mtz82 roolivõimendi: kas õli juurde; mis õli?
#1

tere,mure selline ,et mtz82 rool käib mõnikord raskelt,mõnikord väga kergelt.kas asi selles et rooli võimu peab õli juurde panema.kui peab panema siis mis õli sest mul pole enam meeles mis sinna tuli panna.kunagi pani keegi mul õli aga see oli nii ammu.
Vasta
#2

atf läheb sinna sisse
autmoaatkäigukasti õli siis, punast värvi.
Vasta
#3

Ma ise vaatasin et rooli võimu tulevad ka mootoriõli pumbast torud ja roolivõimus käib ringi ka mootori õli.päris kummaline mis?olen ise arvanud et käib sinna teine õli sisse.
Vasta
#4

Vene ajal pandi ikka hüdroõli i-20 või i-40
Vasta
#5

Mootori ja roolivõimu õlid ei saa kuskil kokku! Kogu see sammas seal ees on roolivõimu õlianumaks ja õlipumpa, mis on mootori küljes, geneka all läheb samba alt osast ülks jämu toru pumba külge, sealt annab pump ülespoole minevasse torusse surve, ja siis klapid ja muu süsteem juhib võimenduse tööd. Mina kasutan seal mingit tavalist vene diisliõli. ATF on ikka liiga kallis, ja ilmselt ei sobi ka sinna Big Grin Õlitaset saab mõõta muidu selle samba peal, korgi all, sõela küljes oleva vardagaSmile aga kui seda ei ole, siis õlitase pidi olema üle selle suure hammasratta, mis seal sees paistab. Aga ma arvan, et viga ikka võimu "jagajas".
Vasta
#6

Tänan vastuse eest.Ma panen sinna õlijuurde kuni selle pulgani mis seal sõela küljes on sest seepulk on täiesti kuiv.ma laenasin kaheks aastaks traktorit ühele mehele kes eriti ei teadnud traktoritest ja ei pannud õli sinna.
Vasta
#7

panin roolivõimu õli täis ja kõik hakkas tööle ideaalselt nagu uus!Big GrinBig Grin
Vasta
#8

MTZ traktori roolivõimu ei käi never ever ATF. Seal tuleb kasutada sama õli mis on kasutusel hüdropumpa ringi ajavas sõlmes. Antud juhul siis mootor, seega mootoriõli. See jutt ei käi muidugi suure hüdrosüsteemi kohta, kuna selle pump saab ajami käigukastist, aga seal kasutatakse teistsugust õli ja see ei sobi kohe mitte hüdraulikasse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne