Kõigile kel mure autode hoiustamise ja tööde teostamise paiga puudumisel.
#1

Algatan siin ühe teema mis on eeskätt minu isiklik huvi koguda kontakte foorumlastelt kel on mure et hoiustamispinda on vähe.

nimelt:jälgin siin juba ligi aasta kuidas edeneb tartumaal mõnede suuremate ladustamiseks sobilike hoonete müük.nendeks on karjalaudad.mõned on paremas mõned kehvemas seisus.
põhjus miks neid jälgin on väga lihtne.soovin omale isiklikku tööpinda ja hoiustamiskohta muretseda,kus on võimalik ka hilisem laienemine ja üleüldine tehnika kultuuri edendamine.mõned hiiglaslikud hooned võimaldaksid isegist luua mõnes mõttes automuuseumi laadset üritust.

kuna olen siin lugenud hulgaliselt teemasid kus kirutakse et meil ei ole seda ja teist et luua mingit alget suuremale üritamisele siis on mul isiklikud mõtted liikunud selles suunas et kui muretsen oma pinna siis pigem selliselt et oleks ka võimalik tehnika huvilisi kaasata pakkudes neile võimalust väga soodsalt oma tehnika parki hoiustada ja kokkulepete alusel ka teostada töid sama katuse all eraldi tööboksides.

viimasel ajal pakub mulle huvi üks suur hoone tartumaal millel hinna ja katusealuse pinna suhe on minu jaoks talutava väärtusega.
hoones on pinda 1600rm.mida on minu isiklikuks tegevuseks enam kui küll.samas meeldib mulle sealne kant ja hoone ümbruses olev maa.krunti saab ka hiljem laiendada kui vajalik.seal oleks võimalik ka suviseid vanatehnika müüke ja kogunemisi ning piknikke pidada.või võõrustada seal ka uunikute rallidel osalejaid.
isiklikult arvan et esialgu jääks seal vabaks pinnaks ligi 1000rm katusealust pinda.ning plaan on luua ka hobiehitajatele kindlad boksid kus nad saavad käia ntx nädalavahetustel oma tehnikat nikerdamas.samas jääb ka suurem nö saal kus võiks seista ka viisakam tehnika mida huvilitel on võimalus käia uudistamas.

teile kõigile võib tunduda et mu lennukas idee on liiga lennukas.kuid kuna soovin ka ise edendada vanatehnika ja erilise tehnika kultuuri siis on mul aegade jooksul tekkinud huvi selline hobiautonduse keskus tekitada.me kõik ju soovime massist eristuda ja sõita isikupäraste liiklusvahenditega.

esialgsete andmete kohaselt suudaksin selle hoone laenuga ära osta kuid kuna kogu hoonet nagunii ei jõuaks koheselt 100protsenliselt välja ehitada siis hakkaksin kasutama sellest koheselt vaid väikest osa ja ülejäänud oleks võimalik koos huvilistega muuta hoiukohaks.(ma ei räägi siin sellest et soovin luua järvajaani number kahte)

loodan luua võimalikult palju kontakte nende huvilistega kellele sobib kui nende plekist sõbrad veedavad talve või siis ka suurema osa aastast katuse all kus on valve ja ka võimalus teostada jooksvat hooldust.ise ilmselt muretsen selleks puhuks uuesti omale sõiduautode puksiiri millega soovi korral saab ka vanatehnikat transportida nii nagu huvilistel seda vaja.

kui tekib piisav huviliste ring minu ideele siis oleks soov luua MTÜ ja teha leping mis tagaks neile pikemaajalise võimaluse kasutada seda pinda mida neile eraldaksin.ootan ajutrusti kel häid ideid veel lisada.mingit kohest mahalaitmisest pole kasu.kuna oma pinna muretsen niikuinii,lihtsalt äkki on sellest ka teistele kasu kui vaid mulle.

idee tasandil on nii et huvi on luua võimalus hoiustada oma autot väiksema summa eest kui maksta ntx garaaziboksi üüri eest.ja samas ei pea autot transportima kohe järgmisesse remondi kohta kohe kui vaja mingit tööd teha mis omal ülejõu ei käi.tööboksidesse on võimalus paigaldada ka tõstukid.

need olid minu väiksed esialgsed ja üldised ideed.põhjalikult ja detailselt siin neid lõpuni ei ole huvi lahata,selleks on pigem huviliste ring.
vb saab see ka kunagist reaalsuseks.aga alati on ka võimalus et kisa tõuseb mu ideele palju aga realselt ei viitsi jällegist keegi midagi ette võtta.


sry kui keegi leiab et ajan utoopiat taga.neid mõtteid ma siia teemarisustuseks ei oota.
Vasta
#2

Mina selle vastu poleks, väga hea mõte, aga algul tuleks kõik detailselt läbi mõelda palju on võimalik sellesse ideesse raha investeerida, et saaks renditud pindadelt piisava raha tagasi ning et olex elektrimaksud makstud ja et jääks endale ka, sest muidu läheb võlgade maksmine raskeks. Kindlalt usun, et paljud tulevad ka appi( kui ise vahetevahel kooli vahel aega saan, siis oleksin ka nõus tulema, sest Tartu jääb minu kodust ainult 67km kaugusele. Ning kui juba ehitise planeerimiseks läks, siis ju võiks tulla ka selline pisike "puhkeruum" kus kaugemal elavad tehnikahuvilised saaksid ööbida ning siis oleks ka turvamured aegajalt korras. Ise oleks oleksin sellisest kohast vägagi huvitatud, eriti hea oleks see, et seal on teised vanatehnika huvilised( eriti vene masinad, mis mu lemmikudWink).
EDIT: Ning võibolla tulevikus saaksin isegi enda masina sinna tuua, kuna endal garaaž puudub ning saan seda ainult siis sättida, kui isa on enda autoga tööl.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne