Külmund veetorud?
#1

Nii, Ehk on kellegil mingit ideed kuidas saada lahti külmunud veetoru - Toru ise kusagil 1,5/2cm läbimõõduga, ülejäänud toru olen veest tühjaks saanud, aga üks "põlve" koht on majase sisenemisel torul, ja arvatavasti see sindrinahk on kinni, eile mässasin ca 4tundi kuumaveega toru kallal, ei andnud tulemusi, ehk on kellegil millegi muuga kogemusi? Mis sulataks torusid? Samas ei jätaks mingeid kahjulikke aineid veetorusse.Otsisin laiast internetist aga sellist ainet ei leidnud - Või on ka mingi aurumasin vms olemas? Või kuidas keegi on toru lahti saanud, kui on samaprobleemi ees olnud.Toru ise maasees ja ligipääs ainult toruseest(peeneme voolikuga jms).Oleks heade nõuannete eest tänulik!

Aitäh!
Vasta
#2

Naera puruks, aga ise olen näinud. Auto halogeen aetakse torust sisse ja see ei lähe puruks. Ühendad aku järgi ja sulata kasvõi spiraal lahti.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#3

Kõige parem torude sulatamise viis on kasutates fööni. Kui saad toru kuskilt lahti teha, siis ise olen kasutanud peenikest voolikut, mille olen ajanud külmunud toru sisse, peenele voolikule lehter otsa ja seal kuuma vett sisse kallanud, kui natuke lahti suleb, siis lükkan edasi.
Kui sul on põlvekoht, siis peaks saama ka sealt lahti teha, mis hõlbustaks sulatamist.

Kui toru juba lahti, siis on mõtekas kohe ka küttekaabel sisse lükata, läheb mingi 1500 eeku maksma, kuid rohkem probleeme ei tule.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#4

Probleem ongi selles et ma EI SAA seda toru lahti, tee või tina! Ja pole võimalust ja toru kusagilt lahti võtta.4h kusagil toimisin nii et - Kuum vesi torust sisse, lasin mõned mitutid seista, peenem voolik sisse ja imesin vee välja .. ja uuesti tuline vesi sisse, aga ei sulatanud lahti, ma ei saagi sellest aru, miks ei sulata lahti, suht müstiline, aga kurjaks ajab mind juba!
Vasta
#5

St: Toru pole võimalik niimoodi lahti võtta et saaks fööniga ligi.
Vasta
#6

Mis torudega tegemist? PEM (plastik)? Metall?

Kuuma vee torust sisse laskmisest ei ole kasu, sest soojem vesi jääb üles poole ja ta ei jõua jääni (külm vesi jääb vahele). Seepäerast tuleks soe vesi sisse lasta ka peenikese voolikuga, mis on sisse lükatud kuni jääni. Ja välja pole vaja imeda, toru peaks ise üle ajama hakkama.

Vooliku sisse ajamisel võib takistuseks olla põlv ise. Reeglina peab selle lahti saama va, kui tegemst ei ole kokku keevitatud või joodetud toruga.

Kui tegemist on plastiktorudega, ja kasutatud on korduvkasutavaid liideseid, saab võimaluse korral liite juurest toru pooleks saagida ja pärast soojemas ruumis lahti võtta. Eeldab, et torul on reservi.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#7

Toru on plastik, ja asub see põlv asub ca 1m maaall, väljaspool(õues) on betoon peale valatud(maja sokkel).Ja seespool on plaaditud põrand, seega jääb toru saagimise mõte katki.
Vasta
#8

Kui põlv on meetri sügavusel, siis on see väga ebatõenäoline, et kuni põlveni on ära külmunud. Reaalseim koht maapinnale kõrgemal. Lisaks vooliku sisseajamisele on võimalik teha ka käepärane veekeetja, kuid eeldab ülimat ettevaatlikust ja teadmisi elektrist. Eht žiletiteradest teed veekeetja, ajad torust sisse ja keedad seda vett seal natuke. Seejärel lükkad taas sügavamale. Liigutamise ajal tuleks võtta vooluvõrgust välja ja protsessi ajal mitte toru näppida.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#9

Jah, aga nõndapsi ta on et hinnanguliselt kusagil põlve juures peab olema see jäätumine toimunud, ülejäänud toru sain jääst vabaks, ja just see üks koht on nagu kivi oleks ees, päris meeter ta pole, aga ise nii enamvähem tean kui sügaval see põlv on ja kusagil sinnamaale läheb peenem voolik sisse.
Vasta
#10

renxx Kirjutas:Toru on plastik, ja asub see põlv asub ca 1m maaall, väljaspool(õues) on betoon peale valatud(maja sokkel).Ja seespool on plaaditud põrand, seega jääb toru saagimise mõte katki.
Eestis peaksid veetorud olema rohkem kui 1,5 meetri sügavusel, sest just nii palju on külmumispiir. Algul oli endal ka veetoru umbes 1,5m sügavusel ja külmus kinni ventiili kohalt, lahti saamiseks tuli kutsuda traktor, mis kaevas toru välja ja seejärel aurutati jäätunud ventiil lahti, pärast seda voolas vesi nii ööl kui päeval ja nii umbes 3 nädalat, ning külmus siis uuesti kinni. Praegu on pandud juba uus veetoru ning see asub juba 2 meetri sügavusel, siiani pole probleeme olnud.
Vasta
#11

Jah tean, ülejäänud toru on 2m sügavusel, aga vee sissetulemise koht jäi lollisti kohe maja välisseina äärest.Ja seega ongi see probleem tekkinud.Olen ka varem seda toru sulatanud(eelmine talv kui nii 32 kraadi ümber külma tegi) ja sain edukalt lahti.Tavaliselt jätan isegi õrnalt vee jooksma kusagilt kui on kõva külm, aga seekord naispere unustas selle tegemast, ja külmand ta nüüd ja seekord kuidagi väga põhjalikult. Sad
Vasta
#12

Mina kasutan veetoru sees küttekaablit, 10w per meeter ja siiani on aidanud, paigaldasin ka eelmisel talvel peale -30 torude lõhkikülmumist. Saadaval on see hästivarustatud ehituspoes.

Dad.
Vasta
#13

Halogeeniga trikki kasutati nimelt just taolise jamaga, nagu sinul. Bensiinitanklasse sissetulev trass oli külmunud sissetulevas põlves ca 1 m eemal betooni all. Kaua sa ikka siin asja üle arutled, proovi ära! Või pole mõnda autot ligi, millelt lampi laenata?

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#14

Pole tõesti hetkel kusagilt võimalik saada, Aga ma siis homme muretsen lambi, ja katsetan seda. Eks annan teada kuidas toimis!
Vasta
#15

žiletiteradest nn "traktor" on ka tõesti efektiivne (ja pirnist ehk kiirem), aga jumalauta, et keegi kuskil majaski mõnda kraani ei näpi või käsi ei pese.
Vasta
#16

nüüd selline mitmenda õlle teooria - kui soola torusse saata, peaks vähema aega minema, et soojendamisega toru lahti saada? Keegi pädevam kinnitab-lükkab ümber?
Vasta
#17

Selle murega olen hästi kursis.Meil külmub ära 40 meetrine lõik plastik toru,
kus on 7 põlve.Sulatamiseks on tehtud auto suruõhu mahutist vastav
auruti,mille otsast läheb kraaniga 10 mm avaga kummivoolik.Sulatamiseks
tuleb lasta aur jooksma ja voolikut torru toppida kuni põlveni.Kui on jõudnud põlveni siis kraan kiiresti sulgeda.Kuna aur jahtub,imetakse voolikut edasi läbi põlve.Niimodi läheb voolik edasi kuni toru lõpuni.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne