FM sagedused vanale raadiole?
#1

Riidekapi põhjast tulid päevavalgele üks täitsa korralik Okean 205 ja ka mingisugune VEF. Proovisin järele ja teevad häält ka. Okeaniga isegi õhkõrnalt püüdsin mingisuguse soome jaama kinni. Kuna on teada, et ultralühilaine meil enam ammu ei toimi, siis tekkis küsimus, et kas selliseid pille on äkki võimalik kuidagi tänapäeva sageduste jaoks kohandada. Mu meelest oleks väga efektne kui selline retrostiilis kolakas kuskil kapiserval oleks ja ka oma funktsiooni täidaks.
Vasta
#2

Omal ajal sai poole ümber kruditud, et võtaks Soome FMi (kuni 92 MHz vist). Hiljem tulid ka kooperatiivi tooteid, mida sai raadiosse sisse panna, et UKV asmel FM oleks. Need küll ei leidnud suurt ostjat, rohkem oli huvi TV lisa-plokkides. Kui ma ei eksi, oli ka Radio ajakirjas 80-tel mingi skeem FM ehituseks.
Vasta
#3

Endal on ümberhäälestatud Okean-222, mis mängib päevad läbi. Tuleb pool ümber kerida ja paar kondekat asendada ja korras. Juhendi selle tegemiseks sain Tevalo foorumist. Kui kolb ja tina olemas, ei tohiks üle 10kr maksma minna.
Vasta
#4

Kas oleks keegi lahke foorumlane nõus ümber seadistama/häälestama meie varjupaiga VAZ 2101 (74) raadio. Nimetatud auto on muuseumipapa "töösõidukiks" ja oleks ääretult vahva kui sellel ka "originaalraadio" mängiks ...
Vasta
#5

minu teada pole nende orig raadiotel fm kanalit!
Vasta
#6

80-ndatel oli saada ise kokkujoodetavat VAZi raadiot, mis oli 65-74Mhz. Aga originaalil vist küll pole.
Vasta
#7

guits112 Kirjutas:minu teada pole nende orig raadiotel fm kanalit!
Selles minu abipalve seisnebki, et teada saada, kas on üldse võimalik originaalraadiot nii ümber ehitada, et see fm`i mängima hakkaks. Teine variant oleks see, et kindalaekasse peita mingi kaasaegne vastuvõtja ja originaalraadiost kasutada vaid sisselülitusnuppu ...
Vasta
#8

oxygen Kirjutas:Riidekapi põhjast tulid päevavalgele üks täitsa korralik Okean 205 ja ka mingisugune VEF. Proovisin järele ja teevad häält ka. Okeaniga isegi õhkõrnalt püüdsin mingisuguse soome jaama kinni. Kuna on teada, et ultralühilaine meil enam ammu ei toimi, siis tekkis küsimus, et kas selliseid pille on äkki võimalik kuidagi tänapäeva sageduste jaoks kohandada. Mu meelest oleks väga efektne kui selline retrostiilis kolakas kuskil kapiserval oleks ja ka oma funktsiooni täidaks.

On olems UKV - FM transmitter plokk, mis käib antenni ja antennijuhtme vahele. Suht lihtne paigaldada ja selline pisike poole tikutoosi suurune. Üleminekuajal FM -ile sai neid palju raadiotesse topitud. Viimastel aastatel enam mitte.
Vasta
#9

kolz Kirjutas:On olems UKV - FM transmitter plokk, mis käib antenni ja antennijuhtme vahele. Suht lihtne paigaldada ja selline pisike poole tikutoosi suurune. Üleminekuajal FM -ile sai neid palju raadiotesse topitud. Viimastel aastatel enam mitte.
Jutt siis arvatavasti sellisest asjast:
   
   
Sai kunagi veneaja lõpus ostetud. Sisse käib üks AA patarei. Olen mõned korrad proovinud aga tööle pole küll seda saanud.
Vasta
#10

Romka Kirjutas:
kolz Kirjutas:On olems UKV - FM transmitter plokk, mis käib antenni ja antennijuhtme vahele. Suht lihtne paigaldada ja selline pisike poole tikutoosi suurune. Üleminekuajal FM -ile sai neid palju raadiotesse topitud. Viimastel aastatel enam mitte.
Jutt siis arvatavasti sellisest asjast:


Sai kunagi veneaja lõpus ostetud. Sisse käib üks AA patarei. Olen mõned korrad proovinud aga tööle pole küll seda saanud.

Mul oli kunagi sama jubin ning mina samuti teda tööle ei saanud.
Vasta
#11

Oli minulgi taoline jubin (ehk on praegugi veel kuskil kolakastis...), aga funktsioon vastupidine - sellega sai nn FM laineala toetava raadioga nn UKV sagedusalas olevaid jaamu kuulata Smile
Vasta
#12

Soovitan pöörduda selle probleemiga AS Tevalo Paldiski mnt15 kauplusesse. www.tevalo.ee
Kindlasti leiavad riiulist vajaliku jubina.
Proovida võin ka Tehnoturg-T

1:1 ja 1:24 vanaautode ja V12 kollektsioneerimine Smile
Vasta
#13

pppp Kirjutas:Oli minulgi taoline jubin (ehk on praegugi veel kuskil kolakastis...), aga funktsioon vastupidine - sellega sai nn FM laineala toetava raadioga nn UKV sagedusalas olevaid jaamu kuulata Smile
See plokk funksioneeris mõlematpidi UKV - FM -iks ja vastupidi, tõsi et plokk perfektselt tööle saada oli vaja paar takistit vahetada ja üks pool juurte aretada.
Tootis seda mingi vene koperatiiv, igatahes juhis oli venekeelne.
Ostsin neid Tevalost ja maksis 75 eeku tk.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#14

ümber ehitada on lihtne, kui keegi on seda juba teinud konkreetse skeemiga ja oma kogemust jagab, ning teeb seda konkreetsemalt, kui et "näpi siit ja kruti sealt", või et "ma midagi tegin ja mul töötas" Smile

näide Okean 222 kohta - sama, millest pokk juba rääkis:
http://www.tevalo.ee/foorum/showthread.php?t=5975&highlight=okean+222

Muidugi sõltub ümberehituse lihtsus või keerukus algsest skeemist.
Peale selle juhise ei olegi kahjuks kohanud lihtsat step-by-step juhendit, va mõnedele lampraadiotele (keerukus sõltub jällegi algse UKV-ploki ehitusest)

Siin midagi Okean 209 ja 214 kohta, aga need ei ole niiväga step-by-step:
http://www.tevalo.ee/foorum/showthread.php?t=5907&highlight=okean+209

UKV-FM konverteri põhilise puuduse kohta - FM sagedusala ei mahu UKV raadio skaalale täielikult ära, on selgitus siin:
http://www.tevalo.ee/foorum/showthread.php?t=27112&highlight=konverter
teine puudus on siin juba mainitud, et tööle saada on raske.

Seega on nii mõnigi kord realistlikum vahetada raadiotel sisusid, siis jääb teha ainult mehhaaniline ümberehitus/sobitamine.
Ega seegi alati lihtne pole, aga ilma tõsise elektroonikakogemuse ja erimõõteriistadeta on sellega ehk veidi lihtsam hakkama saada, kui skeemide ümberarvutamise, ümberehituse ja järelhäälestusega mässata.
Vasta
#15

Peale selle võib proovida raadiol terve UKV-ploki vahetamist lääne autoraadio oma vastu, kui selline kuskil vedelemas. Vahesagedus on enamusel raadiotel 10,7 MHz sõltumata päritoluriigist, ära jäävad probleemid nagu laineala katmine jms. Omast kogemusest - kõige keerulisem tundus sisendvõnkeringi ümberhäälestamine. Kui UKV-laineala üldse pole, võib üritada K174XA34 lääneanaloogi (TDA700x, täpselt ei mäleta) baasil midagi ehitada. Sellel toimub ümberhäälestamine varikappidega, pole mehhaanilise poolega nii palju jama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne