M 750 chopper
#21

kas asi uut ilmet ka on võtnud?
Vasta
#22

Asi on võtnud sellise ilme et praeguseks on peal summutid ja porilaud ning sadulapann.Ka tuleb lähiajal sinna juurde karterikaitse...see siis 5mm plekist.See vajalik selleks et pidurdamisel karter mingil juhul viga ei saaks.Nimelt juhtus selline loll õnnetus et me...peamiselt siis mina...tegime valearvestuse ning jätsime arvestamatta selle et mootor istub raami vahele nõnda sügavale.See tingis omakorda selle et lõpuks jääb koos karterikaitsmega kliirensit maapinnast karterikaitseni kõigest 5cm.Ka saavad lähiajal lenksud külge.Sama peaks juhtuma ka numbri alusega ning taga- ja esitulega.Ka paagi tunnel sai eest kinni pandud kuna paak on orginaalist kõrgemal.Vahepeal olnud plaan eshitada masin käsikäikudega sõidukiks ja nn sucide shiftiga ehitiseks on asendunud rohkem tavapärase jalakäikudega variandiga.Lihtsalt käiguvaketuse pedaali toob ette jalaraudade juurde.Proovin nüüd lähiajal oma aparaadist pilte ka teha ja siis ootaks foorumi-rahva arvamusi ja ettepanekuid.

How about a nice cup of..SHUT THE FUCK UP!
Vasta
#23

Lisan siis pildid ka nagu lubatud sai!Kui nüüd varsti varsti ehk saab piduriketta siis saab ehk tagaratta ka külge.

http://beta.album.ee/node/10161464/50047291#browse

How about a nice cup of..SHUT THE FUCK UP!
Vasta
#24

Sumbutajad rikuvad ära.Parem pane otse puhas toru xD.
Või lääneoma mingi vmsWink
Vasta
#25

otse ,puhta toruga on hääl pehmelt öeldes vali ja plörisev.Ka lääne bikeide summuteid sai vaadatud, uuritud ja kui asi valmis siis vaatab...kui ikka ei sobi siis lähevad vahetusse.Esialgu jäävad need seal.Ja kui siis tulevad sinna ikka paaris summutid.

How about a nice cup of..SHUT THE FUCK UP!
Vasta
#26

paak pane ikka tilgakujuline,sobib rohkem sellisele rattale.
kui huvitatud,siis mul üks planeet/jup kahe paak pakkuda.
Vasta
#27

Lihtsalt norimise mõttes küsin, et miks on kiige pesa alles jäetud

http://beta.album.ee/node/10161465/50047291#browse
Vasta
#28

kiige augud jäetud väga lihtsal põhjusel.Nimelt ei soovinud raami täielikult ära hakkida kuna iga keevitus teeb raami aina nõrgemaks ja pontesaalseid purunemis kohti juurde.Ka ei ole see mind siiani oluliselt häirima hakanud ja silma ta mul nii palju ei riiva et peaks need tingimatta maha saagima.

Paagi kohapealt niipalju et selle masina peal on juba olnud jupiter 2 paak ja seal peal on olnud ka palju rohkem nn. tilgakujulisi paake aga kõik need variandid mulle ei meeldinud.Ja kuna ratas on ehitatud silmas pidades minu eelistusi siis otsustasin et just kovrivetsi paak on sinna kõige õigem.Jupiteri paak nägi seal peal välja nagu suur õun.Smile Niiet see kukkus kohe ära....voshood 2m paak , mis on ju ka tilgakujuline....see samuti ei sobinud...ja izh 49 paak..mis on nendest kõige tilgakujulisem üldse....see ei läinud sinna peale kohe teps mitte.Selle ratta puhul ma ei taotlegi sellist....sujuvat,lakutud joont...

How about a nice cup of..SHUT THE FUCK UP!
Vasta
#29

sumbutid vii ikka kahelt poolt mitte ühelt pooltSad
see rikub muidu välimuse ära.
Vasta
#30

moto-onu Kirjutas:see rikub muidu välimuse ära.


M'i välimuse rikub tõepoolest, aga seda teevad ka raami ehitused Wink

Chopperile sobivad ühel pool olevad torud küll hästi. Kandilisi käsnu, nagu praegu piltidel, ei tasu panna, pigem juba mingid 'kalasabad' või sellised sujuvate üleminekutega paagid: http://www.autogallery.org.ru/k/ma/56m72miq.jpg
Tegemist siis ikkagi enam-vähem mootoriga kokku sobivate detailidega. Sellise mootoriga jääb masinale igal juhul nõuka-hõng juurde, miks mitte sellest stiilselt viimast võtta.
Vasta
#31

On olemas veel teisigi summuteid peale nende vene kaheraudsete, miks mitte üks jämmu toru?
Vasta
#32

Vaatasin ka ise neid asju.Esialgu pllan korraldada asi nii , et summuteid ei tule.Jätab ainult torud.Kui hääl ikka väljakannatamatult valjuks läheb siis vaatab edasi.Aga asi nii et siis ei jää masin üheltpoolt niiöelda ´raskeks`.

Praegu muidu käsil veel üks projekt.See siis izh old school bobber.Aga sellest teen siis hiljem ,juba illustratsoonidega koos, juttu.Smile Kui julgen.Viimaks visatakse siit foorumist veele tsiklite retsimise pärast välja.Toungue

How about a nice cup of..SHUT THE FUCK UP!
Vasta
#33

Selle raskuse kohapealt, et kui ühelpool on sumpa(d) ja teisel jõuülekanne, siis peaks ju enam-vähem tasakaalus olema.

Ja pane ikka teise aparaadi juttu ka üles, see praegune on siin üle hulga aja üks huvitavamaid.
Vasta
#34

Lihtsal sirge toru lärm on liiga kõva, ise sõitsin nii, et ühes torus ei olnud sõela ja mul on summuti lõpud ära lõigatud .e siis ühel pool oli sirge toru.
peale 2 nädalat ei suutnud enam, pea hakkab valuta lihtsalt sellest lärmis.
ja kui juhuslikult peaks küte rikas olema hakkab paukuma. Mul pani Pärnu linnas vända lüümise hetkel sellise jõmaka sellest torust, et, teisemaailma sõja veteran pidi oma puujalapealt maha kukkuma kes just mööda läks ja oma 3m tolmulondi lõi maast õhku tagant, siis aitas sõel sisse tagasi.
A mul on kohe sealt tagant ära lõigatud nii et seda kinnist taldriku osa taga pole.
[Pilt: ur1.JPG]
Podiseb ka parajalt. Mul on mõte mida pole saanud kunagi ära proovida.
Summuti on ju ka nagu oreli toru, mis siis kui panna sõelad erineva kauguse peale, kas tuleb ka ühtlasem pots ka välja?
Vasta
#35

Võin ju ära proovidaWink....aga siiski jätab esialgu ainult leegikad.

How about a nice cup of..SHUT THE FUCK UP!
Vasta
#36

Ja siis teeks vaikselt algust ka selle teise aparaadi looga.
Asi sai siis alguse vanast 1969 a Izh jupiter 2 rääbistet.Ütlen kohe ära , et masin EI OLNUD originaal enam.Ise oli alguses plaan masin taastada aga ühel heal hetkel võtsin masina lihtsalt juppideks nii et alles jäi ainult veerev raam koos mootoriga...see siis vajalik nn. moc-upiks.Igatahes....suutsin ma siis amordid..tagumised siis...ära võtta ja siis jäi masin põhimõtteliselt kõhu peale lamama.Siis ma vaatasin seda aparaati küll ühe,küll teise külje pealt...ja leidsin tsikli olevat madalana palju kenam kui originaalis see olema peaks.Siis liikus momentaalselt mõte jäigale saba osale.Seda eelkõige selle visuaalse puhtuse pärast...jätab lihtsalt puhtamad jooned.Esiosa jätan orginaalse kaldenurgaga kuna esiteks ei soovi raami niipalju ka nõrgestada ja teiseks on see praegugi piisavalt meeldiva nurga all.Siis kui asi oli niikaugel et raam oli paika pandud siis paigutasin peale originaal paagi...selle lihtsalt huvi pärast....siis selgus et see sobib sinna endiselt hästi.Muidugi tuleb ka sellel paagil selgrootunnel kinni katta ja paak kõrgemale tõsta.Seda teen ma seetõttu , et mulle ei meeldi kui leksu kinnitused jäävad kõrgemale kui tsikli üldine joon.Lenksu krosad panin ka teised...need siis pärit CZ krossikalt.Kogu asi jääb mul visuaalsele tasemeleBig Grin....mugavus teiseksSmile...ja siis ohutusRolleyes.Nii...seejärel sattusid mulle kätte mingid kõrged apehanger lenksud.Proovisin lihtsalt nalja pärast neid peale....ja siis mulle koitisgi mis sellest tsiklist saama peab.kuna sel hetkel oli tsikkel erakordset bobberi moodi siis otsustasingi seda joont järgida.Esiporikas asus nüüd taga porikaitse kohustusi tätma.Jalarauad tulevad samuti ette.Sinna viib ka piduri pedaali.Käiguvahetus tuleb mõõgaga ehk nn. sucide shift.Käsikäigud siis.See järgiks samuti vanakooli masinate joont.Sadul siis miskit Dneprilt ma mõtlesin.Vedrusadul?Esitule jätan ka sama , seda põhjusel et sinna saab paigaldada ka spidoka.Numbrialus ja tagatuli tulevad ühele küljele..summutid jäävad ka originaal.Esi porikat pole ja ei tule.Ah jaa...see ka veel et kuna raami esiosa jäi muutmata siis saan kasutada orginaalseid külje kilpe mis varjavad ära karpa ja annavad masinale ümarama ja matsakama kuju.WinkVärvini on veel aega....aga arvad et miskit mustaga ja siis sinna peale nikerdan mingi airbrushi.Miskit keerukamat siis.Mõni beibe näiteks??Toungue

pildid siis ka.Ja tuletan veelkord meelde et masin pole veel valmis ja värv ei jää samaks.Ka võib juhtuda et muudan seal veel üht-teistWink sellegi poolest on kriitika teretulnud..siis saan juba eos nõmedad mõtted lämmatadaWink Ka sooviks veel toonitada et sadul on seal suvakas...see ei jää sinna kindlalt mitte.

http://beta.album.ee/node/10237302/50055122

How about a nice cup of..SHUT THE FUCK UP!
Vasta
#37

Oi. Ma juba kirjutasin päris pika jutu, mida ma teistmoodi teeksin jne. kuid siis tuli meelde, et see on siiski sinu ehitus. Tee täpselt nii nagu endale meeldib, kui on valida kas mõnd detaili muuta või ei, siis pigem muuda. Minu arvamus.
Vasta
#38

aga siiski oleks kriitikast abi.Muidu ma võibolla ei taipagi üldse teatud asju vaadata.Samuti saaks ka ideid uusi.Nii, et ei maksa ennast tagasihoida Smile

How about a nice cup of..SHUT THE FUCK UP!
Vasta
#39

No heakene küll. Minu arvates on kõige häirivam praegu tagaporikas. Kui just on vaja sedasama kasutada, võiks teda nö. tõsta, et saavutada midagi taolist:
[Pilt: Softail%20FXST.jpg]

Bobberitel on küll varakult lõppevad porilauad, aga nad ei lähe sedasi ülespoole lehtrisse.
Teine lugu on pikkus. Raami piltidelt ei saa arugi, aga kui paagid ja asjad küljes, tundub ikka marulühike olema. Vb. ainult tundub. 750se projekti juures paneb ka kõige paremini asja paika pilt kus peal istud, muidu paljast raami vaadates polegi nagu suurt muutunud.

Stiilipuhtad on jämedad rehvid. Ja lagi oleks veel valgete külgedega versioonid.

PS: Just turgatas pähe mida selle tagaporikaga teha. Joonistan ja privan hiljem.
Vasta
#40

Olen su projekti jälginud ja tekkis selline küsimus tagaratta kohta. Olen kuulnud (ise pole kogenud), et autorehv tagarattal pidi kurvides kantima hakkama. Kas sul on plaan rehv välja vahetada või jätta see mis on. Kas kellelgil on üldse kogemus või on asi linnalegendi tüüpi...

tänud muidugi huvitava projekti kajastamise eest.

tac.

Dodge Journey Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne