ARKiga asjaajamise ABC
#1

http://www.ark.ee/atp/?id=34405

Siin kõik puust ja punaselt ära tehtud. Et ei tekiks teemasid et ma olen 13 ja mul on punane roller ja must jalgratta kiiver ning jalgratta load et kas ma võin sõita.


Võibolla see link avastatud juba kellegi poolt, aga ei suutnud teemat tegematta jätta.
Vasta
#2

samas on see tekst seal natu vildakas. Näiteks peaks selles lauses "ja" asemel olema "või" (või suisa "ja/või"):
Tsitaat:motorollerid, mille sisepõlemismootori töömaht ületab 50 cm3 ja valmistajakiirus ületab 45 km/h kuuluvad mootorrataste hulka

...ning ilusas rasvases kirjaski leidub trükivigu:
Tsitaat:Kes võib millist sõidukit juhitda?

aga küllap annab see tekst ikka vastused - ma ei vaevunud teda pikemalt uurima Smile

terv,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#3

13piisab Kirjutas:samas on see tekst seal natu vildakas. Näiteks peaks selles lauses "ja" asemel olema "või" (või suisa "ja/või"):
Tsitaat:motorollerid, mille sisepõlemismootori töömaht ületab 50 cm3 ja valmistajakiirus ületab 45 km/h kuuluvad mootorrataste hulka

Nii ta on, kui üks neist rolleri parameetritest ületatud, siis tegu mootorattaga.

Nii palju, kui mina kuulnud olen siis tubli 2/3 rolleritest peaksid olema mootorattana kirjas, kuna paljudel on piirajad mahavöetud ja söidavad üle 45km/h.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#4

Sten Kirjutas:
miniest Kirjutas:Nii palju, kui mina kuulnud olen siis tubli 2/3 rolleritest peaksid olema mootorattana kirjas, kuna paljudel on piirajad mahavöetud ja söidavad üle 45km/h.
Selle kohta olen kuulnud seda, et seda võib võtta ka tehaseseadete rikkumise või ebaseadusliku ümberehitusena.

Nii ta ongi ja just sel põhjusel ootan ma seda aega, mil mopeedidele registreerimiskohustus tuleb. Ülevaatusel ehk hakatakse piirajatele plomme panema, siis väheneb ka see kaherattaliste anarhia.
Vasta
#5

Kas oskab keegi kogemustest pajatada, et kuidas käib emexis auto utiliseerimise tunnistuse saamine?
Kas viid numbri ja saad tõendi utiliseerimise kohta või tuleb sellele lisaks ligi tonn metalli ka viia?
Tegu nimelt olukorraga, kus mõni aasta vana avariiline auto ostetakse tükkhaaval käest ära.
Vasta
#6

Ainult numbriga kindlasti ei saa, ise tegelen hetkel sellega, et saaks arvelt maha auto, millest on järgi "pirka", kerenumber ja numbrid, näis mis sellest saab.
Vasta
#7

Raimond Kirjutas:Kas oskab keegi kogemustest pajatada, et kuidas käib emexis auto utiliseerimise tunnistuse saamine?
Kas viid numbri ja saad tõendi utiliseerimise kohta või tuleb sellele lisaks ligi tonn metalli ka viia?
Tegu nimelt olukorraga, kus mõni aasta vana avariiline auto ostetakse tükkhaaval käest ära.

Siis selle kerenumbriga skeleti viidki emexi ja saad tõendi. Või lähed arki ja kirjutad seletuskirja, et "auto müüdi varuosadeks juba ammu ja reaalselt pole midagi". Sellepeale nad alguses kindlasti ütlevad, et nii ei saa aga saab küll.
Vasta
#8

Kui paberid on olemas, ning autonümbrid ka, siis pole probleemi auto registrist kustutamisel.
Soomes olles vestlesin ühe söbraga kes oli oma Fordi maha müünud söbrale, et sellega jäärallit söita, peale suuremat matsu jäi auto söidu kölmatuks ja läks pressi alla. Omanik viis auto numbrid ja tokumendid ARKi ja vättis lihtsalt auto registrist maha.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#9

Rolleritega jah imelik lugu.
Igast elajad sõidavad nendega, lube pole vaja ju, ning vaevalt, et 9 aastane liiklusest mõhkugi jagab. Kohevarsti toob leevendust - peab olema luba sõitmiseks.
Vaikselt võin öelda, et sõbra roller, mida ei saa küll enam rolleriks nimetada kiiruse tõttu - sõidab GPSiga mõõdetult 110km/h

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#10

Ma nagu kuskil kuulnud, et isegi üle 140 km/h söitnud roller.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#11

kas uuemad BMW rollerid, millel 125 või isegi suurem mootor, mitte ei lähe sama palju välja, tehasesedetes? kui nii, siis kodanik fic'ile teadmiseks et mopeed ei ole roller, küll aga roller võib olla mopeed Wink
Vasta
#12

140 km/h on poisike... nagu ka need Eesti piirajatuunijad: https://www.pmtuning.co.uk/Pro-sprint-120806.htm
Vasta
#13

Üht rollerimeeste igapäevaelu tutvustavat lugu on võimalik lugeda allpool olevalt aadressilt.
http://www.motopood.ee/pood/product_reviews_info.php?manufacturers_id=69&products_id=1382&reviews_id=3592

See lugu on väga informatiivne, kuna mina näiteks varem ei teadnud, et rolleriga 1/4 miili kiirendusvõistlusi korraldatakse.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne