Baltimaade retrosõit 2007.
#1

Kanal 2 reporter 20.06.2007.
vihjeks www.tv.ee


mõnusat vaatamist!

:I M Back
Vasta
#2

Kõlab taas nagu International Oldtimer Rally, mis läbib 14 riiki ja 52 maad ja kulgeb Põlvast Võrru ning kestab 11min....Cool Cool Cool
Vasta
#3

stihl Kirjutas:Kõlab taas nagu International Oldtimer Rally, mis läbib 14 riiki ja 52 maad ja kulgeb Põlvast Võrru ning kestab 11min....Cool Cool Cool
Pole nimetet üritusest ise osa võtnud, aga vaadates fotosid eelmisest sõidust ( http://www.retromc.ee/baltiretro2006.htm ), siis nõrgaks ürituseks seda pidada ei saa.... Millest selline iroonia?
Vasta
#4

Vaadates kui "aktiivselt" tõelised unicu fännid sellel üritusel osalenud on, siis ma ei imesta miks seltskond nii ühekülgne. "Tsiklimeister" ei ole vist nende seas soositud, miks ei tea, aga võib-olla on lihtsalt mulle selline mulje jäänud? Oskab keegi kommenteerida et miks unicu mehed ei taha osaleda sellel üritusel ja miks mõned nendest peavad Tsiklimeistrit "tühikargajaks"? Ma ise mõtlen et kui on hea üritus tulemas siis ajaks ka oma IZ-i käima, kas saab veel infot programmi kohta?
Vasta
#5

stihl Kirjutas:Kõlab taas nagu International Oldtimer Rally, mis läbib 14 riiki ja 52 maad ja kulgeb Põlvast Võrru ning kestab 11min....Cool Cool Cool

Läheb jälle tatipritsimiseks!Moded võiks automaatselt sellise möla ratesse suunata.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#6

Ma ei tea, kas Tsiklimeister soositud on või mitte, aga tean, et kõigile ei ole kunagi võimalik meeldida...

Sel aastal ajaks mõne oma veerevkoosseisust küll kohale.
...Rolleyes
Vasta
#7

Erit meeldiv on, et palju asju on tasuta!!!
Vasta
#8

Kes tahavad mõnusalt aega veeta, siis on see üritus kindlasti parim...Eelmise aasta sõidul osalenuna julgen seda väita. Korraldus oli super. Tegevust oli nii osalejatel kui ka igas peatuspaigas vaatma tulnutele...Võrreldes Mäksa kokkutulekuga on suunitlus teine.
Vasta
#9

mart82 Kirjutas:Vaadates kui "aktiivselt" tõelised unicu fännid sellel üritusel osalenud on, siis ma ei imesta miks seltskond nii ühekülgne. "Tsiklimeister" ei ole vist nende seas soositud, miks ei tea, aga võib-olla on lihtsalt mulle selline mulje jäänud? Oskab keegi kommenteerida et miks unicu mehed ei taha osaleda sellel üritusel ja miks mõned nendest peavad Tsiklimeistrit "tühikargajaks"?
Ei arva keegi, et tegu oleks tühikargajaga. Pigem on probleem siinses Põhja-Eesti seltkonnas... kes on rajult vananenud, ei oma raha ja seeläbi võimu lõunasse sõita. Vanatehnikaharrastus on kallis lõbu sõita, sestap ongi näiteks Talverallil peaaegu 0 lõunaeestlast ja suvel jälle vastupidi. Kui talvel saab sõita veel igasuguse laheda tehnikaga, siis suvel tahaks ju sõita selle esindusliku restotud vankriga. Korralikud ja haruldasemad-vanemad on vanemate meeste käes. Et suvel toimub niigi mitu erinevat sõitu, siis hädapärast suudetakse ühel osaleda. Noorematel huvilistel on aga kas liiga "uus ja tavaline" tehnika või pole too "õige" veel valmis.
No ja näiteks küsimus: Volvo Lapplander L3314 või L3315. Puhas militaar. Nagu oleks uunikum (ja minu arust ongi) aga samas nagu pole ka? Või must Volga, kus tagaistmel istub kindral (vihje 2005 Talverallile Big Grin )?
Ja mis veel. Suures tuhinas on viimastel aastatel hakatud korraldama suvel lõputul hulgal erinevaid kitsa temaatikaga vanatehnikaüritusi. Inimesed lihtsalt ei jõua igal pool käia, oma elu vajab ju kah elamist. Mõnede jaoks ongi vanatehnika kogu nende elu, muid hobisid polegi. Aga mitte kõigi huvilistega pole see nii. Seega võiks iga aasta olla omavahel ammu enne kokku lepitud üks suvine suursündmus, kuhu siis peaaegu kõik ennast kohale veavad. Üks aasta tsiklistide tehtav Retrosõit, teine aasta mingi miltaar-krusa varjundiga kokkutulek, kolmas aasta punnvõrrimeeste tehtav Nostalgiapäevad, neljas aasta pritsumeestega seotut ja siis iga 5 aasta tagant Suursõit ümber Eesti.
Vasta
#10

Tsiklimeister Kirjutas:Retrosõidu korraldajad kirjutasid projekti 7 kuud tagasi Pärnu linnavalitsuse kultuuriosakonda ja siiani oleme vastuseta.
teemaväline jutt, aga avalik teenistuja peab vastama kodaniku kirjale 2 nädala jooksul (ma ei julge väita, et see on just nädalate ja mitte tööpäevadega seotud). Allikas: mu püüdlik haldusjuhist sõber, kes enne "parematele jahimaadele" siirdumist (samuti avalikus sektoris...) mitu aastat Toompeal rahvast teenis. Seega: kirjutage või peaministrile - ning oodake vastust 2 nädala jooksul. Muidu pole minister kui rahva teenistuses olija oma kohust täitnud. "Avaliku teenistuse seadusest" ma küll ülalmainitud kohustust ei leidnud - aga küllap määratleb siis selle kahenädalase tähtaja mõni teine seadus.

ilus osa avaliku teenistuse seaduses (sääl):
Tsitaat: Avaliku teenistuse seaduse lisa 1

AVALIKU TEENISTUSE EETIKAKOODEKS

1. Ametnik on kodanik rahva teenistuses.

muudatus: ärgem siin teemas ainult argumenteerimatult ametnikke sarjama hakakem. Või siis üldisemalt: ärgem neid üldse kirugem Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#11

Tsiklimeister Kirjutas:Baltimaade vanatehnika ürituste kalendris on juuni esimene nädalavahetus broneeritud Retrosõidu korraldamiseks Eestis.

Esimene nädalavahetus on ikka Üksküla ... teine vast siis.

Dad.
Vasta
#12

kas kõigile osalejatele on ühesugune maks.kui tahan osa võtta vana jalgrattaga siis hind ikka sama kui autoomanikule....
Vasta
#13

Tsiklimeister Kirjutas:Retrosõidu teema on tänavu militaarne(koostöös sõjaajalooklubi Frontline'ga)
Osavõtumaks on sõiduki omanikul 350.-eeki,kaasreisijatel 200.- eeki,
Paar küsimust:
1) Kas militaarne teema tähendab, et osalev tehnika peaks olema militaarne? Millised nõuded on osalevale tehnikale?
2) Mida saab osavõtumaksu eest (põhimõtteliselt, peensustesse ei ole vaja laskuda)
Vasta
#14

Küsimus Tsiklimeistrile, kas on mingeid piiranguid kah masinate suhtes mis seal osaleda tohivad? Sa oled minu iz-i näinud kas see sobib, masin on detailide poolest suht originaal, aga värv pole õige. Siis tean kas ajan kiiresti tal paberid korda või mitte.

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#15

Kus Viljandis peatus on?

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#16

Pildid Viljandist:
http://kaspar.planet.ee/pildid/Vanatehnika%2009.06.07/
Vasta
#17

Käidud! Eelnev kogemus suht tagasihoidlik, ei oska millegagi võrrelda. Palju huvitavat tehnikat ja veel rohkem toredaid inimesi.Olen rahul.Kui Taagepera lossi oleks näinud , oleks väga rahul olnud. Suured tänud korraldajatele!!! Kohtumisteni!
Vasta
#18

Sündmus on taas jäädvustatud ajalukku,korraldajad tänavad osavõtjaid ja kaasaelajaid!
Reporter jäädvustas selle suurepärase ettevõtmise ja kellel huvi võivad endale soetada dvd video 175.- krooni eest(pluss postikulu 50.-krooni)
DVD-de tellimused saata palun aadressile.

heido@retromc.ee

:I M Back
Vasta
#19

Järjekordselt tuleb nentida, et üritus suurepäraselt organiseeritud ja läbi viidud. Tänud ja lugupidamine korraldajatele.

Terv. Avo
50 50 598
Vasta
#20

Tore üritus oli, tänud korraldajatele.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne