K:polsterdamine
#5

Mina oskan kiita Tepingu ja Straineri tööd.
Tepingus suudeti teha originaalmaterjalist Mosse iste korda. Võeti valgest ja kõvaks tõmmanud dermatiinist iste algosadeks, nihutati katkine plastkant natuke teise kohta ja õmmeldi kõvaks tõmmanud plast kant uude kohta. Rohkem mind seal näha ei taheta (heas mõttes) tööle annan hinnangu 5+, murdunud nõelad ja ropud sõnad läksid Tepingu arvele töö eest maksin vähesed 400 krooni.

Straineris sai tehtud GAZ 21 polster. Hinne 5-, meister on tasemel aga minu esitatud lähteülessanne ja järelvalve jäi nõrgaks. Nimelt ei asetatud kaua rullis seisnud 60-ndatest pärit laematerjali eelneval sirguma ja nüüd sirgub laes, ehk iga kuuga jääb kortse vähemaks, kuigi oleks võinud kohe olla täiesti perfektne. Ukse polstrite alla läks liiga paks aluskiht kuigi originaali on mul kodus lademetes, ma lihtsalt ei taibanud seda kohe nõustada.

Plastkante nagu nõukogude 60.-80. aastate autodel oli ei õmble mitte keegi, sest kasutatud ja aukudega kant lõhub masinat ja uut ei ole eriti saada. Kuna mul on majandada valdavalt selle ajastu tehnika, siis oli mul odavam ehitada kodugaraazist polstritöökoda ja osta vajalik tehnika. Kuna see ei ole minu sissetulekuga ja tähtaegadega seotud, siis ei ole ka lõhutud masinatest ja katkistest nõeltest kahju. Õhtuti nokitsedes olen juba suutnud oma tarbeks meisterdada ühe väikelaeva, ühe Volvo limusiini, GMC luksusbussi (polstritegija unelm - tonn svammi ja kilomeeter sametit) ja muud nipetnäpet veokaid ja katkisi limude istmeid. Tegelikult ei ole selles midagi keerulist, kui on õmblusmasin, mis on nö siduriga ja mõeldud paksemate asjade õmblemiseks ja muidugi mingid elementaarsed tööõpetuse tunnis saadud käelised oskused. Alguses tegin mitu korda ümber nüüd saan juba esimese korraga hakkama. Pruugitud vene masinast piisab täielikult. Kui on huvilisi, kel on pisemaid töid teha, siis võin nõu ja jõuga aidata, suuremate tööde jaoks pole kahjuks aega, kuna pean tööl ka käima.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta


Sõnumeid selles teemas
K:polsterdamine - Autor: mesamees - 24-01-2007, 01:43 AM
RE: K:polsterdamine - Autor: korvimees - 24-01-2007, 09:57 AM
RE: K:polsterdamine - Autor: pkuldsaar - 24-01-2007, 11:02 AM
RE: K:polsterdamine - Autor: stihl - 24-01-2007, 14:09 PM
RE: K:polsterdamine - Autor: Väravamehaanik - 24-01-2007, 15:01 PM
RE: K:polsterdamine - Autor: valts - 24-01-2007, 19:26 PM
RE: K:polsterdamine - Autor: eberhard - 24-01-2007, 16:39 PM
RE: K:polsterdamine - Autor: Aare - 24-01-2007, 19:36 PM
RE: K:polsterdamine - Autor: mesamees - 24-01-2007, 19:56 PM
RE: K:polsterdamine - Autor: Väravamehaanik - 25-01-2007, 14:39 PM
RE: K:polsterdamine - Autor: eberhard - 26-03-2007, 13:03 PM



Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne