Kurb uudis rolleri- ja mopeediomanikele!
#41

No ma arvan et on lihtsamaid ja ohutumaid viise mopeediraha teenimiseks kui autode vastu sõitmine Smile
Vasta
#42

Jesper Kirjutas:No ma arvan et on lihtsamaid ja ohutumaid viise mopeediraha teenimiseks kui autode vastu sõitmine Smile

Lihtsamaid vaevalt. Korralikus tsikiülikonnas kuskil parklas vaevuliikuvale autole külge sõita pole ka kuigi ebatervislik... juhul muidugi kui autojuht on rahumeelne inimene.
Vasta
#43

Huvitav eelnõu küll, loodan, et läbi ei lähe (vähemalt sellisel kujul, arvestamata maapiirkondade sõitjaid).
Mul on maakodus võrr. Sõidan sellega igati seadusekuulelikult, kiiver peas, masin tehniliselt korras, nädalavahetusteti 10km kaugusele poodi. Kas ma peaks tõesti hakkama käima sellega ülevaatusel, tegema kindlustuse ja numbri, et sellega kord nädalas 10km kaugusel poes käia? Sel juhul võiks mingi 15a piirang olla, millest enam registreerima ei pea (Riia mopeedide tootmine lõpetati umbes sel ajal). Kuid nõustun täielikult, et suuremate linnade noorte rollerijuhtidega tuleks midagi ette võtta ja lubade vajalikkus kasvõi 18a nihutada ja lube võiks veidi rohkem kontrollida ja trahvi teha. Kui kiirus üle 45 kipub minema, võiks ka trahvi teha. Loodan, et paneb need uljaspead mõtlema.
Muidugi ARK sõidueksam on mõeldud vist ainult rolleriomanikele, võrriga seda juba nii lihsalt läbi ei tee. Proovi sa võrriga 5km/h sõita või tõusul sõitu alustada ilma sidurit korralikult libistamata/lõhkumata, kui pole just ideaalne sidur!
Vasta
#44

Väga lahe on see et kui mul vanu vene võrre ja mopeede mida kord paar aastas sõiduks kasutan ja siiski kodust 10km raadiuses, siis ma pean need arvele võtma ja ülevaatused ja kindlustused kõik tegema. See tähendab seda et ma eisõidagi enam võrriga, kunagine odavast sõiduriistast saab kallis masin mis võtab küll vähe kütust aga pannakse ikka maksualla.

Mis te arvate et see registreerimine paneb kedagi kartma ? Selliseid nolke kes plastmass rolleriga mööda kõnniteed kärutavad ise seal 10a vanad ja ''õpivad'' sõitma et neid jääb vähemaks? Autodel on ju numbrid küljes, ikka on igast rullnokki tänavad täis kes harrastavad maanteel 180mnega lennata ja linnas üritavad igatipidi vahele trügida.

Kui praegu käib asi nii:
Emme-issi ostavad enda 12a lapsekesele rolleri, lapseke arvab et temal on jalgratta load ja tema VÕIB (katsu teha selgeks et EI VÕI) sõita jalgratta lubadega rolleriga, et tuleb saada 14 ja teha eksamid jne. Ja sõidab ringi vabalt liikluses, eitea eeskirjadest mitte midagi jne. Paljud tainad eikanna kiivritki ültse.

Siis kui võetakse rollerikesed arvele käib asi nii:
Emme-issi ostavad 12a lapsekesele rolleri, roller võetakse arvele kas siis ema või isa vms nimele. Lapseke hakkab sõitma ringi ja kõik.

Kokkuvõtvalt, selle seadusega EI saa rolleristidele kes sõita eimõista teha midagi. Kes jõudis 20tuhhiga rolleri osta jõuab ka seda kindlustada ja ülevaatused teha.

Mõttetu seadus, vähe kahtlen et sellest midagi muutub tänavapildis. Tegelikult muutub ainult see et paljud ''pühapäeva'' sõitjad (nagu mina) ei hakka enda võrri kindlustama ja ülevaatusi tegema vaid sõidab millegi muuga. Ja kaovad ka tänavapildist viimased ''papidki'' kes on endale võrri vms muretsenud siksi asemele kuna see on ökonoomne ja eivaja registreerimist ega eipea maksma kellegile, lihtsalt sõida...
Vasta
#45

markxx Kirjutas:Siin keegi enne halas...

Paugu vähem.
Arvuti taga vist eriti kõva mees või?
Huvitav kas sul selle jaoks üldse julgust jätkuks, et näost-näkku kah sama väita?
Vasta
#46

marti184 Kirjutas:
markxx Kirjutas:Siin keegi enne halas...

Paugu vähem.
Arvuti taga vist eriti kõva mees või?
Huvitav kas sul selle jaoks üldse julgust jätkuks, et näost-näkku kah sama väita?

Solvusid selle lausekatke peale? Iseenesest täitsa mõistlik jutt oli Markxx-l, ma ei saa praegu sinu ärplemisest aru siin. Hoiaks selle foorumi sellistest sõnavõttudest puhtana ikka.
Vasta
#47

zazik Kirjutas:
Jesper Kirjutas:No ma arvan et on lihtsamaid ja ohutumaid viise mopeediraha teenimiseks kui autode vastu sõitmine Smile

Lihtsamaid vaevalt. Korralikus tsikiülikonnas kuskil parklas vaevuliikuvale autole külge sõita pole ka kuigi ebatervislik... juhul muidugi kui autojuht on rahumeelne inimene.
Irw no ma tahaks tõesti näha sellist tegelast kes on nõus mingi näruse rolleri remondiraha eest sellist asja tegema Smile Seda idiooti võiks lausa telekas näidata, nagu seda haamriga pähe - isa soovitusel venda.
Vasta
#48

Jesper Kirjutas:
zazik Kirjutas:
Jesper Kirjutas:No ma arvan et on lihtsamaid ja ohutumaid viise mopeediraha teenimiseks kui autode vastu sõitmine Smile

Lihtsamaid vaevalt. Korralikus tsikiülikonnas kuskil parklas vaevuliikuvale autole külge sõita pole ka kuigi ebatervislik... juhul muidugi kui autojuht on rahumeelne inimene.
Irw no ma tahaks tõesti näha sellist tegelast kes on nõus mingi näruse rolleri remondiraha eest sellist asja tegema Smile Seda idiooti võiks lausa telekas näidata, nagu seda haamriga pähe - isa soovitusel venda.

Selliseid leidub ja mitte vähe. Kas mossega teist autot mahakandmisele sõita on mõistlikum plaan? On selliseidki nähtud. Rolleritel on see "hea" omadus, et nad lagunevad kergesti ja erilist hoogu pole vaja.
Mõne pubeka jaoks võib see rolleriparandusraha olla ikka päris suur summa, sest ega need jupid odavad just pole.

Ise sellise asja peale välja ei läheks, aga olen täiesti kindel, et noorte rollerientusiastide seas leidub selliseid päris mitu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne