Eestis on säilinud veel üks ET 500/600
#21

Kui tohib ka mulli puhuda. Me elame ajal kus existeerib nähtus mille nimi on majandus, see ei pärine loodusest ja on inimese ajulihase vahel. See peaks tähendama seda, et kõik põhineb pakkumisel ja nõudmisel. Ma olen täitsa kindel, et pragusel omanikul on nõudlus millegi järele. Küsimus on kuna ületab pakkumine omanikule omaniku nõudluse sellele masinale, sest omanikul on veel teisigi nõudlusi mis vajavad rahuldust ja kui pakkumine ka need veel rahuldab, siis ei saa ma aru milles on probleem?
Juhul kui kellelgi siin foorumis on nõudlus sellele esmele, siis tuleb tal teha praegusele omanikule vastav pakkumine, mis rahuldaks praeguse omaniku nõudluse. Kas see foorumi tegelane on nõus tegema nii suurt pakkumist kui eseme omanik nõuab on foorumitegelase vaba valik. Keegi ei saa ju huvilist sundida riiklikukaitse huvi pärase tegema pakkumist mida ta ei soovi ega suuda teha, miks siis peaks saama praegust omaniku sundida loobuma oma nõudlusest ja üldse loobuma? Kõlab sama võimatul nagu NO SEX FOR 1 YEAR, teades fakti, et üldiselt mees mõtleb sex peale vast nii iga 10s tagant! Big Grin
Kolhoosid rajati sedasi kui mu mälu ei peta.
Igal asjal on oma hind ja oma ostja, elage sellega!
Vasta
#22

Mu meelest pole häda kedagi, kui omanikku mõistvalt suhtuda ja üks normaalne inimlikul tasemel vestlus maha pidada. Ja kui omanikul tõesti pole mitte mingi hinna eest soovi oma varast loobuda - kui ta on vastava kinnisidee pähe võtnud-, siis tuleks sellega leppida ja mitte hakata teda tüütama. Paanilise saamahimuga ei saavuta midagi. Edasi pole ka mõtet arutada kuidas ta seda taastab, kas ahjulaki või mis iganes meetodil, kui üldse. Ja need kes on pimestatud sellest leiust ja tahaks toda kiiremas korras endale, võiks ennem rahulikult mõelda, kas neil on aega, piisavalt meelekindlust, raha ja muid võimalusi, et seda isendit väärikalt ning autentselt restaureerida või äkki jääb ka aastateks seisma ning poole töö pealt tuleb ehk ahjulakki kasutama hakata?
Vasta
#23

unimüts Kirjutas:
zazik Kirjutas:Antud isend võiks ja lausa peaks olema riikliku kaitse all. Tegu ju siiski meie enda kodumaise tehnikaajalooga.

Loll möla suhu tagasi.
MAsinal on ka omanik. Ausalt selline jutt ajab ülimalt keema.
Ei ole austust ühegi masina vastu enam ühegil "taastajal".
Ma loodan südamest, et Teil kunagi ka mõistus pähe tuleb, ning et mõni vara omanik aru saab ja paar "pauku" teeb. Saab ühest jobust siin maailmas lahti.
Kas Teil mittemingit südametunnistust ei ole teise vara vastu???
Tule "jumal appi", kuhu Eesti riik jõudnud on.

Kui omanikuga üritada suhelda samade maneeridega, mis Sinule omased, siis poleks tõesti ime, kui "paugud" käima hakkavad. Mina rääkisin siiski inimkeeles rääkimisest, diskussioonist, mitte umbe lahmimisest.
Kuskohast sa lugesid välja mingi varavastase kuriteo sooritamise plaani?
Vasta
#24

zazik Kirjutas:Kui omanikuga üritada suhelda samade maneeridega, mis Sinule omased, siis poleks tõesti ime, kui "paugud" käima hakkavad. Mina rääkisin siiski inimkeeles rääkimisest, diskussioonist, mitte umbe lahmimisest.
Kuskohast sa lugesid välja mingi varavastase kuriteo sooritamise plaani?

Ma vihjasin viimasele etapile, milleni selline "nurumine" viib.

Ausalt tahaks tõesti teada palju need "infolevitajad" teenivad. Ning palju peale peab maksma, et nad enda ja sõprade garazides luusima ei hakkaks, millepeale soovijad enam öörahu ei anna.

Tunnen tõsiselt foorumi poliitikale kaasa. Tundub, et foorumi eestvedajad on selle "infolevitamise" kaasavedajad.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#25

unimüts Kirjutas:
zazik Kirjutas:Kui omanikuga üritada suhelda samade maneeridega, mis Sinule omased, siis poleks tõesti ime, kui "paugud" käima hakkavad. Mina rääkisin siiski inimkeeles rääkimisest, diskussioonist, mitte umbe lahmimisest.
Kuskohast sa lugesid välja mingi varavastase kuriteo sooritamise plaani?

Ma vihjasin viimasele etapile, milleni selline "nurumine" viib.

Ausalt tahaks tõesti teada palju need "infolevitajad" teenivad. Ning palju peale peab maksma, et nad enda ja sõprade garazides luusima ei hakkaks, millepeale soovijad enam öörahu ei anna.

Tunnen tõsiselt foorumi poliitikale kaasa. Tundub, et foorumi eestvedajad on selle "infolevitamise" kaasavedajad.

Aga miks sa arvad, et nad midagi tingimata teenima peavad? Ja miks sa arvad, et kui keegi omanikult aja taga vedeleva "varanduse" kohta aru pärima läheb (või selgitama asja ajaloolist väärtust), siis see kohe "nurumise" ja kodurahu rikkumise alla kvalifitseerub? Kõik inimesed ei ole suhtlemishälvikud, kuigi leidub tõesti igasuguseid.

P.S. just nende nurujate hordide vältimiseks ei avaldata siin foorumis "leidude" täpseid asukohti. Kui Sinu arvates on mõnele üksikule huvilisele oma "varanduse" näitamine ülejõukäiv, siis... Tuleb vist loota, et sinu valduses midagi vaatamisväärset lihtsalt pole.
Vasta
#26

unimüts Kirjutas:
must Kirjutas:off topic, kuid minul oli ka oma gaziga selline seis, et omanik ei müü ära ja kõik. Asi oli sõitnud 1450 km, st tehnika pool nagu uus. Sai korduvalt käidud ja räägitud, et saa aru, sul lõhutakse see täitsa ära või kasvab konkreetselt maasse ja lõpuks ei viitsi keegi seda teha, liiga suur töö jne.Räägi nagu seinale.Lõpuks sain auto pärijate kaudu kätte.
Kurb on see kui ise ei jõua, viitsi, finantsi ei ole, kuid teistele ka ei anna.Lõpuks kui aru pähe tuleb, pole enam midagi teha.

Aga miks pidi esimene omanik müüma. Seega oleks sama teema, kui võtta suvaline auto olgu ta liikuv või seisev ja hakkama omaniku TERRORISEERIMA müügi juttudega. Ausalt ei saa ise nendest inimestest aru, kes käivad täiega närvidele, et saada enda tahtmist. Kas siis enam ei ole üldse austust kaaskodanike vastu. Tundub, et ei ole.
Tunnen südamest kaasa auto omanikule...
Käisin kolme aasta jooksul 3 korda ,st rohkem kui 2, seega korduvalt.Ei ole omaniku peksmas käinud ega midagi muud sellist,lihtsalt tehtud koos suitsu ja küsitus. Ok, olen paha ja terrorist, pange siis vangi kui tõesti hingega asja juures. Muidugi on ju lasta autot lõhkuda ja mädaneda parem kui keegi sellega tegeleks. Eht eestlaslik suhtumine, ise ei tee (ei saa) aga teistele ka ei anna, parem olgu kõik ilma.
ps on muidu olemas endal veel üks auto, mida baltikumis teist ei ole. Kunagi sai soetatud, kuid nüüd ei hakka enda kogemus peale ja raha niipalju ei ole, et lasta teha kellelgi, kes oskab.Kas pean siis ainult endale hoidma ja kunagi tõdema, et oleks pidanud õigel ajal teisele loovutama ja saanud rõõmustada kui oleks sõitmas näinud??

Sõidame suurtega...
Vasta
#27

PPS.
Kõik ei müü infot, ei roni uksest-aknast sisse. Seega ei ole lihtsalt küsija puhul ka vägivalda vaja tarvitada ega teda tulistama hakata. Ja ei tasu latti enda järgi seada, on ka viisakamaid.

Sõidame suurtega...
Vasta
#28

unimüts Kirjutas:Miks Peaks maha rahunema. Olgu või ahjuvärviga. See on täielikult omaniku enda otsustada. Selles ei tohi KEEGI sõna võtta peale omaniku.

Oletus: Omanik ei taha müüa.

Soovija/ostja: Käib omanikule nii pinda, et omanikul viskab närv üle ja veab emexi masina, paremal juhul annab soovijale pikku hambaid.
Omanik: Omanik ei lase end välja viia ning mingil hetkel lööb soovija/pindakäija üldse maha.
Soovija ei viivita nii kaua ning astub ise tegutsema ja veab üks öö masina  salaja "mitteametlikult" omaniku maa pealt minema. Nõudlus on ju suur haruldase kauba vastu....

Huvitav palju info levitajad vahelt võtavad "info teatamise" eest, kus midagi huvitavat "vedeleb" ning omanik kergelt oma varast nõus loobuma on.
Samas kaua "info levitajad" omaniku  "peedistamise" eest kasu saavad??
Peaks ka kampa lööma mõelge, kui tulus äri.
Rahune nüüd maha Unimüts! Asjade selline käik, samuti jutt "info levitamise pealt teenimisest" on puhtalt Sinu foobia. Mis selles siis halba on, kui viisakalt küsida omanikult sõiduki omandamise võimaluste kohta, või ka lihtsalt tunda huvi haruldase isendi vastu?!? Kas omanik nõustub masinat mingitel tingimustel loovutama või mitte, see on loomulikult juba tema otsustada.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#29

unimüts Kirjutas:Tunnen tõsiselt foorumi poliitikale kaasa. Tundub, et foorumi eestvedajad on selle "infolevitamise" kaasavedajad.

Mul isiklikult hakkab tõesti ära viskama see modede (sealhulgas minu) valimatu süüdistamine, igal juhul on mode süüdi selles, mida kasutaja siia kirjutab(isegi purjus peaga). Samas ma ei saa aru miks loed just SINA seda foorumit, kui siin kirjutatav sulle EI MEELDI?

Mis aga puudutab teemat: informatsiooni avaldamisest fotomaterjali näol ilma aadressi ja omaniku kontaktita, siis paraku ei ole AS EW kehtivat seadust, millega saaks sellist tegevust takistada Sad Olen ka ise "ohvriks" langenud ja ainuke variant sellisest tegevust piirata on ladustada oma südamelähedane tehnika kinnistesse varjualustesse, kus selle nägemine ja võimalik pildistamine oleks kontrollitav.

Ja veel juurde probleemist et hakatakse tahtma ära osta asju. Ma võin omadest kogemustest tõdeda, et kui oma "varudest" loovutada väga harva mõni vajalik jubin, siis üldjuhul ei "käia ajudele" asjade äraostmisega, isegi lätlastel on selge, et minu käest mõningaid asju lihtsalt ei saa kätte ja nad ei tule sellega ka pinda käima, kuigi nii moka otsast vahel ikka uuritakse, et ega mul plaanid muutunud pole ja peale konkreetset Ei-d lõppeb sellel teemal jutt ära ja vahel läheb selle peale, et pakutakse hoopis mulle juppe just samale isendile mille kohta võimaliku ostu uuriti.

Dad.
Vasta
#30

Vabandan "dad"i (ning ka teiste modede, kes ei jaga infot kus midagi asub) ees. Et teid tõesti alusetult süüdistasin.
vabandan...
Lihtsalt mul endal on olnud kogemusi inimestega, kes käivad nurumas asju, millest ise loobuda ei taha. Ma saan aru, kui korra kaks küsitakse, kuid mõnikord läheb see liiale. Ning sellega, et infot niimoodi avalikult jagatakse on ju point sees. 1 teab ning teatab ala 30le, siis kohe tulevad 30 tk küsima. See hakkab veidi siis üle viskama. Seetõttu läksin ka ise väheke närvi, kuna kohe tuli küsimus: kus asub?
Minupoolt on teema ammendanud.
Jah uurisin ka ise siin EV seadustiku, mis tõesti ei keela pildistamist (juhul kui ei avaldata omaniku, asukohta).Sad

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#31

Ehk oleks edaspidi soovitav siis kohe postitusse kirja panna (juhul kui on teada) et omanik ei soovi müüja ja ka suurema tähelepanu alla sattuda, niipalju võiksid info avaldajad ise võimalusel pildi tegemise hetkel välja uurida.

Dad.
Vasta
#32

Selle konkreetse isendiga on nii, et mina oleks selle küll omale taastamiseks saanud ja see oligi plaanis... aga plaanid muutusid. Meil oli kokkulepe olemas, pole mingit probleemi.
Usun, et praegune omanik lihtsalt peletab suvalised inimesed minema, kuid TÕSISEL taastamishuvilisel ja usaldusväärsel tegelasel on kindlasti võimalik see masin omale saada. Kes vähegi vanatehnikaüritustel ja kolmapäevastel kokkusaamistel on käinud, teab-tunneb seda meest hästi.
Vasta
#33

PlyVal64 Kirjutas:Kes vähegi vanatehnikaüritustel ja kolmapäevastel kokkusaamistel on käinud, teab-tunneb seda meest hästi.

Sa mõtlesid ikka teisipäeva vastWink
Vasta
#34

Lgp kodanik Zajets.
Tunnen kaasa teie ebaõnnele saada see tundmatu autovrakk (ET600) oma vast-avatava autode surnuaia täiteks(arvatavalt looduslikus kaunis kohas).
Saan teist aru. Kibestununa tegite pildid (luba küsimata) ja riputasite üles. Kui te ei tea millega on tegu, küsige kõigepealt omanikult - ta võib juhuslikult teada.
Hiljem võib küsida teadjameestelt ja hambameestelt.
Kunagised vanemad uuniklased teavad kaua aega selle eksemplari olemasolust.
Kui on tõsiseid huvilisi seda autot oma käega katsuda (omaniku juuresolekul), võib asja ära korraldada - teatage sellel samal aadressil (vana.raud@mail.ee).
Oma pead toimetamine ei ole tervislik ja on karistatav Eesti seaduste kohaselt.

Lugupidamisega.
Vasta
#35

Vanaraud Kirjutas:Lgp kodanik Zajets.
Oma pead toimetamine ei ole tervislik ja on karistatav Eesti seaduste kohaselt.
Andestust, kuid milliste "seaduste kohaselt karistatakse"? Ja kuis isepäi toimetamine tervisele mõjub?
BR
Kadjakas
Vasta
#36

Jutt on täitsa lobaks läind (suund Jutunurka), kuid ka minu poolt ebakonstruktiivne lause:
tundub, et kasutaja Vanaraud on teema süüdlase omanik (mina vähemalt loen seda nii välja), seega on tal õigus oma vara kaitsta, soovitavalt muidugi seaduslikel alustel.
Vasta
#37

Kadjakas Kirjutas:Andestust, kuid milliste "seaduste kohaselt karistatakse"? Ja kuis isepäi toimetamine tervisele mõjub?

Ilmselt mõeldi siin eravaldusesse tungimist, sest minu mälu järgi saab selle pildi teha ainut krundist seest poolt.

Dad.
Vasta
#38

OT.

Mulle meeldib selliseid teemasid lugeda. Loll lahmimine ja siis..
Tuleb Dad ja ütleb, kuidas asjad tegelikult on.

Nii armasSmile
Vasta
#39

Ot,ot...räägiks ikka teemast edasi, siis ETKVL autost. Palju neid siis ikkagi nende kongidega olemas on? Olen näinud vaid kahest-kolmest pilti, see siin kaasa arvatud. Sellel romul siin on lahedad suunatuled (vist M401 omad).

Just a man!
Vasta
#40

Minule teadaolevalt on kongidega masinaid kaks, üks maanteemuuseumis ja teine siis siin teemas olev. Kastiga masinaid on üks, see siis Virumaa Unic Klubi valduses olev eksemplar. Suunatuled ongi originaalis sellised, GAz-51 küljest!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne