#21

jõgevakandis semu minul myys 63 mis teh vaseliini sees kes krt teab kus ta selle välja võttis spido igatahes näitas läbisõitu miske 40 km ja uksed aknad olid kõik kinni plommitud uue auto lõhn oli ikka sees. Minumeelest tahtis ta tervev komplekti eest saada miske 50K eeku (taga \"täisaun\") praegusest saatusest ei tea midagi peax helistama ja kysima aga see leid ei olnud ammu ca aasta tagassi niiet sellist kraami võib veel leiduda eestimaal

BTR 40 peax seisma puurmanis (tartu mnt servas tln poolt tulla paremale alla) seal kaitseliitlased müravad ja näitavad seda lahkesti ka teistele (kui ilusti küsida)
Vasta
#22

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: agaa
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mrali
Ja veel-kas keegi on kunagi Eestis üleüldse 51,52 ja 63 sadulvariante näinud/teadnud kus need kasutusel olid? Ise tean GAZ sadulaid ainult piltidelt...
Tegelikult polnud kuni vabariigi taastulekuni need 51&52 sadulveokid sugugi mitte haruldased,vedasid nad raudteekonteinereid(mitte midagi ühist praeguste kontidega)Mahtus neid sinna peale kaks tükki.Kuulusid pea kõik need masinad nn.\"bundesveerile\"vat olid sellised kroonuga seotud autobaasid.63 baasil varianti küll ei ole näinud,aga kataloogide järgi ta olemas oli ja tava 63 ka veitse erinev.nimelt olid taga topeltrattad.Aga sõitis eesis veel 80-ndatel ringi ka üks väga haruldane auto.51 sadulveok ja haakes alumiiniumkerega poolhaagis.Haagisel oli küljed veel laineplekist ja ja nurgad olid ümarad.Uksed olid ainult külgedel.Ei mäleta enam mis asutuse all see masin sõitis,aga kahtlustan,et ETKVL-iga oli tegu.Tegelikult veduk polnud haruldus,vaid haagis.Äkki keegi teab selle auto,õigemini haagise saatusest.Samas oskan õelda kus seisab üks sama põlvkonna ZIZ-i&ZIL-i analoogne ja suht heas korras haagis.
Flanagan ********************************
No see ei lähe küll selle teema alla aga vabandan et läbustan.
Ma olen näinud ikka.Tallinnas Peterburi(endise Leningradi mnt.) autobaasis oli aiaääres 51,52 aga sõitev 53.Konteiner veokid.Viljandis oli üks.Viidi Abja -Paluojja
lammutati veokaks.Haage täitsa olemas vineerist puu kuur peale ehitatud.Ära ei anna:lol.Pärnus oli 2tükki ka sadulaid,mida täpselt ei tea.EMEX oli nende viimane omanikSadSad.Kust tean? Viimased 3kuud olen otsinud analoogset sõiduriista ühe projekti tarbeks.Pole leidnud.Äri rubriigis oli kuulutus tükk aega üleval.Vastuseid netu. Hankisin hetkel ühe dokumentidetta 51 ja otsin dokumente ja kabiini osa (mõistliku raha eest).No on ka dokudega asja pakutud aga orig taastatud ja kõik uued plekid jne.
Aga süda ei kannata sellist projekti tarvis laiali lõhkuda.:rull
Vasta
#23

Sellise haagise pilte olen näinud mingis vanas autojuhi õpikus,mark oli minu teada PAZ-744.Täpsemaid andmeid aga ei tea,omal on kõige vanem KAS aastast 1971 ning sellisest haagisest pole sõnakestki juttu.
63 sadul-karta on,et neid tehti ülivähe ja läksid enamuses NAle.
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: flanagan
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: agaa
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mrali
Ja veel-kas keegi on kunagi Eestis üleüldse 51,52 ja 63 sadulvariante näinud/teadnud kus need kasutusel olid? Ise tean GAZ sadulaid ainult piltidelt...
Tegelikult polnud kuni vabariigi taastulekuni need 51&52 sadulveokid sugugi mitte haruldased,vedasid nad raudteekonteinereid(mitte midagi ühist praeguste kontidega)Mahtus neid sinna peale kaks tükki.Kuulusid pea kõik need masinad nn.\"bundesveerile\"vat olid sellised kroonuga seotud autobaasid.63 baasil varianti küll ei ole näinud,aga kataloogide järgi ta olemas oli ja tava 63 ka veitse erinev.nimelt olid taga topeltrattad.Aga sõitis eesis veel 80-ndatel ringi ka üks väga haruldane auto.51 sadulveok ja haakes alumiiniumkerega poolhaagis.Haagisel oli küljed veel laineplekist ja ja nurgad olid ümarad.Uksed olid ainult külgedel.Ei mäleta enam mis asutuse all see masin sõitis,aga kahtlustan,et ETKVL-iga oli tegu.Tegelikult veduk polnud haruldus,vaid haagis.Äkki keegi teab selle auto,õigemini haagise saatusest.Samas oskan õelda kus seisab üks sama põlvkonna ZIZ-i&ZIL-i analoogne ja suht heas korras haagis.
Flanagan ********************************
No see ei lähe küll selle teema alla aga vabandan et läbustan.
Ma olen näinud ikka.Tallinnas Peterburi(endise Leningradi mnt.) autobaasis oli aiaääres 51,52 aga sõitev 53.Konteiner veokid.Viljandis oli üks.Viidi Abja -Paluojja
lammutati veokaks.Haage täitsa olemas vineerist puu kuur peale ehitatud.Ära ei anna:lol.Pärnus oli 2tükki ka sadulaid,mida täpselt ei tea.EMEX oli nende viimane omanikSadSad.Kust tean? Viimased 3kuud olen otsinud analoogset sõiduriista ühe projekti tarbeks.Pole leidnud.Äri rubriigis oli kuulutus tükk aega üleval.Vastuseid netu. Hankisin hetkel ühe dokumentidetta 51 ja otsin dokumente ja kabiini osa (mõistliku raha eest).No on ka dokudega asja pakutud aga orig taastatud ja kõik uued plekid jne.
Aga süda ei kannata sellist projekti tarvis laiali lõhkuda.:rull
Vasta
#24

GAZ-51P+PAZ-744 ja GAZ-63P+PAZ-744 pildid on olemas siin (Ma ei oska linki otse pildile panna):
(Veoautode vaatamiseks valida \"historie\" alt \"historiche nakladni\" ja seejärel GAZi versioon ,mida soovite vaadata!)
http://www.gaz.cz
(Hulgaliselt muude GAZide pilte ka!)

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#25

Päris huvitav haagis see PAZ-744, neid kindlasti meil siin ka veel mõned säilinud.
[Pilt: 63p_paz744.jpg]
Vasta
#26

Mul on endal taastamise järgus üks 51 pikakabiini projekt ps! ei ole pritsuoma!, aga vahepeal oli silmapiiril üks 63 aga hetkel ei olnud raha ja masin leidis vist emexitee:mad::haige
Vasta
#27

Ma tean Saaremaal [censored] külas vedelemas
pikakabiiniga 51-te. Üsna kulunud välimusega
isend näis olevat, ja kabiini taga oli lühike
puust kast.

Parimat,

Valdo


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#28

Tuli veel meelde,et veel millalgi 80ndate lõpul või 1990 nägin Kiilis (ilmselt tollase \"Rahva Võidu\" kolhoosi omandis) liikumas ühte 63,millel oli pikendatud 51 kabiin ja selle taga furgoon.
Vasta
#29

Täna kodukandis rattaga sõites sattusin ühes kohas 63 peale.Originaalkabiiniga,kuid kasti asemel väike tõstuk-kraana.Numbrid küljes,kuid viimane TÜV kas 99 või 03 (sinised kleepsud).Kabiin pruun,raam ja veljed potisinised.Kuigi olen Taebla kandis elanud varsti 19 aastat,pole säärane aparaat enne silma hakanud.
Haapsalus olen ühes kohas päris mitu korda näinud aretist,mille raam ja esinina on 63 päritolu,kuid kabiin on lahtiseks-ustetuks lõigatud.Kannab miskit kasti moodi asja ning samuti tõstuk-kraanat.Numbreid pole sel liikuril.
Vasta
#30

mõninädal tagasi nägin tartu kandis maanteel sõitmas 63 päris kobe näis . . .
Vasta
#31

Vormsi saarel on üks 63 täiesti olemas

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#32

pkuldsaar Kirjutas:Vormsi saarel on üks 63 täiesti olemas

...ning ka päris mitu 51 vrakki.
Vasta
#33

Tallinnas Silikaltsiidi tänaval ühes töökojas seisab sees GAZ 63 ja õuepeal müttab pika kabiiniga 63 sildadega GAZ 52!
Kumalgi masinal reg. numbreid küljes pole.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#34

mrali Kirjutas:
pkuldsaar Kirjutas:Vormsi saarel on üks 63 täiesti olemas

...ning ka päris mitu 51 vrakki.
Aga äkki teate ka midagi Vormsil ringi vuranud Ural-Zis 355M-ist? Kuulus algselt Vormsi sohvhoosile ja seejärel Lääne -Kalurile.
Äkki üks neist 51 vrakkidest hoopis tema oma,eemalt vaadates ju suht sarnased(kabiin sama)ja eemalt pilku heites on eksimine igatahes võimalik.
Flanagan
Vasta
#35

Tere
Olen 68 aasta Gaz 63 õnnelik omanik.
Masinale on kohandatud Gaz 66 metallkast (istmetega etc) muu on originaal. Sõidab, ülevaatus, kindlustus etc regulaarselt olemas.
Ostsin 2000.a. Valgast kohaliku taksojuhi käest, tol ajal olid all 53 rattad ja peal 52 portekast mis sai hiljem vahetatud. Tehniliselt kenasti hooldatud, mina olen vahetanud ainult õli ja pingutanud küünlaidSmile
Üks 63 seisab tänapäeval Raplas endise sovhoosikontori lähedal ja on suurepäraselt restaureeritud, veokast ainult uue 66 oma ja hästi ei klapi, veel tean ühte sõitvat varianti Värska lähistelt. Ilma ülevaatuseta sõidab üks talutöödel visat ka Kohilast paar kilti vana teed pidi Rapla poole minnes. Kurtna laadal oli ühe topeltkabiiniga variandi üilt mis vist 10 000kr eest müüa oli. (dokumentideta aga top-korras)
Parimatega
Lauri
Vasta
#36

Üks 63 66 kastiga on Harjumaal:
http://www.pilt.ee/photo/236592/4548532/
ja üks kongiga 63 on Tartumaal:
http://www.pilt.ee/photo/245966/4747992/
Vasta
#37

Teenisin aega Jõhvis Viru pataljonis autojaos peale nooreaega,seal seisis garaaži all täies
korras GAZ-63 täisaun,see oli aastal 2001,ehk on siiani alles.
Vasta
#38

Vast ei lähe väga palju teemast mööda, aga huvitaks palju Eestis leidub pika kabiiniga GAZ 51/63. Teemas eespool on mõnest juba juttu olnud. Nädalavahetusel sai üks kabiin leitud, ilma raamita: http://www.pilt.ee/photo/277301/5466934/
Kas neid tehti Tartus? Seda tean, et tuletõrjevariante tehti Venemaal, aga tavalisi? Leitud kabiin oli kahe uksega. Kas kolme- ja neljaukselisi kabiine ka tehti?
Vasta
#39

andres22 Kirjutas:Üks 63 66 kastiga on Harjumaal:
http://www.pilt.ee/photo/236592/4548532/
ja üks kongiga 63 on Tartumaal:
http://www.pilt.ee/photo/245966/4747992/
Mis masinat on näha esimese pildi taustal? Zil157?
Vasta
#40

andres22 Kirjutas:Vast ei lähe väga palju teemast mööda, aga huvitaks palju Eestis leidub pika kabiiniga GAZ 51/63.

Üks on Saaremaal. Vähemalt oli 2002. aastal. Soovijatele asukoht U2U.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne