Tehnilinepass
#1

Nii, väga lühidalt:talvel sai g 21 ostetud, ja nüüd lähi tulevikus, kui auto hakkab valmima, ning ARK pole enam mägede taga, tekkis selline küsimus, et auto tehniline pass on saanud paari strateegilisse kohta niiskust: väljalaske aasta koha peal on sinine latakas ja ka osaliselt kere nr koha peal.
Noh pilt sellest on siin:
http://www.zone.ee/kehv/pass.JPG?2

Mida võivad mehed registri keskusest selle kohta öelda, kui hakata autot arvele võtma?
Kuigi autol pole sama mootorit enam peal, mis passis, on see kolmas nr ( kuzob )tuvastatav.?
Vasta
#2

Mis seal ikka, vast tuleb teha avaldus ARKi büroo juhataja nimele koos loo lühirefereerimisega, et mida ja miks on passiga juhtunud Smile Samuti ka seda, kellelt ja kuidas ja mis asjaoludel on kehtivaid pabereid mitteomav masin Sinu omandusse läinud. Väljalaskeaasta suudad ehk taastada detailide põhjal - see peaks nii mitmegi asja küljes (spido, tulelüliti ...) olema, kui need just originaalid. Ja kerenumbrist peaks see ka olema tuletatav.

Ma loodan, et asi laheneb positiivselt, sest ARKi eesmärk on siiski autosid arvele võtta, mitte seda takistada Smile

P.S. Nii et nõukaaaegse haridusministri auto on Sinu valduses... õnnitlen (vt pass) Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 140 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, oleme avatud R, L, P 11-18
Vasta
#3

Ajalooliselt ehtsa Punaparunessi auto !
Äkki on ka vanad numbrimärgid alles ja saad ka ARK-is hakkama.
Vasta
#4

Tänud vastuste eest.

Seda ma päris ei teadnudki, et kohe haridusministri volga ( pole teab mis filoloog vene keelt puudutavates küsimustes ), kuid seotusest kõrgemate organitega andis aimu üks edev paberi "lipakas"
http://www.zone.ee/kehv/Luba.jpg?2

Ja vanad numbrimärgid on kah alles, aga need lähevad vist hävitamisele, kui uued antakse. (Mäletan, kui vanaisaga käisin 90-ndate algul kaasas mosse numbrimärke vahetamas, siis lasti vanad keskelt pooleks või midagi taolist.)

Igal juhul tänan tähelepanu eest.
Vasta
#5

sm. Eestimaa Kirjutas:..
Ja vanad numbrimärgid on kah alles, aga need lähevad vist hävitamisele, kui uued antakse. (Mäletan, kui vanaisaga käisin 90-ndate algul kaasas mosse numbrimärke vahetamas, siis lasti vanad keskelt pooleks või midagi taolist.)
..

Katsu vanad numbrid alles jätta. Mul on selline asi ARKis õnnestunud, pidi vaid sellekohase avalduse kirjutama, kus "võtsin vastutuse enda peale".
Ka vana tehnilist passi proovisin ka endale mälestuseks jätta, kuid seda tahtsid nad kindlasti oma "kausta" saada. Pärisin veel, et mis siis juhtuks, kui vana dok. ja numbrid oleksid kadunud. Selle peale sain vastuseks, et vana omanik peaks ka ise ARKis ostu-müügi tehingu juures olema. (Mul oli ostu-müügi leping).

Kui vähegi saad, ära mine kergema vastupanu teed vaid püüa vanad dokumendid-numbrid säilitada, nendel on tõesti hea nimi peal! Sellised paberid tõstavad kindlasti selle volga väärtust!
Vasta
#6

Tere!

Vanu numbrimärke nad ei taha, küll aga praeguseid Eesti omasid. See tähendab kehtivad numbrimärgid kuuluvad hävitamisele, kui uus omanik antud numbrikombinatsiooni ei soovi. Tehnilisest passist tee omale koopia. Vinge värk Sul.
Vasta
#7

Ja koopia anna ARK-i.
ARK-is tuleb avaldus kirjutada, nad on mõistlikud, saavad aru ja ise ütlevad mida kirjutada.
Vasta
#8

Ah soh, noo aitäh jälle, eks nii peab tegema ja parimat lootma, muidu ei mängi väljaSmile
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne