Pannonia T1 1962
#61

kena masin tuleb sul sellest. jõudu tõõga.

Ehita, sõida, naudi
Vasta
#62

Tere

Veetsin jälle terve päeva ehitades ja peab tõdema, et lõpuks hakkab ratas valmis saama. Teha on veel loetud tööd ja postkontorist tuua mõned pakidSmile Teha veel:

Tahhomeetri ja tooreklapi tross paigaldada
Kontrollida üle juhtmestik ja paigaldada aku
Panna paika iste ja summutid

Peale seda peaks olma käes aeg käivitada tsikkel pärast aastast pausi.

   

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#63

Tere

Praeguseks on tsiklil tehtud kõik tööd, mida sai teha. Pikisilmi ootan ikka oma istmeid ja summuteid, mis kuidagi ei taha kohale jõuda. Ahjaa, paigaldamata on veel pirnid ja piduritulelüliti, mille kinnitustraat on kuhugi garaažisügavustesse ära kadunud.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#64

Nonii

Istmed on kohal. Kvaliteet on lihtsalt fantastiline. Sain sõbra käest teada, et tegijaks oli ungari kõige kõvem mees sellel alal. Komplektiga oli kaasas väie boonus kaa, mida ma ei teadnud seal olevat - nimelt olid olemas ka vaibad. Komplekti siis kuulus:

Ratta iste
Külgkorvi iste
2 käetuge
Esiklaas koos kinnitusklambritega
Vaibad jalge alla ja "pagasiruumi"
Küljepaneelid
Korvi kate

Pildimaterjali lisan lähiajal.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#65

ai pagan küll, üks järjekordne pärl tulekul!
Vasta
#66

Tere

Lõpuks jõudsid kohale summutid, homme siis saab need külge ja saab teha esimese tiiru. Vahepeal on tekkinud väikeseid komplikatsioone seoses külgkorvi rattaga aga loodan neist peagi üle saada. Pildimaterjali täiendan homme.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#67

Tere

Ratta praegune seisukord siis järgmine.
   
   


Täna käisin ja tegin mõned ringid nii soolona kui ka külgkorviga. Teha on nii mõndagi veel kuid lõpp ei ole enam kaugel.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#68

Kui väga suur saladus pole, siis võiksid umbkaudu öelda kui palju Pannonia taastamine maksma läks. Tean, et rahast ei räägita, aga noh uudishimu on tugevam.
Vasta
#69

No ega see mingi suur hästi hoitud saladus ei oleSmile) Ma olen kõik kulud kokku löönud ja taastamiseks kulus umbes 55 tuhat. Sisse ei ole arvestatud transpordikulud asjade eestisse toimetamiseks. Mu taastamisprotsess ei ole olnud kõige ökonoomsem, sest olen ostnud väga palju uusi juppe ka juhtudel kus nende järgi vajadust polnud. Aga tegelikult enda jaoks tsiklit ehitades on tähtis kvaliteet ja mitte hinnalipik seal küljes. Ma olen arvamusel et tegemisrõõmu olen saanud oluliselt rohkema eest kui raha on kulunud selle jaoks.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#70

Väga uhke! Müts maha....
Vasta
#71

Tere

Olen vahepeal jälle edasi meisterdanud tsiklit. Praeguseks maadlen elektrisüsteemiga - nimelt keeldub esituli korralikult põlemast ja mu oskused ei käi ka üle signaalist mis teeb nuppu vajutades ainult ühe väikese kõlksu. Eile vedasin ka ära külka kaabelduse, nüüd jääb veel tuled külge kruttida. Kõige suurem probleem on praegu külgkorvi katete kinnitustega. Nimelt oli mul neid seal neli, kuid ungarist tulnud nahad on kolmega, ning kõigele lisaks asuvad täiesti teistes kohtades. Ma ei olegi praegu veel ära otsustanud mida peale hakata, kuid küllap panen mingid plastjunnid sinna peale. Keevitama ja uuesti värvima ei plaani praegu hakata.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#72

Tere

Nädalavahetusel võtsin ette pikema reisi tsikliga ja käisin ära Haapsalu Nostalgiapäevadel. Tsikkel andis otsad ainult kolmel korralSmile Nimelt küünlakeere mis oli senini taastamata andis lõplikult otsad kahuripaugu saatel. 3 korda leidsin küünla teisest teeservast üles kuid pühapäeval majaümber rahulikult tiiru tehes kaduse see teekõrval asuvale muruplatsile lõplikult. Täna viisin silindripea Kloostrimetsa poodi ja homme saan kätte. Samuti õnnestus lõpuks signaalist väike prääks välja pigistada, tööd jätkuvad veel esitule kallal, mis protestib väga kõvasti. Reisiga kaasnes ka väike häving ratta kallal. Nimelt minnes sõitsin korvi ratttaga mingile suuremale kivile otsa, mis velje kõveraks lõi. Eks peale teisipäeva võtan ratta alt ja vaatan kas tuleb uus velg tellida või saab sellest veel elulooma.

Ratta olen praeguseks ilusasti käima saanud. Tühikäik on ilusasti ühtlane, külmalt tuleb paar matsu ette lüüa ja käib- Sooja mootoriga ei ole veel kolmandat korda pidanud lööma.

Peale teisipäeva tuleb rattale suur puhastus ja seejärel talvekorterisse panek.

Pildil mina 50km/h Haapsalu poole kihutamasSmile
   

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#73

Esitulele (kõige parem otse pirni sokli külge) vii kindlasti eraldi massijuhe otse aku pealt. 6v süsteemidel on see väga tähtis. Ei tea täpselt su esitule vea sümptomeid, aga massijuhtme viimisega saad vähemalt lõpuks heledamalt põleva pirni.
Kui signaal teeb vajutades vaid klõksu, on vaja reguleerida signaali kontaktide vahet (osadel signaalidel on selleks reguleerkruvi).
Vasta
#74

Loomulikult on eelmise postituse ridade vahele peidetud kiidusõnad tehtud töö eest. Smile
Vasta
#75

Tere

Külastasin paar kuud tagasi Rahvusraamatukogu ja tegin endale koopiad artiklitest mida on kirjutatud Pannoniate kohta ajakirjas "Tehnika ja tootmine". Panin ülesse esimese artikli pealkirjaga "Mida peab teada iga Pannonia omanik". Tegin selle PDF formaati mugavamaks kasutamiseks. Artikkel on kättesaadav aadressilt http://www.zone.ee/pannonia1962/Dokumendid/

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#76

Tere

Artiklikogu sai lisa. Selle pealkirjaks on Pannonia karburaatori reguleerimine.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#77

Tere

Klaasil oli jah kaitsekile peal. Võtsin selle alles ära pühapäeval. Valmissaamise kohta ütleks niipalju, et see ratas on nagu Tallinna linn, mis kunagi valmis ei saa. Sõita juba saab aga teha on samapalju kui ratast kokku panema hakatesSmile

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#78

Tere

Tundub et ratas on enam vähem valmis. Nokitsemist veel jagub, kuid halvad ilmad ja talve tulek sunnivad ratta garaažisügavustesse ära. Kahju, et sai ainult ühe sõidu teha aga küllap järgmine aasta olen igal pool kohal, et kaotatut tasa tehaSmile Tegin ka seeria pilte praegusest konditsioonist, mida on näha aadressil http://www.zone.ee/pannonia1962/
Aeg asuda uutele tegudele ning restureerida käru selle ratta jaoks.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#79

No ikka väga ilus. Pole lihtsalt rohkem kiidusõnu. Tummaks võttsis ikke. ....
Meenus ka see, et oli see külka klaas pehmest materjalist. Nostalgia ...
Vasta
#80

Lase kindlasti ekspertidel hinnata, igati vanasõiduki musta numbrit vääriv tsikkel!!!

Kas korvi tagumist tuld replikana pakuti ainult punase klaasiga?. Minu vanaisa T1 korvil oli tagatuli kahevärviline, nagu rattal enesel. Ülemine pool kollane ja alumine punane.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne