iz 56 sidur ei lahuta
#1

milles võib viga olla, et pärast käigukasti ja sidurikorvi tagasi panemist enam sidur ei lahuta.. sidurihoob käib väga lõdvalt, regullimine ka ei aita.. Kas survekruvide keeramises on ka vahe - liiga paljuga äkki ei lahuta ära? Omastarust panin kõik õigesti kokku ka. Või äkki ei lahuta sellepärast, et mootorisse pole jõudnud veel õli sisse valada? Palju üldse õli sinna läheks?
Vasta
#2

kas sa siduri pulkade vahel kuulikese panid ikka?
Vasta
#3

Mis kuulikese? Seal nende 2 pulga vahel mingit asja nagu ei olnudki, kui lahti võtsin siduri..
Vasta
#4

Siduri survevedrusid tuleb reguleerida selliselt ,et siduri lahutamisel pealmine surveketas eemalduks kogu ümbermõõdu ulatuses võrdselt. Keerad mureid kinni kuni poldi ots on mutri ülemise servaga ühel tasapinnal ,siis lahutad siduri ja vaatad kuidas kaas eemaldub. Kui kisub viltu ,siis annad kuskilt mutreid järgi või keerad peale. Üks kuul käib kahe pulga vahele ja teine reguleerpoldi ja pulga vahele. Käigukasti ja sidurisse läheb 1L õli ,kaanel on kontrollava.
Vasta
#5

Tänud teints.

Minu andmete järgi on IZ-56l ning Planetadel ainult 1 kuul. (reguleerpoldi ja pulga vahele) Teine kuul puudub. Info saadud/omandatud internetist, vene veebist. Küll aga Jupiteril on 2 kuuli.

Targemad võiksid kinnitada või ümber lükata selle info.
Vasta
#6

Kui pulkade vahelt kuul ära jätta ja mingil põhjusel pulkade otsad omavahel hõõrduma hakkavad ,siis on tulemuseks see ,et otsad laienevad ja pulgad kiiluvad võlli sisse kinni. Mul on ühe korra selline juhus olnud ja olen pidanud talvel metsas sidurit lahti võtma ,sest see jäi lahutatud asendisse kinni.
Vasta
#7

Mul sama probleem Planeta 2-el, et sidur mitte kuidagi ei lahuta. Käsihoob käib küll jäigalt nagu peab aga ei midagi. Kõik see algas peale seda kui valasin käigukasti uue õli, enne seda tegelikult seal õli nagu eriti polnudki vist. Valasin sealt kontrollavast niikaua kuni läks ääreni täis. Kas valasin äkki liiga palju ja sellepärast...? Ilma sidurita tegelikult suhteliselt kehv sõita ju Rolleyes.
Vasta
#8

Planett2 Kirjutas:Mul sama probleem Planeta 2-el, et sidur mitte kuidagi ei lahuta. Käsihoob käib küll jäigalt nagu peab aga ei midagi. Kõik see algas peale seda kui valasin käigukasti uue õli, enne seda tegelikult seal õli nagu eriti polnudki vist. Valasin sealt kontrollavast niikaua kuni läks ääreni täis. Kas valasin äkki liiga palju ja sellepärast...? Ilma sidurita tegelikult suhteliselt kehv sõita ju Rolleyes.

Siin võib olla selline asi,et metallist vahekettad on kuuma saanud ja kõveraks
läinud.Sel juhul lahutab ilma õlita veel kuidagi,aga õliga enam mitte nii hästi.Ilma õlita on väga lihtne lasta vahekettad kõveraks,kuna õli ei jahuta.
Ise olen saanud sidurid tööle nii:tross ära reguleerida,vasakpoolne kaas maha,sidurilink pitskruviga vastu lenksu ja siis kontrollin 1 mm kaliibriga pilu
ülemise kausi ja esimese ketta vahel.Kui kuskilt on pilu väiksem,siis see
vedrudega ühtlaseks reguleerida.Kui ei tule 1 mm pilu,siis vaadata,kas
kettapakk tõuseb ülespoole,kui sidurit lahutad.Kui tõuseb,siis on kettad
kõverad.Kui ei tõuse,siis vaata,mis järgi annab,kui sidurit lahutad.
Vasta
#9

No selge, ju siis selles viga on. Aitäh abi eest. Peab siis aparaadi millalgi lahti kiskuma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne