Horse Power lööktrell ütles lepingu üles...
#1

Niisiis, ühel tuttaval ütles Horse Power lööktrell (kollase korpusega, kataloogikaup) töölepingu üles. Karta on mingit katkestust lülitis või ka mujal - ühel hetkel enam ei töötanud ja kõik. Garantiiaeg on läbi.

Kas sellist odavat riistapuud Eestis (Tallinnas) keegi ka parandab või on mõttekam isend prügikasti visata ja uus osta?

(P.S. Vahendan teise inimese häda - ise eelistan veidi parema "nimega" tööriistu...)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Isiklikult soovitan visata minema. Kuna on niivõrd odava asjaga tegemist siis pole eriti mõtekas parandama hakata, parandamine on kallim kui osta uus.
Vasta
#3

Ma olen tavaliselt nii teinud, et päris minema ei viska vaid panen garaazhinurka seisma - pärast kolmandat ringi saab juba varuosadest töötava masina kokku Smile

Muidu jah, parandamine on mõttetu, selliseid tööriistu tuleb võtta kui garantiiaja pikkust renti ning iga lisapäev pärast seda on lihtsalt tasuta sülle kukkunud õnn.
Vasta
#4

Kuna küsimus on et kas keegi parandab, siis usun et parandab. Kui teised ei tee, siis tõenäoliselt parema "nimega" tööriistade müüjad ikka.

Samuti usun, et remont maksab sama suurusjärgu, võrreldes uue riista hinnaga.

Asja positiivne pool võib olla see, et varuosad tulevad "nimega" tegijatelt ning edaspidist rikki minekut pole niipea karta.

Kuid eks igaüks ise otsustab, minul näiteks on mõlemat sorti riistu.
Vasta
#5

Tegelt, kui probla on tõesti lõlitis, siis pole ju suur asi drell lahti võtta ja kontrollida. Olen nõus seda isegi tegema - saab ka Valdoga tuttavaks käepidi Smile
Vasta
#6

Näiteks Lasnamäel Pae turul on putka, kus vana remondib igasugu elektritööriistu. Sai millalgi sinna paar väikest rellakat viidud. Ühe tegi suht odavalt korda, aga kuna teise remont oleks kalliks läinud, pakkus taat võimalust, et rellakas jääb talle, aga müüb mulle ühe suurema, ja parem hinnaga. Saigi diil tehtud. Soovitan Smile
Kindlasti on neid remondimehi igalpool turgudel putkades, mitte ainult Paes.
Vasta
#7

99% tõenäosusega pole viga mitte lülitis, vaid läbi kärsanud ankrumähistes -- nende mähkimine on paraku samas hinnaklassis uue asjaarmastaja trelliga.

Igaks juhuks võiks mõnel tuttaval, elektrist veidi jagaval inimesel, üle vaadata, järsku on tõesti viga lülitis või mõnes juhtmeotsas, mille saab paari liigutusega kõrvaldatud.
Vasta
#8

Ankrumähis oleks suitsu välja lasknud. Lülitit ka ei usu kuna reostaadiga lülitil ütleb üldjuhul türistor üles, aga siis jääb lõppu vajutades täiskiirus alles, kuna siis lülitatakse kontaktid "otse". Ma vaataks esialgu kas harjad on alles ja liiguvad vabalt. Suunavahetuslüliti võib muidugi ka jamada. Ja alati see kõige lihtsam variant - sisseminev toitejuhe Cool
Vasta
#9

Alati tasub selline odav drell lahti kiskuda - kaotada pole ju midagi.
Viga võib olla harjades. Tavalistelt on "hiinakatel" tagavara harjad kaasas. Kui ei ole, siis saab sobitada mõne auto geneka harjad. Mul sobisid peale mõningast mõõtu viilimist moskvitchi generaatori harjad. Originaal harjad kulusid väga kiiresti.
Vasta
#10

tiit Kirjutas:Ankrumähis oleks suitsu välja lasknud.

Ei tule sääl mingit suitsu, see ongi odavate tööriistade viga, et ankrumähis läheb õhtale (mis seal tegelikult juhtub, ei oska öelda), kaldun ise arvama, et ankur ongi nii tehtud, et peab teatud arvu töötunde (tavaliselt 3/4 harjade kuluvusest) vastu ja läheb õhtale. Mul on kolm relakat nii moodi läinud. 2--3 aastat peab vastu, sellist tava kasutamist (umbes tund päevas).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne