Igamehe rallisprint Mossega
#1

Sellekohane Ekspressi artikkel
Annan kümme punkti, kümmnest! Tõeliselt hea algatus!
Vasta
#2

OK Olen täiega nõus ja tean paari vennikest kes tahavad üritada ka aga originaalina ja 408 mossega. Ikkagi pakun välja veel idee.Onju kõik teadlikud et omaaegne NSVL osales paljudel rahvusvahelistel rallivõistlustel London-Sidney jne. Samas lasi ta ka autodele homologeeringu teha ja need on siiani alles ja ka kehtivad näiteks 1968 a M412
ja ka paljudel teistel mudelitel nagu M403 GAZ24. Miks seda kirjutan? Endal plaanis......mmm kunagi kui saan täpsemat teavet ja ka vasatava aasta auto siis osaleda nii nimetatud Historic Race il, kus kui Soome kogemust võtta siis sõidavad vanad Mustangid Jaguarid Corvettid jne. See olex FUN.
Nii et kui kellelgi on inffi siis olen tänulik Smile
Vasta
#3

Ohhoo!
Üsna käbe läks asi käima!
Minu tulevane \"rallikas\" puhkab veel kase all, viimane aeg mahlad sisse valada ja kummid täis pumbata.
Smile
Vasta
#4

Nujah, eks veidi ülepakutud see Ekspressi artikkel minu kohalt küll oli, kuid mõte oli üldiselt õige. Päris komisjoni ei hakanudki minema, sest mis neile ikka lisatööd teha. Ei ole ma rahul teatud nõuetega, mida teha... Pakutav 10,2 km kiiruskatset ei pane mind küll uunikumi lõhkuma. Vööd küll ja 408 on ka vastavad kohad olemas. Kui nüüd neid totraid(kohati vägagi aga midagi parata ka pole) reegleid vaadata, siis tõsised probleemid tekivad vanemate Mossedega. Et neid just istme ja vöö kohalt kõlblikuks saada, tuleb raha FIA-reeglite kohasele installile mitme auto jagu kulutada. Kuid eks piisava autode-huviliste hulga korral võib tekkida täiesti omaette võistlussari koos Mossedele ja ajastule vastavaks kohandatud nõudmistega.

Eraldi agaa`le: FIA-Historic sarja tarbeks on päris karmid nõudmised ohutuse kohalt. Puurid, vööd, kiivrid, tulekindlad sõidukombed jne. on kõik vajalikud. Historic ehk uunikum küll, kuid originaalsed vanad võistlusautod ei sobi. Muidugi on seal ka kiirused ja distantsid, mis ralli või ringrajavõistluse mõõdu välja annavad. Pole juttugi \"kuni 2km lisakatsest\" või \"60 km/h keskmist kiirust\". 200 km/h ja \"täiskontakt\" rajal pole haruldased, sestap ka karmide nõuete õigustatus.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne