Kas selline väide ARK teemal peab paika?
#21

vana Kirjutas:Kui sõidukil ei ole kehtivat üv-st võib (100% kindel ei ole) sõita ainult lähima remonditöökojani ja tehno üv.punktini. Ilma selleta sõit on omal riisikol, muretum on treiler võtta.
ARK-i võib ka ilma ÜV-ta sõita. Pidurid, rool, autorongi haakeseade, vasak lähituli (pimeda ajal) ja klaasipuhasti (saju korral) peavad muidugi toimima.
Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundi kontrollimise eeskiri § 3 Kirjutas:(7) Kui ilma kehtiva ülevaatuseta sõidukil ei ole eriti ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistaksid sõiduki kasutamise liikluses, loetakse sõiduk tehnonõuetele vastavaks piiratud ulatuses kasutamiseks: sõiduks ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta või ülevaatuspunkti või ARK büroosse või tagasi garažeerimiskohta.
Iseasi on muidugi, kui politsei kinni peab, talle tõestada, et Sa just nüüd ARK-i sõidad...

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#22

Oli täna ARKi asja ja teema alguse väide peab tõesti paika. Kui autol puudub ÜV, aga tal on uus pass, milles on tüübikood (ehk siis peale 23.11.1999 välja antud passid), siis pole vaja autot ette näidata Smile Nüüd asjaajamine palju inimlikum.
Vasta
#23

XTA Kirjutas:Iseasi on muidugi, kui politsei kinni peab, talle tõestada, et Sa just nüüd ARK-i sõidad...

sellejaoks on vaja eelnevalt kohalikust prefektuurist tõend võtta, et tohid ilma sõita. Sai sügisel nii üks masin ilma TÜV-ta toimetatud saaremaalt keskeestisse (nn garazeerimiskohta).
Vasta
#24

XTA Kirjutas:vana kirjutas:
Kui sõidukil ei ole kehtivat üv-st võib (100% kindel ei ole) sõita ainult lähima remonditöökojani ja tehno üv.punktini. Ilma selleta sõit on omal riisikol, muretum on treiler võtta.

ARK-i võib ka ilma ÜV-ta sõita. Pidurid, rool, autorongi haakeseade, vasak lähituli (pimeda ajal) ja klaasipuhasti (saju korral) peavad muidugi toimima.
Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundi kontrollimise eeskiri § 3 kirjutas:
(7) Kui ilma kehtiva ülevaatuseta sõidukil ei ole eriti ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistaksid sõiduki kasutamise liikluses, loetakse sõiduk tehnonõuetele vastavaks piiratud ulatuses kasutamiseks: sõiduks ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta või ülevaatuspunkti või ARK büroosse või tagasi garažeerimiskohta.

Iseasi on muidugi, kui politsei kinni peab, talle tõestada, et Sa just nüüd ARK-i sõidad...

Oot-oot. Mina tean (mina olen loll ka aga...), et just selle nimetatud seaduse korral võin sõita ARK-sse ja remondikohta. Ja kui politsei kinni peab, siis saad kinnitada oma ARK-sse sõitu ARK dokumentidega 24h jooksul peale kinnipidamist.

Asi näeks siis nii vist välja, et nad otsivad kuskilt andmebaasist välja, et käisid seal registreerimseelsel ülevaatusel? Või mis?

Ärge näkku lööge...
Vasta
#25

kapa Kirjutas:
XTA Kirjutas:vana kirjutas:
Kui sõidukil ei ole kehtivat üv-st võib (100% kindel ei ole) sõita ainult lähima remonditöökojani ja tehno üv.punktini. Ilma selleta sõit on omal riisikol, muretum on treiler võtta.

ARK-i võib ka ilma ÜV-ta sõita. Pidurid, rool, autorongi haakeseade, vasak lähituli (pimeda ajal) ja klaasipuhasti (saju korral) peavad muidugi toimima.
Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundi kontrollimise eeskiri § 3 kirjutas:
(7) Kui ilma kehtiva ülevaatuseta sõidukil ei ole eriti ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistaksid sõiduki kasutamise liikluses, loetakse sõiduk tehnonõuetele vastavaks piiratud ulatuses kasutamiseks: sõiduks ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta või ülevaatuspunkti või ARK büroosse või tagasi garažeerimiskohta.

Iseasi on muidugi, kui politsei kinni peab, talle tõestada, et Sa just nüüd ARK-i sõidad...

Oot-oot. Mina tean (mina olen loll ka aga...), et just selle nimetatud seaduse korral võin sõita ARK-sse ja remondikohta. Ja kui politsei kinni peab, siis saad kinnitada oma ARK-sse sõitu ARK dokumentidega 24h jooksul peale kinnipidamist.

Asi näeks siis nii vist välja, et nad otsivad kuskilt andmebaasist välja, et käisid seal registreerimseelsel ülevaatusel? Või mis?

Ärge näkku lööge...
Samas jällegi kui sõidad remondikohta või garažeerimiskohta (kuhu lahterdada sõber-teeb-tüüpi-töökoda), ei saa ju politsei kontrollida seda. Või peab siis see garažeerija minema ARK-i või jaoskonda ütlema, et auto viidi remonti?
Huvitab ka seepärast, et ise ka varsti sama tegevus ees.

Terv,
K.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne