlasti kellegi aia taga passima, kunas herral ükskord tuju tuleb kärutama minna. Samuti ei ole tal arvatavasti kaalu. Ja üldse ei taha ta millegi vähema kui kaasinimese kirvega poolitamise peale kohale ilmuda. Big Grin

Lõuna-Eestis jättis vald mingi konstaabli arendusprojektile "dobro" panemata. Vastutasuks sai vallavanem teeääres pissumise eest trahvi kaela.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne