Soovitage mopeedi
#1

Tere.
Oleks soov mopeed osta. Põhilised nõuded on see, et seda oleks odav üleval pidada, vastupidav võiks olla ja et sellele oleks veel varuosasid saada. Kuna olen suuremat kasvu siis mopeed võiks suurte ratastega olla.
Praegu mõtlen Delta peale, aga kas on veel mõnda marki mida tasuks vaadata ? Keegi soovitas uut Rigat ka, mis sellest arvate ?
Vasta
#2

karlsson Kirjutas:Põhilised nõuded on see, et seda oleks odav üleval pidada, vastupidav võiks olla ja et sellele oleks veel varuosasid saada. Kuna olen suuremat kasvu siis mopeed võiks suurte ratastega olla.

Kun kuskil ei olnud sa maininud, et soovid kasutatud masinat ja Deltasid/Rigade tootmine on lõppenud juba eelmise sajandi lõpus, siis
Eesti kaubandusvõrgus liikuvatest alla 25K hinnaga masinatest Tomos Flexer, ZID, Jawa Robby ja Sachs Madass vastavad su tingimustele. Sealt edasi ronib mopeedide välimus ja ka hinnaklass juba keskmise väikemootorratta omaga samasse, sealt allapoole päris noname hiinakad ei vasta aga "vastupidav ja odav üleval pidada ja varuosasid saada" tingimustele.
Vasta
#3

Unustasin mainida, et südamelähedane on miski vene päritolu mopeed. Päris uue vastu pole kah midagi. Lihtsalt hind on see mis sunnib kasutatud pilli ostma. Praegu paistab ZID 50 ja Active täitsa mõistlikud olema. Kas seda toodetakse endiselt? (Kodulehel nagu paistab, et toodetakse .. http://www.zid.ru/en/products/)
Kas on veel vene mopeede mida võiks vaadata?
Soovitage mõnda poodi ka Tallinnas, peale Tondi ja Kloostrimetsa poe.
Tänan.
Vasta
#4

Peale Kloostrimetsa vist polegi poode, kes Zidiga tegeleksid. Kasutatud Zidi saad umbes 8 tuhandega.
Vasta
#5

Roller sobiks täpselt sellistele nõudmistele, head töökindlad mootrid ja tunduvalt odavam pidada kui mõnda vene aparaati. Kui roller ei sobi, siis vaadata lääne päritolu endurosid või bikesid. Mõtlesin Yamaha, Honda ja Suzuki toodangut, mitte hiina oma. Kui suur hinnapiir üldse on?

Riga-13>Suzuki Sepia ZZ>Honda NS125F>Riga-4>Riga-13>Peugeot SV50>Yamaha DT50R>Suzuki TS50XK>
Honda MT5>Gauja>Riga-7>Riga-11>Riga-11>Suzuki RG80 Gamma
Vasta
#6

Hinnapiiri pole veel täpselt paika pannud. Eks see sinna 5-10k vahele vist jääb. Parasjagu saaks kasutatud Zid-i kätte. (Ja kui väga koonriks lähen, siis jään oma Delta juurde vist)
Rolleri peale pole veel mõelnud. Eks pean nädalavahetusel veel mõne asjatundjaga nõu.
Vasta
#7

Ma sulle Deltat ei soovitaks-sellega hakkad sa igavest jama nägema(nõrk sidur ja käigukast).No muidugi on jupid odavad aga pärast pikaajalist delta pidamist see enam nii odav lõbu ei tundu(juppe võib kuluda palju).
Vasta
#8

Delta (ja ka teised V-50 mopid) peab vastu täpselt niipalju, kui teda hooldad. Egas ilma timmimata üle 2 nädala korralikult sõita ei saa.
Vasta
#9

Endal on 4t Zid ja on igati korralik asi. Hooldama pead niipalju, et vaatad igapäevased sõidueelse sõidukorra üle ja vajadusel kohendad. Timmida ei ole veel vaja olnud.

Varuosad, mis endal üle/puudu on http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=17396


Vasta
#10

Hmm. Kohe nii kehva selle Deltaga. Pani kohe kukalt kratsima. See timmimise värk võibolla polegi probleem, aga sidurit ja käigukasti küll remontida ei tahaks. Kas selle käiguosaga on tõesti asi nii hull ?
Vasta
#11

sidur kül ei kulu (kui ei libista igakord), aga käigukast võib juba paari tõmbega katki minna (nagu mu sõbral), aga minul kül käsikäikudega probleemi ei ole olnud(sõitsin terve suve korralikult).
Vasta
#12

Olen nüüd otsustanud kahe mopeedi kasuks. Delta ja Zid (Pilot,Active). Olge head ja kiitke/laitke neid mopdeede. Hinnavahe on neil oluline aga samas tahaks mingit sellist pilli millega kannataks paar-kolm suve sõita ka.
Vasta
#13

Eks need müügis olevad Deltad on enamuses vanad ja kulunud ja hakkavad tihedamat nokitsemist tahtma. Samas kui kuskilt uue v. vähekasutatud masina saaks, oleks hea. Mul oli ca 8-10a tagasi täiesti uus Mini, millega sõitsin mitu aastat nii suvel kui talvel, kusjuures, kuna see oli mu esimene mootoriga sõiduk, sai see kogu aeg minimaalset hooldust, külje maha panemisi jm väärkasutust näha.... selle aja jooksul andis 1 korra otsad sidur ning 2-3 korda katkes gaasitross, mis kuskile vastu hõõrdus. Tehniliselt muid vigu ei tekkinus ning sai ta ka maha müüdud üsna korralikuna, kui kukkumistest tekkinud raamivigastused välja arvata.
Ise soovitaks pigem uut/vähekasutatud Zidi, kui vana Deltat.
Vasta
#14

Enda Deltast siis niipalju.
Põhilised asjad, mis vaja teha, on õlivahetus ja määrimistööd.
Rõngad kestavad minu käes kaks hooaega, ehk siis 7000 km. Kuna ma liiklen sellega metsikult palju, siis on see ka perfektses korras. Suvel pole 50 km päevas probleem.
Minu kogemuste põhjal kestab V-50/501 nii palju, kui hoolas on omanik.
Muidugi praegu on mootor laiali, sest käigukasti hammakad uluvad. Ju nad siis kulunud ole. Varsti saab uued sisse ja mootor kokku. http://www.motokuur.ee/modules.php?name=...pic&t=4073

Kui mul valida oleks võtaks mina Zil Pilot'i. Ikkagi parem kui Delta, aga kuna mul pole nii palju raha lepin sellega, mis mul on.
Vasta
#15

Mul mõlemad, kuigi Delta on Stella näol. Stella(Delta) vajab kõvasti rohkem hooldust ja koguaeg on mingid jamad.
Vasta
#16

hillar Kirjutas:Egas ilma timmimata üle 2 nädala korralikult sõita ei saa.
Krizz_11 Kirjutas:Stella(Delta) vajab kõvasti rohkem hooldust.

Äkki räägid teistele kah, mida sel siis koguaeg vaja TIMMIDA või hooldada on??
Mootoripoolelt küll mingit pideva reguleerimisvajadusega asja ei leia: kontaktivaba elektronsüüde - kontakte pole, mis saaksid ära põleda või kuluda ja süüde ise valeks kah ei saa minna. Karburaatoris düüs kah suuremaks ei kulu, et peaks hakkama segu näppima.
Käigukastiõli vahetad kah mõnetuhande km järel... ehk siis teie puhul korra hooajas.


Aga nende kummagi valikus oleva mopeedi, Delta ja 2t ZID'i puhul ei soovitaks unustada pisiasja, et neist kumbki ei ole enam tootmises. Riia mopeedid juba ~15 aastat ja 2t ZID umbes aasta-poolteist.
Vasta
#17

Sarnaselt Oldmoped-ile räägib ka mu õepoeg, et kui mopeed ilusti korda teha, siis pole seal eriti torkida midagi. Kas võibolla on asi selles, et noorematele meeldib katsetada ja niisama omaks lõbuks timmida ?
Olen nüüd kolme Deltat uurinud hinnaklassis 1500-2000. Kaks kolmest olid käigukasti veaga, seega jutt nõrgast käigukastist paistab tõele vastavat. Õepoeg soovitas osta Delta ja sellele aretada mingi teine vene mootor.Paraku mudelit enam ei mäleta.
Oldmoped, ei unusta ma seda "pisiasja", et need tootmisest maas. See on tegelt vägagi oluline minu jaoks. Delta puhul loodan sellele, et sellel oli üsna levinud mootor(mini, karpatõ jms) ja praegu peaks veel varuosi saada olema.
Vasta
#18

oldmoped Kirjutas:Aga nende kummagi valikus oleva mopeedi, Delta ja 2t ZID'i puhul ei soovitaks unustada pisiasja, et neist kumbki ei ole enam tootmises. Riia mopeedid juba ~15 aastat ja 2t ZID umbes aasta-poolteist.
See on tõsi ja hea tähelepanek, kuid juppide kättesaadavuse kohapealt ei tohiks probleeme ZID'iga tulla, kui juba Riia mopeedid ligikaudu 15 aastat tootmisest maas ja ikka saab uusi juppe, siis aega veel on. Smile
Vasta
#19

Samas pidi suht jama olema juba nende Delta osadega, sest neid ei olevat enam venemaal eriti olema ja kui midagi on siis ostetakse need kiiresti ära.
Vasta
#20

ma mõtlen , et zidi mootor peaks idee poolest kauem vastu pidama kui v-50 jms, sest zidil on suuremad vända laagrid, suuremad sidurikettad, jämedamad võllid, tikkpoldid jne.Zidi mootorit on väga kerga lahti teha universaalse tõmmitsaga (vajalikud kõrvad vms on olemas) ja ka magneetot sellega maha võtta, ei pea kasutama haamrit.
Üks poemüüja ütles ,et zidid on mõttetult kalliks läinud, et selle raha eest saab juba parema Lääne masina aga no ma ei tea see on vist maitse asi rohkem.

Aga pmst Zid (5.5k) viljandis,
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne