jawa genekas
#1
Question 

Tere ostsin täna jawa 360 mootori millel mingi uuema jawa genekas 634 oma vist kuidas ma vanalt uuele neid juhtemid ühendan vanal oli sinine ja roheline juhe 2 kohta nendele uuel aga 4 mingi ´D´ ja ´M´ ja siis 2 ilma markeerinkuta nendel sinisel ja rohelisel juhtmel oranz ring punane ring aga ühendustel..PILDIL siis uuema jawa genekas vana jawa mootoril mida teha Rolleyes


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

uaz 452d hea masin saarele
Vasta
#2

Kas vanal mootoril siis ei olnud genekat küljes? 634-l on ju relee genekast eraldi, mistõttu ma eeldan, et seda Sa kaasa ei saanud; lisaks on "uutel" Jawadel "-" massis. Ehk siis: lihtsam on panna külge õige generaator kui hakata neid juhtmeid seal aretama.
Vasta
#3

Ka osadel jawa 360tel on peal ilma releeta generaator.Need on miskid uuemad mudelid vist. Ise olen kohanud nii generaatorile ehitatud, kui ka eraldi ehitatud variante.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#4

Eraldiolev relee 360-del on isearetus.
Vasta
#5

Pildilolevale generaatorile saab ilusti paigaldada ka "vana" jawa laadimisrelee - selleks vaja üks auk juurde puurida (osadel 634 omadel see olemas) ja keermestada. Klemmplaat maha võtta ja relee peale ühendada. Pole keeruline, kuid natuke nokitsemist.
Vasta
#6

Alates u. 1974-75 müüdi tagavaraosana 360-le eraldioleva releega (nagu 634) komplekte, täiendavalt oli kaasas ka vastav klamber, mille peale relee kinnitati. Klamber ise pandi paagi tagumise poldi külge, st. relee rippus karpa kaane kohal. Mul on nt. 2 sellist komplekti uuena säilinud, mille mu esivanem tollal Tondi motopoest sebis ...

Asi näeb välja selline:
http://www.jawaold.com/main.php?sec=__ga...ctro-rele4
Vasta
#7

Selline komplekt oli ka oma 559le peale pandud originaali puudumisel, kuid nüüdseks asendatud originaaliga - kuigi see asendus kompl.töötas laitmatult.
Vasta
#8

stretch Kirjutas:Kas vanal mootoril siis ei olnud genekat küljes? 634-l on ju relee genekast eraldi, mistõttu ma eeldan, et seda Sa kaasa ei saanud; lisaks on "uutel" Jawadel "-" massis. Ehk siis: lihtsam on panna külge õige generaator kui hakata neid juhtmeid seal aretama.
sellisena ma selle mootori sain aga ikka leidub keegi imemees kes sinna igast asju peale topibSad

uaz 452d hea masin saarele
Vasta
#9

Milles probleem vahetasiin geneka ära panin juhtmed kinni aga sädet pole:S

uaz 452d hea masin saarele
Vasta
#10

Kas aku on ikka peal?
Vasta
#11

tavaliselt süüdi mustad kontaktid, puhasta need VÄGA korralikult ja peaks toimima.
Vasta
#12

Kas selle siin toodud 634 generaatori paigaldamise skeemi järgi
http://www.jawaold.com/main.php?sec=__ga...ctro-rele4

Läheb akul + või - massi? Juhtmed jooksevad igatahes täpselt sama moodi, kui 634 skeemil, millel on massis -. Google translaatoris läbi lastud tekstist ka välja ei lugenud, et oleks kästud aku poolused ringi vahetada. Elektroonikast eriti midagi ei jaga, aga tundub nagu pisut kahtlane, et relee ja generaator valet pidi tööle hakkavad? Muidu poleks ju üldse mingit vahet, mis pidi see aku parajasti peal juhtub olema. Ometi on aku karbis eraldi paber, kus on öeldud, et massis peab olema +
Vasta
#13

Kui masinal mingeid pooljuhtidel töötavaid lisasid ei ole (näiteks suunarelee, või raadio), on jumala suva, või õigemini öeldes maitse asi, kumb poolus massi läheb. Enne käivitamist tuleb ainult ühendatud aku ja veel mittetöötava mootoriga, tagasivoolurelee kontaktid korraks kokku vajutada. Sellega polariseeritakse generaator ringi ja edasi hakkab ta tootma just sellise polaarsusega elektrit.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#14

räägi jah seda juttu, mõni noor nupsik on värskelt peale kruvinud digijublaka ja litutab kohe aku teistpidi peale ja ongi broo Big Grin
Vasta
#15

Aku kastis on ju vana 360-ne originaalsüsteemi jaoks silt, millel + klemm massi tuleb ühendada. Kui nüüd 634 genekas ja regulaator paigaldada, siis oleks õigem panna - klemm ikka massi, nagu 634-l tehas ette nägi. Sõtsin ise ka aastaid sellise lahendusega, kus 360-le panin 634 relee ja geneka. Praktikas olen proovinud mõlemaid variante ühendada nii üht, kui ka teist pidi massi ja töötas küll.
Terv, Urmas
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne