TIG keevitus
#1

On kellelgi kogemusi antud vallas? Sai soetatud hypertig160 inverterkeevitus, paraku puuduvad igasugused kogemused selle riistaga töötamisel. Mida peaks jälgima ja millest hoiduma? Ar, i töörõhk? MIG, i kogemused olemas , gaas pole võõras ja elektroodiga saab ka hakkama.Tuli lihtsalt tahtmine midagi uut katsetada.
Vasta
#2

http://www.millerwelds.com/education/library.html

leidsin peale otsinguid päris hea saidi õppekirjandusest.
Vasta
#3

TIG keevitus tore asi.
Kui masin maksis alla 50 tuh. siis Al sa keevitada ei saa. Al tahab vahelduvvoolu millega purustada Al- i ümbritsev oksiisdikiht. Materjal küll sulab, aga üksteise külge ei hakka.
Sellega saad keevitada RV ja musta metalli.
Soovitav maski filter on nr. 13, kui vähegi tahad silmi ka tulevikus tarvitada. Ja isetumenev mask on lausa hädavajalik.
Volframid värvide järgi... punane rv, roheline oli Al, mustmetall... olen unustanud. Küsi keevituse müüjatelt mõnest suuremast poest. Volframi teritus ka tähtis. Mitte käia külje peal ei teritata vaid käia kumera pinna peal. Jne... jne
Vasta
#4

Mul kusagil üks video TIGi keevitusõpetusega, kui huvi, anna teada.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

TIG ise sarnaneb pea, et 100 prossu töövõtetelt lihtsa AC/OX gaasikeevitusega - kuumutades tööpinna(d) sulamispunkti lähedusse ja täite vardaga lood õmbluse, kontrollides mõlema pinna haakumist keevisega. Nimetaksin TIG-i üheks lihtsamaks keevitusvahendiks. Kui on huvi - võin ka lähemalt tutvustada
Vasta
#6

Aspelund Kirjutas:Mul kusagil üks video TIGi keevitusõpetusega, kui huvi, anna teada.

Asp
Ole hea ja riputa kuskile
Vasta
#7

saad ka lisanditega argooniga

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#8

Otsiks siis targemate kaasfoorumlaste abi. Ehk leidub inimene, kes tunneb 200 amprise ühefaasilise AC/DC TIG-inverteri hingeelu ja suudaks diletandile alumiiniumi keevitamise algtõdesid ette näidata/õpetada. Avaldaks oma tänu igal mõistlikul moel. Aparaat näeb välja umbes nii (nimi on teine, kõik muu sama):

[Pilt: 9lejvs.jpg]

kontakt PS või +3725263388 Martin

asukohaks Harjumaa



_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne