#41

Tean kahte isendit Harjumaal, kuusalu vallas, hinda taheti kahe eest kokku ~25tuh.
Vasta
#42

Martti Kirjutas:
andres22 Kirjutas:Üks 63 66 kastiga on Harjumaal:
http://www.pilt.ee/photo/236592/4548532/
ja üks kongiga 63 on Tartumaal:
http://www.pilt.ee/photo/245966/4747992/
Mis masinat on näha esimese pildi taustal? Zil157?

See auto on jah Zil 157.
Vasta
#43

Eile leidsin tänu vihjetele ühe pika kabiiniga GAZ 63:
http://www.zone.ee/andres22/slides/IMGP7637.html
http://www.zone.ee/andres22/slides/IMGP7641.html
Kas keegi oskab öelda, kas tegu tuletõrje autoga või tavalise pika kabiiniga?
Vasta
#44

Arvatavasti tavaline.Tuletõrje omal peaks olema tibake punast värvi nähtaval ja pole tagaakent.Lähemal vaatlusel on pritsuautol palju eripärasusi-katusel peaks olema voolikupinalite ja redeli kronsteinide kohad, armatuuris puuritud augud lisalülitite jaoks,tagavaheseinal joatoru kinnitus klambrite augud,põrandas sireeni ja pumba hoobade augud.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#45

Ei see ega teine variant, vaid hoopis kolmas - iseehitus. Kinnituseks vestlus omanikuga.
Vasta
#46

Tervist. Selline küsimus. Kui muretseda gaz 51, panna sellele 63 esisild, vahekast ja kummid, saan gaz 63? Kas on raske saada siis masinale ka dokumente?
Manks
Vasta
#47

kamee1 Kirjutas:Tervist. Selline küsimus. Kui muretseda gaz 51, panna sellele 63 esisild, vahekast ja kummid, saan gaz 63? Kas on raske saada siis masinale ka dokumente?

Põhimõtteliselt jah, saab 63 nii komplekteerida, aga Sinu maintud detailidest on palju rohkem erinevaid. Teine on ka nt tagasild (ülekanne teine); kardaaanid; lisaks rehvidele (kummid on mujal Wink ) ka veljed; veidi on teise kujuga kaitseraud; kabiini põhjaplekid; poritiibade alanurgad; teine on kast jne.

Täpseks teabeks tuleb ette võtta 51/63 kataloog. Ja tegelikult oleks mõistlik miski taastamiskõlbmatu 63 käiguosa varemeid, sest ikka palju pisijubinaid on seal teised. Kui lihtsalt hakata 51 baasil 63 ehitama, võib tükk vaeva minna pisitükkide otsimise peale.

Samas olen ma näinud 51/63 hübriide, üks neist oli veel hiljuti (on praegugi) Elvas, kus ei ole 63 küljes kõik enda osad, vaid palju on 51 osasid.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#48

Tere,
Originaalsust taga ajada sab 51 ümberehitades olema tõenäoliselt keeruline, minu autol on algusest peale olnud 51 poritivad ees, kumm pole seni ka ekstreemsematel kordadel tiiba riivand.
Usun, et vintsita versioonil on siiski sama stange kui 51-l aga ei hakka Valdoga vaidlemaSmile
Ülekanne on tõasti teine, usun et kattub samas 52 omaga??? mille mootor arendas originaalis 51 omast paarsada pööret enam.
samas ei usu, et on järel mõnda 51-te mille mootor tänu kapremontidele 52 parameetreid välja ei annaks. Mõistlik oleks aga panna ka esisilda 51 differ, see annaks maanteel kiirust oluliselt juurde (10km/hSmile kuuekümnega ikka lõbusam lasta kui viiekümnega. Minu autol küll originaalülekanne ja sellele vaatamata olen korduvalt mööda Narva maanteed idavirus käind jneSmile
Põhimõtteliselt peaks ümbrerehitus hästi sujuma, juppe tundub seni ikka liikuvat.
Parimat
Lauri
Vasta
#49

See on juba siin kusagil eelnevalt kirjas, aga vahendan ühe oma sõbra Gaz 63 müüki, pildid siin:
http://www.album.ee/?o=300133101
kehtivad dokumendid olemas, omanik samuti, ülevaatus ja kindlustus puuduvad, auto üldiselt komplektne, seisma jäi u 5 aastat tagasi, siis oli sõidukorras.Hinda küsib omanik 10 000EEK, ilmselt saab natuke alla kaubelda.Täpsem info privas
Vasta
#50

Nii möödaminnes- ega kellelgi pole müüa 51/63 kapotia küljeplekke kirjaga savod imeni molotova?
olen päri gorki 2 versiooni vastu andmaSmile
Lauri
Vasta
#51

Lauri Laanoja Kirjutas:Nii möödaminnes- ega kellelgi pole müüa 51/63 kapotia küljeplekke kirjaga savod imeni molotova?
olen päri gorki 2 versiooni vastu andmaSmile

Kas Sulle on kätte sattunud mingi enne-1958-aasta isend, mida taastad?

Teatavasti vahetusid nimetet plekid (kirjad plekkidel) kusagil 1958. aasta keskpaigas. Samal ajal muutus ka \"pirka\" suuremõõdulisest väikesemõõduliseks.

Ja veel paar aastat vanematel isenditel (ca 1956, kui 51A asemel oli 51) oli veelgi rohkem erinevaid detaile - teistsugune suurekorgiga radiaator, suuremõõduline relee-regulaatror, tagaakna võrk jms.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#52

[quote=valdo]
Teine on ka nt tagasild (ülekanne teine);


63\'l on väga aeglane tagasild(7,6 ülekandearvuga vist oli)
mõtekam taha jätta 51 sild,saab maanteel pisut kiiremini sõita.
Vasta
#53

Tziklivend Kirjutas:63\'l on väga aeglane tagasild(7,6 ülekandearvuga vist oli)
mõtekam taha jätta 51 sild,saab maanteel pisut kiiremini sõita.

Mis moodi sa sellega siis maastikul sõidad? vahetad tagasilla ära enne metsa minekut???

Dad.
Vasta
#54

gaz 63 esisilda, vahekasti ja muid juppe on kellegil vaja.Cool
Vasta
#55

Tere,
Alustuseks Valdole- ma ei taasta 63-e, õnn on omada 68 aasta versiooni, mis on igati töökorras, tõsi proovisin eelmisel nädalal käivitada, ei õnnestunud, a küll soojead kevadtuuled edaspidi ses osas aitavadSmile
Küljeplekid aga sooviks lihtsalt ära vahetada, molotovinimelised oleksid lihtsalt lõbusamad, samamoodi on meie 38 aasta DKW tagaaknal silt Gott mit uns, 1991 bemaril aga silt Alle Räder rollen für den Sieg jneSmile
Ma ei ole oma masina puhul eriliselt originaalsusele tähelepanu pööranud, pigem on tegu lõbusõidumasinaga, millel sõpradega hää liikuda Erna retkele jne.
Masin peab kannatama metsas liikumist, okste kraapimist jne. Samas olema konditsioonis, et ülevaatuselt ikkagi läbi läheks.
Ülekannete osas sedavõrd, et kui seada ka esisilda 51 differ, siis on seda masinat tõepoolest mõnusam kasutada, mina oma üliaeglase originaalülekandega olen küll kah pool Eestit läbi sõitnud (elan Tallinnas, masina ostsin aga Valgast kust omal jõul ära tulime, samuti on käidud kaks korda Ida- Virumaal, Jõgevamaal ja liigutud kodulinnast nii 100km raadiuses pidevalt.)
Kiirema ülekandega oleks see aga mugavam.
Selle masina puhul ei vähendaks 51 ülekannete kasutamine maastikusuutlikust just märkimisvääselt, kes sel kärul sõitnud, teab milliseks muutuvad pöörded pärast aeglusti sisselülitamistSmile
Minu arvutuste kohaselt peaks 51 ülekandega iga seitsme kilomeetri kohta lisanduma üks lisakilomeeter. Praguses seisus masinaga üle 55km/h sõit on hääle järgi otsustades tõeline mootoripiinamine.
Küll on üks lahendus ka originaalülekannete puhul- pikemate sõitude korral, kus teada et porimülkasse ei satu, olen eemaldanud esisillast püsikiirusliigendite otsad, misläbi rattad enam sisselülitamta esisilda ringi ei aja ja vahekasti müra ning kütusekulu oluliselt pisemad. Mõlemalt poolt kaheksa poldi lahti/kinnikeeramine ning ettevalmistatud plekkaktte kinnitamine ei võta suurt üle 20min. Samuti liigub masin kergemalt- säärases konfiguratioonis olen korra spidole isegi 80km/h saand...Smile
Tervitustega
Lauri
Vasta
#56

Lauri Laanoja Kirjutas:Alustuseks Valdole- ma ei taasta 63-e, õnn on omada 68 aasta versiooni, mis on igati töökorras, tõsi proovisin eelmisel nädalal käivitada, ei õnnestunud, a küll soojead kevadtuuled edaspidi ses osas aitavadSmile
Küljeplekid aga sooviks lihtsalt ära vahetada, molotovinimelised oleksid lihtsalt lõbusamad...

Molotovi kirjadega küljeplekid on lihtsalt väga palju haruldasemad kui Gorki kirjadega. Mäletan, et 1970-80tel, kui 51 oli tänavapildis veel tavaline, olid vaid mõnedel üksikutel 51-del Molotovi kirjadega plekid peal. Usun, et Nuia kapitaalis vahetati veidigi muljunud plekid uute Gorki kirjadega plekkide vastu välja. Vähemalt olen ma mitmel pool näinud tuttuusi Gorki kirjadega plekke ja mõned olen saanud ka endale.

Ja Nuias käimata enne-1958 auto oli juba 1980. aasta paiku üsna harva ettetulev asi. Neid leidus vaid tuletõrjeautode, täisaunade, puhtijate, mürgipritside jm erikerede juures, mis palju ringi ei vuranud ja seetõttu ei kulunud.
Vähegi kulunum 51 viidi tollal Nuia kapitaali (loe - vahetati seal kapitaalitud teise 51 vastu välja). Või lõigati vanarauaks, et saada fondidest uue GAZi (52/53) eralduslimiiti.


Seega jäidki alles vaid need üksikud Molotovi kirjadega plekid, mis keegi puhtjuhuslikult oli omale kuurinurka tallele pannud. Kuna eraisik ei tohtinud 51 nagu ka teisi veoautosid kuni kooperatiivide ajastuni 1980tel ametlikult omada, siis ei ole väga palju ka selliseid kuurinurki kahjuks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#57

Oman ühte sellist isendid http://pildid.loopback.ee/album01/mamma_soomes_010
Kas selliseid masinaid komplekteeriti vene ajal? Või on tegemist isearetusega? Soetasin ta alles hiljaaegu.
Vasta
#58

tambet varul Kirjutas:Oman ühte sellist isendid http://pildid.loopback.ee/album01/mamma_soomes_010
Kas selliseid masinaid komplekteeriti vene ajal? Või on tegemist isearetusega? Soetasin ta alles hiljaaegu.

Tõstuk on pilte vaadates Vene ajal GAZ-idele (51 ja 52) paigaldatud TVG-15.Ilmselt pandi siis neid mingil määral ka 63-de peale.Küll aga originaalis oli tõstuk pandud ümberkohandatud originaal (puit-) kasti ning paremasse kasti esinurka oli ehitatud lisapersonali jaoks pisike putka (need tõstukid olid eeskätt elektri- ja telefonimontööride jaoks mõeldud).
Vasta
#59

andres22 Kirjutas:Eile leidsin tänu vihjetele ühe pika kabiiniga GAZ 63:
http://www.zone.ee/andres22/slides/IMGP7637.html
http://www.zone.ee/andres22/slides/IMGP7641.html
Kas keegi oskab öelda, kas tegu tuletõrje autoga või tavalise pika kabiiniga?
Tuttav aparaat, see topeltkabiin asub mu kodualevis. Selles on tatieas isegi sees käidudToungue

Maamees linnast.
Vasta
#60

Ei tea kas see müüa ei ole või?

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne