eestlane soomes autoomanik
#1

Kui eestlane, kes elab ise eestis on soomes auto-omanik, siis kuidas on sellel omanikul vöimalus eestis söita?St kaua ta vöib seda autot eestis kasutada, et ei peaks mingeid makse siia maksma?
Vasta
#2

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=22079
Või misSmile
Vasta
#3

kui sul soomes alalist elamisluba pole /enam vist ei nöutagi eesti kodanikelt/,ja kui harva kasutad autot soomes,soovitan kiiremas korras auto eestisse arvele vötta-st. kustutada soome registrist.esmane registreerimine oli vist 1300-. eek.
ja ei maksa mingeid totraid aastamakse ega kallist kindlustust,mida soomlased isegi jälestavad.kui diisel,siis diislivero veel lisaks.
aga kui soovid uhkelt soome numbritega eestis edasi lasta,siis usun et eesti politsei kontrollib sind meelsasti,kui liiga tihti silma jääd.
kui oled värskelt auto soetanud,siis varsti kolksatab sinu postkasti esimene kvartali kindlustusmakse,mis paneb sind kohe kiiresti tegutsemaToungue
tean juhtumit kus eestlane ostis soomest auto,kindlustusmakse saabudes
vöttis ruttu auto eestis arvele. nii oli yks ja seesama auto korraga kahes registris,ja soome pool ei jätnud arveid saatmata. maksmata jättes lisandub protsent,mismuudkui kasvab ja kasvab...

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#4

Mis krdi sodi sa nüüd ajad zxr? Mis kindlustusmakse täpselt? Kõik EL liikluskindlustused kehtivad kõigis riikides, nii et kui Soome liikluskindlustus on olemas, siis see kehtib ka Eestis.

See kahes foorumis sama teema ajamine on ka muidugi naljakas.
Vasta
#5

Eks üritati potentsiaalsete küsimusele vastajate hulka maksimeerida - foorumite lugejaskond ju täielikult ei kattu.
Vasta
#6

Jesper. kuna auto on soomes arvel,siis makstakse kindlustust soomes.
aastaid tagasi pidin peaaegu oma auto soomes arvele vötma,kuna tekkisid probleemid soome piiril
vördluseks vöin öelda,et minu auto aastakindlustus eestis on u. 1000 eek,kuid sama auto kindlustus soomes u.650- euri,ehk u. 10 000-. eek.
sest soomes algab kindlustus maksimummääraga,st. boonuseid algul pole.
asi järele uuritud,kui ikka veel ei usu,vöid ise järele pärida.

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#7

Aa, vabandust, see kvartali kindlustusmakse tuleb sulle soomlastelt? Sel juhul sain valesti aru, ma mõtlesin juba et sa väidad nagu Eesti Politsei ajaks võõramaa numbriga autode omanikke taga ning saadaks neile kindlustusmakseid postkasti.
Vasta
#8

pppp Kirjutas:Eks üritati potentsiaalsete küsimusele vastajate hulka maksimeerida - foorumite lugejaskond ju täielikult ei kattu.

eks see eesmärk oligi jah selline.ja nagu näha on mõlemas foorumis erinevad kasutajad ja erinevad vastused.ja samas olen ka saanud palju muud teada..
Aga noh ytlen veel ka siin siis, et isa ei ela soomes ja pole seal elanudki.olen vaid paberite järgi seal auto-omanik.Autot kasutab soomes siiski soomlane ja temale laekuvad ka kõik maksud seoses autogaSmile
Oma soov on lihtsalt vahel selle autoga pikemalt eestis viibida..
Vasta
#9

minu teada peaks sul olema soome isikukood kui auto on soome registris.vöi ei nöuta enam seda? ja arusaamatuks jääb kuidas köik arved siis tema nimele laekuvad? ikka passis oleva omaniku nimele.
igatahes kui tema köik arved maksab,siis söida rahumeelselt nii eestis kui soomes edasi.
mul on soomes elava söbra puhul näide,kelle nimel oleva autoga inimene alla aeti ja siis syndmuskohalt lahkuti.
kuigi auto oli myydud teisele inimesele,paberid jäid vormistamata- tuli politseist kutse ikkagi auto n.ö. faktilisele omanikule. jama kui palju...

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#10

soomes saab nii et auto-omanik vöib olla ka välismaalane kuid arveid maksab see soomalne.see soomalne on ka sinna auto passi märgitud.
Nõutakse kyll soome isikukoodi ja see tehti seal samas kohapeal äraBig Grin
Vasta
#11

zxr Kirjutas:minu teada peaks sul olema soome isikukood kui auto on soome registris.vöi ei nöuta enam seda? ja arusaamatuks jääb kuidas köik arved siis tema nimele laekuvad? ikka passis oleva omaniku nimele.
Aga kuidas siis Lätiga asja lood om, seal registriis ka osad Eestlastele kuuluvad masina, kuid söidavad hoopiski siin?

On kuuldusi olnud, et Lätis pidi see autodee värk vähe lihtsam olema, et tuuni, kuidas ja kui apljud tahad, poogen mis poole rooliga masin om, peaasi, et söidab ning on tehniliselt korras.
Rolleyes

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#12

töesti ei oska öelda kuidas lätis lood on.aga soomes on paljud asjad teisiti kui teistes euroliidu maades.
näit. euroliidu direktiivid ytlevad et teisest euroliidu maast ostetud kasutatud auto ostes ei pea maksma nn. tollimaksu.
aga soome parlament on otsustanud et "mis siis? kusagil pole määratletud et ei vöi vötta maksu! vötame ja mitte vähe!". läheb kyll teemast pisut mööda,aga mötlemisainet pakubBig Grin
aga sinu teema juurde tagasi tulles tahaks teada millistes lahtrites tehnilises passis on sinu ja selle soomlase nimed?
ja mis oli yldse asja point et selle auto ostsid,kuigi kasutab seda hoopis teine inimene?

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#13

zxr Kirjutas:töesti ei oska öelda kuidas lätis lood on.aga soomes on paljud asjad teisiti kui teistes euroliidu maades.
näit. euroliidu direktiivid ytlevad et teisest euroliidu maast ostetud kasutatud auto ostes ei pea maksma nn. tollimaksu.
aga soome parlament on otsustanud et "mis siis?   kusagil pole määratletud et ei vöi vötta maksu!  vötame ja mitte vähe!".   läheb kyll teemast pisut mööda,aga mötlemisainet pakubBig Grin
    aga sinu teema juurde tagasi tulles tahaks teada millistes lahtrites tehnilises passis on sinu ja selle soomlase nimed?
ja mis oli yldse asja point  et selle auto ostsid,kuigi kasutab seda hoopis teine inimene?

ega mina seda tegelikult ei ostnudSmileteatud asjaoludel lihtsalt registeeriti see auto minu nimele.Hetkel ei ole mul dok minu käes seega ei oska sulle täpselt öelda kus lahtiris need nimed seal on.Aga minu andmed on yleval vasakul pool ja soomalse omad on kohe korval lahtris paremal pool.
autot ei ole mul möttet ju eesti reg.sest siis ei saa soomalne seda autot soomes kasutada.lihtsam oli teha selline variant et omanik on välismaalane .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne