Vajan abi muruniiduki remondil
#1

Tervist!

Käsil väike remont neljataktilisel muruniidukil. Probleem seisneb selles, et karteris tekib ülerõhk. Käima tõmmates lööb õlikorgi õhku (sealne kinnitussüsteem on ka katki).  Tegelikult, ei tohiks ju õlikork üldse õhku lennata (tõusta)...
Millest see võib olla tingitud? Kas dekompressor ei tööta korralikult?
Paar illustreerivat pildikest ka..
http://www.zone.ee/riga12/niiduk1.JPG?2
http://www.zone.ee/riga12/niiduk2.JPG?2
http://www.zone.ee/riga12/niiduk3.JPG?2

Punase ringiga ümbritsetud peaks olema siis dekompressor, arvab minu kaval loogika.

Ette tänades,
Anti!
Vasta
#2

Ma arvan et klapid ei sulgu korralikult Rolleyes . Vanas mootoris võib olla klapitaldrik ja -pesa nii kulunud, et klapivahed pole ja surve ei jää silindrisse. Muruniidukis klappe saab reguleerida ainult viiliga. Smile
Vasta
#3

Omal selline kogemus. Läks käima , 1-2 min töötas , suri ära.Uuesti käima ei läind ,kuid nöörist tõmmates lendas õli välja(punn oli maas),külmalt sellist asja polnd..Uuesti käivitus kui oli täitsa maha jahtund.STOKKER n....s 2 nädalat ja ajas erilisi teooorijaid.Kiskusin ise silindripea maha ,klapid olid lihvitud ja kõik tundus olevat ok kuid lõpuks selgus- KLAPIPESA OLI LAHTI.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#4

anski Kirjutas:Ma arvan et klapid ei sulgu korralikult Rolleyes . Vanas mootoris võib olla klapitaldrik ja -pesa nii kulunud, et klapivahed pole ja surve ei jää silindrisse. Muruniidukis klappe saab reguleerida ainult viiliga. Smile

Aga kui klapipesad oleks ebatihedad ja ei sulguks korralikult, kas siis rõhk ei peaks mitte väljuma karburaatorist või väljalaskest?
Ma natuke vaatan ja uurin veel neid. Üsna tahmunud olid teised.

Neljataktilistega pole ausalt öeldes tegelenud.
Vasta
#5

ispy Kirjutas:[
Aga kui klapipesad oleks ebatihedad ja ei sulguks korralikult, kas siis rõhk ei peaks mitte väljuma karburaatorist või väljalaskest?
Ma natuke vaatan ja uurin veel neid. Üsna tahmunud olid teised.

Aga kui rõhk väljub väljalaskest sellega peaks klapipesad hoopis tihedad olema. Smile Klapikaane alt peaks vist ühendus karteri olema ka muruniiduki 4-taktilises mootoris? Ise nendega ei eriti küll ole tegelenud.
Vasta
#6

Kolisin isand Basilio küsimuse vastuse siia ümber. Tundus sobivam...

Mine ja katsu neid oma kuldsete kätega. Kui vahet ei leia, siis vahet ei olegi. Big Grin  Iseasi, et Bauhofis prooviniitmist teha ei õnnestu, erinevalt aiapoest.

Paar maru rahulolevat tuttavat on Vikingeid pruukimas. Niidukoorik on igatahes tummine ja lükata kerge. Tõsi, neil pole veoga mudelid...

Miks just tagavedu? Esivedu ju parem Toungue

Käega näppides jättis E-ehituskeskuse müüdav MTD üsna tummise mulje. Tõsi, ma seda veota isendit näperdasin. Ämmamamma tapab kolmandat suve samasugusega madusid ja mutimullahunnikuid, senini toimib probleemideta. Tema soetas küll santtilast ehku peale, kuna toona mujalt väga järelmaksule ei saanud pensionär.

Kui Su senisel niidukil on koorik terve, siis mul on üks ära suremast keelduv mootor järgmist keha otsimasWink
Vasta
#7

(21-05-2015, 10:10 AM)v6sa Kirjutas:  Kolisin isand Basilio küsimuse vastuse siia ümber. Tundus sobivam...
Tänud!
Vikingit vaatasin ise ka, Pärnus ühes kohas müüakse. Paistsid tõesti head, aga sigakallid! MTD on päris hea aga Pärnus pole näinud. Peab Foralisse minema, võib olla seal on. Hinnad on seal aga üsna lakke aetud.
Vana niiduk tuksub veel. Mootor ja kere on mõlemad üsna kehvakesed. Rattad püsivad küljes vaid tänu sellele, et on korpust läbiva pulga küljes. Korpuse avad on ammu suured nagu Colorado suur kanjon ning olen sinna keevitusega auguga lapid peale plätsinud. Pulgad on plekiserva poolt poolest saadik läbi söödud, kaks ratast asendatud pööningult leitutega, kuna originaalid(tagumised) läksid lõpuks täiesti puruks. Mootor käivitub külmast peast vaevaliselt ja viskab sinist. Bensiini joob juba pea 2x rohkem kui alguses ja rammu on vähem. Õhufiltri pesin äsja läbi, läks vähe paremaks. Õli justkui väga ei võta veel, aga on tulnud juba hooaja jooksul peale kallata. Alguses püsis tase kriipsupealt. No mis veel, korpuse alustest plekist kaartest on eesmine puudu, kuna jäi lahti tulles tera ette, mis selle kapitaalselt sõlme keeras. Teine kaar on poltide ja neetide abil korduvalt tagasi pandud, aga logiseb jälle. Külgväljaviske nokk tuli aastatepikkusest lappimisest hoolimata ära. Tean et mõned viskavad selle kohe minema. Minu arust on see asja eest, mida tõestab praegugi paremal kintsul ilutsev verevalum. Sain mingi kivi või muu asjaga hea litri mööda jalga, kuna seda nokka enam ei ole. Hea et näkku ei tulnud. Tera kipub flantsi otsas libisema. Küll on saanud sinna lisaseibe aretada ja muid trikke teha, aga nii kui kuskile kõvemini mättasse jookseb, lööb jälle lahti. Mättasse jookseb aga alati kui kõvemini lükkad. Vana kere paindub ju läbi...
Ühesõnaga - SIIBER!  Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#8

Nagu ma aru saan, siis ksf!-id maisalup ja ahtos räägivad odavatest Clinti mudelitest. Kuiva karteriga olen reeglina näinud hiina mootoriga niidukeid, milledel ka vastav hoiatussilt küljes. Priksu ja Traatõuna motodel minu teada õljum tehasest sees. Enne käivitamist aga on minu arvates elementaarne see järele vaadata.  Rolleyes
Minu viidatud Clintil on B&S moto ja niidukõrgus reguleeritav. Küssa on pigem edasiveo ja korpuse kestmises. Poes katsudes tundus masin raske(ikkagi 6,5 heppa moto peal!) ja lenksust vajutades esiotsa tõstes mitte just kõige jäigem. Vähemalt oli masin põrandal ja sai proovida. K-Rauta niidukid on stendi tõstetud. Peab minema müügimehel nööbist kinni võtma.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#9

Tekitan natuke segadust
http://www.kuldnebors.ee/search/tooriistad-masinad-ja-seadmed/muud-masinad-ja-seadmed/muruniiduk/search.mec?pob_post_id=56486619&pob_action=show_post&pob_cat_id=10801&pob_browser_offset=100&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=10676&pob_page_index=1&pob_page_size=100&search_evt=onsearch&search_X_cat_id=10676
Jäi silma tekstis, et on roostekindel VALATUD korpus! Kas selline imeasi tänapäeval üldse reaalne on? Stants teeb läraki ja kest valmis, valuga võrreldes mitusada korda odavam.
Ehk tahab keegi selle omandada, turusituatsioon peaks võimaldama antud vidina osta u 50 euroga Smile
Ma ei ole müüja.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#10

Need valualumiiniumist korpusega,aga see rataste süsteem suht nikats-olen neid kirbukatel põtras näppinud Big Grin .
Vasta
#11

Huvitav, kas asi oli minus või mis, aga need paar korda, mis ma vedava muruniidukiga niitma olen pidanud, see asi mulle ei istunud... Kui on suur lage plats, siis on mugav, aga kui peab veel põõsaste vahel vingerdama või on muidu juurikane poolmetsik pind, siis oli vaeva rohkem, kui tavalisega.


Aga oma MTD-l sai paari nädala eest kraburaatorist muld välja pestud (eelmine sügis ei tahtnud teine enam üldse käia). Tulemus - nagu oleks uus masin..Smile käib ja käivitub väga kergelt ja kütust ka enam ei võta..Toungue B&S mootor. Ma isegi ei tea, kui võimas see peaks olema..Smile mi9ngi 4+ obe4st äkki? Aga on talunud mitu aastat männijuurikaid Nõmme mändide all, lehtede multšimist jms ilma suurema tõrkumiseta. Niiet mina julgen MTD niidukit soovitada küll.
Vasta
#12

Mul jah see kõige odavam, aga minu niidukil tundub see kopsik sigakõva ja paksemast plekist, nokka tõstes ei paindu kuskilt otsast läbi ja see oligi põhjuseks miks ostsin uue võimsama hiina mootori peale, niidu laiust tal 51cm. 
Äial vanal partneril tulid ka kaared ära ja pehme oli ka, kui nokka tõsta hakkas tera esiotsa vastu nühkima. Kuna aga kaks kätt küljes ja inverter ka kodus, siis painutasin 1mm plekist vinkli umbes 5mm servaga ja 6cm kõrge, selle painasin põlvel kaarde ja keevitasin terve ringi tugevalt niiduki korpuse külge. Nüüd teist aastat püsib koos ja äi on ka rahul. Ja hea tugev see plekk ka saab muti hunnikuid laiali lükata Big Grin
Vasta
#13

Eelmisel kevadel olin ka muruniitjat ostmas. Vaatasin neid siit ja sealt, tunnet ei tulnud ja lõpuks ostsin kuulutuse peale klippo.
Sellise: http://niidustuudio.ee/tooted/muruniiduk...o-champion
Üks Tabasalu külje all kasutatud niidukitega tegelev tüüp müüs. Algne mootor oli kottis olnud, järgmise priksi oli ta külge poltinud.

Pean tunnistama, et maksin sama palju kui uue klindi vms eest.
Aga kui peale vaatad, on selline tunne, et seal küll midagi katki ei lähe eales.
Pole pehmet painduvat korpust, nika-nöka tõstmissüsteemi, logisevaid rattaid.

Mootor on nagu igal teisel, kui just hiinakas ei ole, on kõik hästi. St. kestab kaua ja kui lõpuks ära kulub, saab ka remontida.
Vasta
#14

Eks lõppude lõpuks taandubki asi sinna, et kui teha liiga vastupidavad muruniidukid siis see pole enam äriliselt kasulik . Eestis umbes 4-6 aastat kestab üks niiduk ja meil on niiduperioodi praktiliselt pool aastat ainult. Soojemates kohtades on niiduki eluiga veelgi väiksem kuna saab aasta läbi vatti. 

Ideeliselt kui sul oleks täis roostevabast terasest korpus ja käepide ning toekas rataste süsteem siis keskmine inimene vahetaks ainult iga 6-10 aasta tagant mootorit ja elu läheks edasi.  

Sama kehtib ka murutraktorite kohta kus odavam on kasvõi osta iga 8 a tagant tutikas mootor ning käigukast kui terve traktor kuna raam juba pehme. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#15

Pärnus Foraliga pisut negatiivsed kogemused endal ja mõnel tuttaval. Nimelt nöögivad garantii ja hooldusega. Jutt kunagi soetatud iseronivast niidukist, mis keeldus teatud momendil ise ronimast. Seisis kiirel niiduajal paar nädalat Foralis, oodates rihma. Tegelik viga oli tundmatust metallist reduktori sisu. Masin ise teenib ilmselt kaheksandat aastat, mootor B&S, korpus plekist, paarist kohast keevitatud ja tagarataste tõstesisteemile tehtud uus plaat. Õli kulu suhteliselt olematu, paar sortsu suve jooksul lisan.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#16

Tulin just linnast niidukitega silma nuumamast. Foralis oli neid igasuguseid, üks uhkem kui teine. Oli vist ka Stigat. Hinnad aga võtsid kõhu lahti. Taganesin selg ees õue tagasi.
Stihli esinduses sama lugu. Üks 300 jewrikut maksev kogujaga ning iseliikuv Viking  küll oli, aga väike. Müüjal ei olnud aega minuga tegeleda. Ootasin natuke aega ja läksin ära.
Käisin ka Bauhofis seda Clinti veelkord vaatamas. Käivituskäepide oli juba pooleks läinud. Küllap keegi üritas käima tõmmata. Niidukõrguse käepidet proovisin liigutada, jäi pihku. Torkasin selle vaikselt tagasi ja tegin minekut. Neljasaja jewriku eest ootaks siiski vähe kobedamat masinat, mis juba poes ära ei laguneda ei proovi.
Siis leidsin ühes poes lõpumüügis viimase Stiga, millel hind soodne. Neli käiku ja lenksult muudetavad pöörded. Küsimusi tekitas vaid mootor, mis müüja väitel olla Stiga enda töö. Kuidas kogemused on, kas Stiga on hea kone?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#17

Meli666 kirjutas:
Ei pea ju alati uut ostma. Tihti on vähekasutatud korraliku firma masin edulisem, kui poest uus tundmatu looma nahk. 
Panen oma allkirja ka, võin ka kaks korda panna Smile

PS puurisin just 10 aastat tagasi kasutatuna ostetud Makita akutrelliga 32mm-seid auke 5mm terase sisse, akud on ka veel tehasest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#18

(22-05-2015, 14:48 PM)Marko Kirjutas:  Meli666 kirjutas:
Ei pea ju alati uut ostma. Tihti on vähekasutatud korraliku firma masin edulisem, kui poest uus tundmatu looma nahk. 
...
PS puurisin just 10 aastat tagasi kasutatuna ostetud Makita akutrelliga 32mm-seid auke 5mm terase sisse, akud on ka veel tehasest.

Saagisid ikka, vaevalt see kamita spiraalpuuri vedas, ikka augusaagi. Toungue

Aga kasutatud profiriista saab ainult soovitada. Tõsi, siis peab olema keegi asjalik silmahakanu eluvõimet tõdemas. Või oskama ise hinnata, ons elutähtsad organid nii hääs seisus, kui hind eeldada lubab.
Vasta
#19

Nu nii, lugupeetud teemaalgatajal on kindlasti neist heietustest abi Smile !  Kas herr ispy saaks ära kontrollida õlirõnga olukorra? Kipub kangesti sinnakanti, et miskine rõngas on kas kinni või üldse poolestunud... Survetakti ajal sussab pahvaka karterisse ja lendabki kork sinisesse taevasse.


Vasta
#20

(22-05-2015, 12:57 PM)Basilio Kirjutas:  Tulin just linnast niidukitega silma nuumamast. Foralis oli neid igasuguseid, üks uhkem kui teine. Oli vist ka Stigat. Hinnad aga võtsid kõhu lahti. Taganesin selg ees õue tagasi.
Stihli esinduses sama lugu. Üks 300 jewrikut maksev kogujaga ning iseliikuv Viking  küll oli, aga väike. Müüjal ei olnud aega minuga tegeleda. Ootasin natuke aega ja läksin ära.
Käisin ka Bauhofis seda Clinti veelkord vaatamas. Käivituskäepide oli juba pooleks läinud. Küllap keegi üritas käima tõmmata. Niidukõrguse käepidet proovisin liigutada, jäi pihku. Torkasin selle vaikselt tagasi ja tegin minekut. Neljasaja jewriku eest ootaks siiski vähe kobedamat masinat, mis juba poes ära ei laguneda ei proovi.
Siis leidsin ühes poes lõpumüügis viimase Stiga, millel hind soodne. Neli käiku ja lenksult muudetavad pöörded. Küsimusi tekitas vaid mootor, mis müüja väitel olla Stiga enda töö. Kuidas kogemused on, kas Stiga on hea kone?

Mis, muruniidukil käigud? Ei usu, et Stiga ise mootoreid teeb, pigem kleebib lihtsalt oma sildi peale, äärmisel juhul tehakse tema tellimise peale veidi isesugused.. Soovitan sul parem hankida poolpidune ja tugevam masin, ei ole kahju nii suur, kasvõi see näiteks: http://www.osta.ee/husqvarna-muruniiduk-...src=search
Mootoririsusid, mida üles putitada, ikka leidub, mul omalgi vedeleb neid mitu tükki, kui soovi on, võin
ära anda..
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne