Kummaline GAZ kallur
#1

Vene tehnikafoorumis jäi ette selline kummastav isend:

http://www.rcforum.ru/modules.php?name=F...&id=120578

http://www.rcforum.ru/modules.php?name=F...&id=120577

Niisiis oleks nagu tegemist Gaz 53el baseeruva kalluriga. Ainult et ise pole ealeski säärast analoogi kohanud (kast meenutab rohkem kunagisi ZILi isekallutajaid). Seepärast tahakski pärida, ehk targemad teavad: ons nüüd selline asi tehasetoodang või isearetuse vili? Või on üldse kellegil säärase riistapuuga Eestimaa pinnal tehvamist olnud?

Jääb üle vaid öelda, et mida kõike pole Gazi baasile hoolimata tema suhteliselt väikesest kandevõimest ehitatud: kraanasid, kallureid... Siit viib mõte veelgi edasi: kas kunagi eksisteeris ka Gaz 51el olevaid kraanasid, isekallutajaid..jne.
Vasta
#2

Pigem on see liivapuistur kui kallur
Vasta
#3

GAZ 51 baasil oli küll kraanasid. Kui ma ei eksi, siis samast vene foorumist peaksid ka pilte leidma.
Vasta
#4

Minule meenutab veidi GAZ baasil puhtijat-laadijat, millel on toru küljest ära võetud.
Vasta
#5

60 aastatel oli Gaz 51 baasil kallutajaid autobaasides ja nende markeeringuks oli - Gaz 93. Kahetaktilise diiselmootoritega kallutajad olid Maz 205 tähistusega, Zis 150 baasil kallutajate markeeringut ei tule meelde.
Vasta
#6

Neljapäeval nägin Viljandimaal 51te, millele oli peale pandud 53e Põltsamaa kast. Seda kahjuks ei tea, kas see kunagi ka tööd teinud sellisena on.
Vasta
#7

Timm Kirjutas:hmm..kast sarnaneb hirrrmsasti Zil-MMS-555 kastile..äkki karjääriveok?

Zil MMZ-555 kastist on asi kaugel, see ju puhta ümmargune! No mitte päris silinder ka, poolsilinder. Big Grin

[Pilt: 34_Zil_MMZ-555_resize.JPG]

Tegu meie Zil'iga.
Vasta
#8

Kas ma eksin siin kohal, kuid konkreetsel liikuril on 2103 tagumised tuledBig Grin

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#9

miniest Kirjutas:Kas ma eksin siin kohal, kuid konkreetsel liikuril on 2103 tagumised tuled

Ei eksi, asi on selles, et teisi tulesid hetkel polnud. Need on ka paremad näha. Kuigi ilusad nad seal ei ole! Big Grin
Vasta
#10

Aga kas on säilinud mõni GAZ-51 baasil kraanaga prügiveoauto? Omal ajal olid sellised kasutusel.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#11

reymo1995 Kirjutas:Kui hästi mõteln siis Hiiumaal üks oli(ma aravasin et see ZIL)(ei ole kindel kas ikka oli GAZ-51 aga ehtne gaz ta oli ja kraana oli tal ka!Äkki oskab keegi vanem inimene midagi targemat õeldaSmile
Pigem siiski 52/53. Neid on võimalik Ziliga segi ajada.

Kusjuures täna nägin Tallinnas liiklemas üht kraanaga Zil prügiautot.
Vasta
#12

reymo1995 Kirjutas:Kui hästi mõteln siis Hiiumaal üks oli(ma aravasin et see ZIL)(ei ole kindel kas ikka oli GAZ-51 aga ehtne gaz ta oli ja kraana oli tal ka!Äkki oskab keegi vanem inimene midagi targemat õeldaSmile

Rolleyes Sinu geniaalsusele ei ole vastuseid. Kui sa nii mäletad ja tead ju ta siis nii ka on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne