Saksa sõjatehnika Eestis.
#1

1. Stug III Saarepeedi pöllul 1944.aastal (Isiklik)
[Pilt: picture009du4.jpg]
2.Ford G917T ( www.wehrmacht.pri.ee )
[Pilt: 146.jpg]
3.Horch-901 ? Pildi peal on Eestlased ,kes läksid Heidelagris Himmlerile vastu. ( www.wehrmacht.pri.ee)
[Pilt: 101.jpg]
4.Eesti leegioni Opel Blitzid. Parem poolne on Aleksander Sobolev ja tema körval Juhan Tuuling. ( www.wehrmacht.pri.ee )
[Pilt: 102.jpg]
5.Eesti leegioni Opel Blitzid.Vasakul Juhan Tuuling ja keskel Edgar Kilk.( www.wehrmacht.pri.ee)
[Pilt: 103.jpg]
6.Leegioni Opel Tartu raudtee jaamas. ( Karl Hintzer)
[Pilt: 168785.jpg]
7.Allohvitser Muttik 286.Politseipataljonist Puch 250 ? seljas Neveli lähistel. (Donald Koppel)
[Pilt: Koppel_1.jpg]
8.Eesti leegion Rso Narwa rindel koos pakiga.(Reval Zeitung sonntag 5 märtz 1944)
[Pilt: rso.jpg]
9.Horch-901 ja Rso Tartus.(Erakogu)
[Pilt: rso_tartu.JPG]
10.Taga näha Schwimmwagenit Tartu raekoja platsil.(Karl Hintzer)
[Pilt: 151003.jpg]

Kui keegi oska info poolest parandada siis oleks tore.Ja ,kui kellegil leidub ka huvitavaid fotosid siis vöiks neid ka teiselt näidataBig Grin
Varsti panen pilte juurdeWink
Vasta
#2

11.Sd Kfz 251/9 Tartu Ülikooli ees 1944.aasta algul.(Karl Hintzer)
[Pilt: 168698.jpg]
12.Sd Kfz 251/7 Tartu Ülikooli ees 1944.aasta algul.(Karl Hintzer)
[Pilt: 168700.jpg]
13.Kahes esireas Sd Kfz 251/9 ja taga kolm esimest Sd.Kfz. 251/1 Ausf. A ja viimased Sd Kfz 251/7.(Karl Hintzer)
[Pilt: 168701.jpg]
14.Eestlased millegi üle vaidlemas.Paremal oleva auto marki ei tea!
[Pilt: 256.jpg]
15.Tartu raudtee jaamas maisnate maha laadimin.Taga Opel Blitz ,paremal Rso ja keegi Ratta marki teab?(Karl Hintzer)
[Pilt: 151792.jpg]
16.Taga reas kaks Prantsuse Renault-AHN ,koht peaks olema Tartu?(www.wehrmacht.pri.ee)
[Pilt: 158260.jpg]
17.Vastu tuleb Prantsuse Renault-AHN ja linn peaks olema Tartu.(www.wehrmacht.pri.ee)
[Pilt: 150996.jpg]
18.Paul Maitla hüppes.Keegi tsikli marki teab?(www.wehrmacht.pri.ee)
[Pilt: 99.jpg]
19.Est. Schuzm.(F) Bat.36 Löuna rindel 1942. Mercedes-Benz-L1500A?(http://www.hot.ee/ailiviin/)
[Pilt: Est.%20Schuzm.(F)%20Bat.36%20in%20the%20...201942.JPG]
20.Tiger I Vaivara ruumis.(Erakogu)
[Pilt: vaivara.JPG]
Vasta
#3

Pildil nr. 15 on see tsikkel DKW NZ 350-1
Pildil nr. 18 on Zündapp KS 750

Päris huvitavad pildid, pean enda vanu albumeid ka lappama, ehk leiab midagi lisamiseks.

militaarmootorrattur
Vasta
#4

Tänud,jälle targem.Varsti lisan pilte veelWink
Vasta
#5

Huvitavad pildid. Ega asjata öelda, et oma ajastu kõige audentsemad tunnistajad on just tollased dokumentaalmaterjalid...

Muide, see roomikmasinate rivi Ülikooli peahoone ees on päris mõjuv ja kõhedusttekitav.Wink
Vasta
#6

Kenad ja huvitavad pildid aga kas need ülikooli pildid ei pärine siiski 41 aasta talvest?
Vasta
#7

Need Ülikooli ees olevad pildid olid kunagi ekspressis ja seal oli 41.aasta aga see vale info ,kuna mul praegu üks pilt kadunud ,kus olid sellised masinad nagu SD. Kfz. 251 Ausf. D mille tootmine hakkas 43.aastal.
Vasta
#8

Need Ekspressi pidid mulle meenusidki.Aga siin üks asi veel.Ülikoolil  üks teise korruse aken oli  kinni müüritud.(nüüdset seisu ei tea)Mulle teadaolewalt oli seal sõjaajal sissepääs üliõpilastele ja õppejõududele just selle akna kaudu pea ukse kohal oli komadatuuri silt ja sealt võisid siseneda vaid sõjawäelased.Mul olemas kuskil ka pildid ülikoolist ja sellest puitreppist ja peale selle  on aknad ülikoolil ja ümbritsevadel majadel kahtlaselt terved.Nii 41 kui ka 44 sai Tartu sõjategewuse käigus päris kõvasti  räsida.Ärge nüüd walesti aru saage,et ma midagi kahtluse alla seaksin.
Vasta
#9

Need pildi peaks olema 1944.aasta Talv.Aga seal on näha ,et ülikool pole ülevärvitud ,24.veebruariks värviti see üle.
[Pilt: tguat6ox9.jpg]
Pilt peaks olema 44.aasta suve algul ,kui hakkas suure lahingu tegevus.
41-44.aasta vahepeal minu teada käisi öppetöö edasi ja sisse sai ees uksest.Siin näha ,et ülikool ülevärvitud.Minu teada Ülikool Märtsi pommitamises pihta ei saanud.
Vasta
#10

Pole küll tähtis ja suur vahe, aga pildil 15 olev tsikkel lihtsalt DKW NZ 350, mitte 350-1.
Vasta
#11

14. Audi 920?? ja Opel Super 6

Dad
Vasta
#12

Pilt soomukite rivist ülikooli ees Ekspressis, oli üks paljudest materjalide loata kasutamistest, mille tõttu Herderi Instituut lõpetas ligi kaheks aastaks neti kaudu ligipääsu oma fotoarhiivile. Nüüd on see õnneks tagasi aga kõigil piltidel on keskel jurakas copyright-i märk.
Kellel viitsimist on, võib sealt Eesti kohta imesid leida:
http://www.herder-institut.de/index.php?...&lang=es#2
Vasta
#13

21.Citroën Type 23 42.aastal Eesti vabatahtlikega idarindel.(www.wehrmacht.pri.ee)
[Pilt: 158565.jpg]
22.Opel blitz Tartu tänavatel.(www.wehrmacht.pri.ee)
[Pilt: 150995.jpg]
23.Horch 108.(http://www.hot.ee/ailiviin/)
[Pilt: Saksa%20sojavaes0002.JPG]
24.Horch 108.(http://www.hot.ee/ailiviin/)
[Pilt: Saksa%20sojavaes%200007.JPG]
25.schwimmwagenid.Narwa juuli 1944. Langemarck'i vöitlejad.(wikipedia)
[Pilt: 6SSLMSwgn.jpg]
26.Eestlaste staabiauto Ukleigi Laagris 1945.Keegi auto mudelit teab?(www.hot.ee/vaikal)
[Pilt: saksa_4.jpg]

Praeguseks peaks olema köik!
Vasta
#14

26. pildil on opel käpitan
Vasta
#15

Alts Kirjutas:... Herderi Instituut lõpetas ligi kaheks aastaks neti kaudu ligipääsu oma fotoarhiivile.

Kas keegi teab, kui palju soovib Herderi Instituut oma foto legaalse kasutamise eest tasu? Mul on nimelt plaanis oma mõisaraamatute seeria järgmise raamatu kirjutamine (Läänemaa mõisad on kohe lettidel, Tartumaa mõisad on järgmine ja selle kava on juba minu peas) ning soovin kasutada selles Hintzeri tehtud fotot Kaagvere mõisa varemetest Tartu lähedal.

Või on sama foto olemas ka Eesti Filmiarhiivis (olen kuulnud, et midagi Hintzeri kogust on ka seal)?

Sorry, et OT.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#16

http://www.filmi.arhiiv.ee/index.php?sho...sed&id=120
http://www.herder-institut.de/index.php?...hl=aktuell
Siit peaks infot saama.Kas Saaremaa möistatest ka raamat olemas?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne