LÕPETATUD
#1

lõpetatud
Vasta
#2

1930ndate aastate Husqvarna jalgratta porilauamärk.

Kui Sul juhuslikult sellele konkreetset rakendust ei leidu, siis olen sellest ise VÄGA huvitatud - minu ühel muuseumieksponaadist jalgrattal on just see märk puudu kahjuks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Kummaline on selle märgi allosas olev vint mida teadmatu esialgu proovib õigeks väänata.
Vasta
#4

Aga ehk kuuluvad ka need jupid (KETIKAITSE jaTULI) veel selle ratta juurde! Vanasti oli olemas ka dünamo aga praegu pimedas seda ei leia Wink Tulel on olemas kaug- ja lähituli.
Vasta
#5

hillarhyvenen Kirjutas:Aga ehk kuuluvad ka need jupid veel selle ratta juurde! Vanasti oli olemas ka dünamo aga praegu pimedas seda ei leia Wink Tulel on olemas kaug- ja lähituli.

Missugused muud jupid? Iga ratas koosnebki ju hulgast osadest - seni kui Sa pole mingeid muid osi täpsustanud ega nende kohta siin mingeid vihjeid toonud, ei oska ma nende olemasolu või mitteolemasolu kohta midagi arvata.

Loomulikult tunnen ma 1930ndate Husqvarnade osad une pealt ära.

Mis puudutab gerenaatorit ja lampi, siis need olid tollal lisavarustuses. Võin vaid hinnata, kas need on selle rattaga samaaegsed või ei. Ja millise riigi päritolu.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

hillarhyvenen Kirjutas:Aga ehk kuuluvad ka need jupid (KETIKAITSE ja TULI) veel selle ratta juurde! Vanasti oli olemas ka dünamo aga praegu pimedas seda ei leia Wink Tulel on olemas kaug- ja lähituli.
Unustasin lisada lingid! Vaata nüüd sulgudesse lisatud!
Vasta
#7

hillarhyvenen Kirjutas:Unustasin lisada lingid! Vaata nüüd sulgudesse lisatud!

Ketikaitse kuulub peale-1936.a. Husqvarna meesterahvarattale. Enne-1936 meesterahvaratastel ja naisterahvaratastel olid nad teistsugused.  OT: 1930ndate lõpu naisterahvaratta ketikaitset vaata fotodelt http://www.mois.ee/tmp/husqvarna1.jpg ja http://www.mois.ee/tmp/husqvarna3.jpg (üks paljudest jalgratastest minu erakogus).

Lambist oled teinud halva rakursi alt foto - ei ole näha ei hajutit (klaasi) ega ka lambi ülaosa koos lülitiga, mis võib paremal juhul (tuntuimad ja siialevinuimad tootjafirmad) reeta margi, kuna ma oman pisinatuke ülevaadet Eestis läbi aegade levinuimast jalgrattakolast.

Praegu vaid saan öelda, et tegu on 1930ndate teise poole tüüpilise lambiga, mis on korrosioonist üksjagu kahjustet ja mis ei ole ka komplektne (puudu on  kogu kinnitusklambrite osa).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne